korok

Kij do hokeja na trawie dla dzieci Korok FH100 drewniany

Kod produktu: 8607818

69,99 zł 99,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 99,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Brzoskwiniowy fluorescencyjny / Ciemny morski

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Dla dziecka, które rozpoczyna naukę gry w hokeja i potrzebuje kontroli oraz miękkości.

Kij do hokeja na trawie Korok jest znakomity dla początkujących.

 • Kontrola trajektorii

  Wykonanie w 100% z drewna optymalnie zwiększa kontrolę.

 • Moc

  Skład (100% drewna) zapewnia niedużą moc.

 • Kontakt z piłką

  Elastyczny kij zapewnia lepsze czucie piłki.

 • Manewrowość

  Standardowe wygięcie dostosowane jest do nauki pierwszych, technicznych zagrań.

 • Tłumienie drgań

  Drewno lepiej pochłania drgania.

 • Ergonomiczny chwyt

  Klasyczny grip, gładka powierzchnia, umieszczony na płasko.

 • Solidność

  Drewno ma niską wytrzymałość, szczególnie na otarcia.

Skład

100% drewno.

Wygięcie i waga

Standardowe wygięcie; Waga: 350 g w rozmiarze 28"

Szczegółowe informacje

Drewno morwowe (5 warstw)Standardowa główkaŚrednica rękojeści i rury dostosowana do dzieci.Grip z poliuretanu (PU) o grubości 1,8mm zapewnia łatwy chwyt.

Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców.

Jill Boon [była kapitan drużyny; 302 turnieje z reprezentacją Belgii, olimpijka (Londyn 2012), zawodniczka belgijskiego Royal Racing Club]; Berta Bonastre [hokeistka reprezentacji Hiszpanii, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2018 i Europy 2019, olimpijka (Rio 2016), w drodze do Tokio 2021 i zawodniczka klubu Egara (Hiszpania)], Laura Nunnink [hokeistka reprezentacja Holandii, mistrzyni Europy w latach 2017, 2019 i 2021, wicemistrzyni olimpijski w Rio,

Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców (cd.)

oraz Victor Charlet [kapitan reprezentacji Francji, zawodnik Waterloo Ducks (Belgia), mistrzostwa świata 2018].

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe?

Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie, te najbardziej techniczne, produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu).

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe?(cd.)

Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, z drewna wzmocnionego włóknem szklanym, a czasami carbonem, z 100% włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem carbonu (często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie carbonu).

Jakie są właściwości różnych materiałów?

Włókno szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę i daje uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w trzonku. Amortyzuje wibracje w główce i ma wysoką odporność na ścieranie.

Charakterystyka kija z materiałów kompozytowych

Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających pusty rdzeń, na który składają się jedno lub kilka podłużnych wgłębień. Mieszanka komponentów, liczba warstw włókien i struktura pustego rdzenia mogą być różne w różnych częściach kija i dzięki temu kije różnią się od siebie. Samo wskazanie % zawartości carbonu daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

Jaki skład wybrać?

Początkujące dzieci preferują drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, zaczynają grę kijami z włókna szklanego, a następnie wybierają coraz większą zawartość carbonu. Początkujący dorośli mogą od razu rozpocząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą zawartość włókna węglowego odpowiednią do swojego typu gry (odpowiedni balans między kontrolą a mocą).

Czym jest wygięcie kija?

Kij do hokeja nie jest prosty lecz wygięty (po angielsku "bow"). Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia).

Czym jest wygięcie kija?(cd.)

Tradycyjnie kij posiada maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Rodzaje wygięcia

Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17 - 20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23 - 24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, jest to generalnie od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij "extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

Normy wygięcia FIH

Zgodnie z normami FIH, punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu łopatki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

Jakie wygięcie wybrać?

Początkujący wybierają zwykle kij "bow standard". Zaawansowani lub średnio zaawansowani, którym zależy głównie na kontroli piłki, podaniach i strzałach, wybierają kije "mid bow". Zaawansowani, lubiący dryblowanie, grę 3D i osoby doskonale kontrolujące piłkę przy szybkich zagraniach, wybierają zazwyczaj kij "low bow". Do wykonywania flick dragów wybierz kij "extra low bow".

Ile waży kij?

Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5” - 37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Normy wagowe FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna waga kija do hokeja na trawie powinna wynosić 737 g.

Dlaczego balans jest ważny?

Przy podobnej wadze, decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca główki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki zapewnia wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

Jaką wagę / balans wybrać?

Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie dobra manewrowość, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. Rozmiary dla dzieci zazwyczaj zaczynają się od 24 cali i sięgają 35 cali. Wybierając kij dla dziecka, ustaw kij w pionie, główką opartą o podłoże, przed stojącym prosto dzieckiem. Wybierz kij, którego uchwyt sięga do pępka dziecka. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5".

Normy rozmiarów FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja na trawie to 41" (105 cm).

Ogólne porady dotyczące wyboru kija

Odpowiedni kij to taki, który zapewnia odpowiednią kombinację rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

Projekt

Ten kij zostały stworzony przez nasz zespół ds. rozwoju produktów, który składa się z hokeistów - pasjonatów (szefowie produktu, projektanci, inżynierowie, designerzy, styliści, technicy prototypowania i laboratoryjni), a także przez naszych sportowców, takich jak Jill Boon, Berta Bonastre, Laura Nunnink, Thomas Briels, Victor Wegnez i Victor Charlet)

Projekt (cd.)

Zawodnicy z naszych klubów partnerskich lub naszej społeczności, specjaliści od badań i rozwoju oraz materiałów kompozytowych do procesów przemysłowych firmy Decathlon i jeden z dwóch głównych producentów kijów na świecie.

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Segmentacja

dziecko/początkujący/drewno/standardbow

Rozmiary

24 | 26 | 28 |

Skład

Wał 100% Drewno Grip 1 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Usuń piasek, który przyczepił się do kija.

Testy

Nasze kije są testowane w laboratorium i przez grupę testerów w warunkach rzeczywistej gry, na boisku.

Zatwierdzony przez

Jill Boon (Belgia), Lucie Breyne (Belgia), Tiphaine Duquesne (Belgia), Judith Vandermeiren (Belgia), Berta Bonastre (Hiszpania), Manuela Urroz (Chile), Laura Nunnink (Holandia), Esme Burge (Anglia), Thomas Briels (Belgia), Victor Wegnez (Belgia), Jacob Draper (Walia) i Victor Charlet (Francja)

Wgrywanie