dita

Kij do hokeja na trawie Megatec C15 dla dzieci z drewna

Kod produktu: 8733128

94,99 zł 109,99 zł - 15,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 109,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Pastelowy róż fluorescencyjny / Czarny

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowany dla małego lub starszego dziecka, które rozpoczyna naukę gry w hokeja i potrzebuje kontroli oraz miękkości.

Ten kij do hokeja na trawie marki Dita jest znakomity dla początkujących dzieci.

 • Kontrola

  Skład (100% drewna) maksymalnie zwiększa kontrolę.

 • Moc

  Wzmocnienia z włókna szklanego lekko zwiększają moc odbicia.

 • Kontakt z piłką

  Elastyczny kij poprawia czucie piłki.

 • Manewrowość

  Standardowe wygięcie dostosowane jest do nauki pierwszych technicznych zagrań.

 • Tłumienie drgań

  Drewno lepiej pochłania drgania.

 • Ergonomiczny chwyt

  Klasyczny grip, powierzchnia z wypukłościami, profil cieńszy po bokach.

 • Solidność

  Niską wytrzymałość drewna kompensują wzmocnienia z włókna szklanego.

Skład

Drewno, wzmocnienia z włókna szklanego

Wygięcie i waga

Standardowe wygięcie; waga w rozmiarze 27": 337 g

Szczegółowe informacje

Klasyczny grip, powierzchnia z wypukłościami, profil cieńszy po bokach.

Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców

Renée van Laarhoven (zawodniczka reprezentacji Holandii, mistrzyni świata z 2022 roku i zawodniczka Kampongu (Holandia)), Stéphanie Vanden Borre (zawodniczka reprezentacji Belgii i zawodniczka La Gantoise (Belgia)), Florent Van Aubel (zawodnik reprezentacji Belgii, trzykrotny olimpijczyk (Londyn 2012, Rio 2016, Tokio 2020), wicemistrz olimpijski w Rio i mistrz olimpijski w Tokio, mistrz świata z 2018 roku, mistrz Europy z 2019 roku i zawodnik Pinoké (Holandia)).

Produkt zatwierdzony przez naszych sportowców (cd.)

Seve Van Ass [zawodnik reprezentacji Holandii, dwukrotny olimpijczyk (Rio 2016, Tokio 2020), wicemistrz świata 2014 i 2018, mistrz Europy 2015, 2017, 2021 oraz zawodnik HGC (Holandia)], Jacob Draper [zawodnik reprezentacji Walii, olimpijczyk (Tokio 2020) oraz zawodnik Hampstead & Westminster HC (Anglia)].

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe?

Wcześniej kije wykonywane były z drewna (jesion, morwa). Obecnie te najbardziej techniczne produkowane są z materiałów kompozytowych (włókno szklane, włókno węglowe i włókno aramidowe; np. Kevlar to marka handlowa jednego z rodzajów aramidu).

Z jakich materiałów produkowane są kije hokejowe? (cd.)

Na rynku dostępne są kije wykonane w 100% z drewna, z drewna wzmocnionego włóknem szklanym, a czasami carbonem, z 100% włókna szklanego, z włókna szklanego z dużym dodatkiem carbonu (często z 5-10% włókna aramidowego przy bardzo wysokim procencie carbonu).

Jakie są właściwości różnych materiałów?

Włókno szklane jest twardsze, sztywniejsze, lżejsze i bardziej wytrzymałe na otarcia niż drewno. Zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę i daje uczucie sztywności. Włókno węglowe jest jeszcze lżejsze i sztywniejsze, a przez to zapewnia większą moc, ale mniejszą kontrolę, jeśli poziom techniki zawodnika nie jest wystarczający. Aramid jest używany jako uzupełnienie włókna węglowego w trzonku. Amortyzuje wibracje w główce i ma wysoką odporność na ścieranie.

Charakterystyka kija z materiałów kompozytowych

Kij z materiałów kompozytowych wykonany jest z kilku warstw włókna otaczających puste serce, które samo wykonane jest z jednego lub kilku podłużnych wgłębień. Mieszanka komponentów, liczba warstw włókien i struktura pustego serca różnicują kij w różnych jego częściach i sprawiają, że kije różnią się od siebie. Samo wskazanie % zawartości karbonu daje ostatecznie bardzo mało informacji o jakości użytkowej kija.

Jaki skład wybrać?

Początkujące dzieci preferują drewno. Wraz z doskonaleniem umiejętności, przechodzą do włókna szklanego, a następnie do coraz większej zawartości carbonu. Początkujący dorośli mogą od razu rozpocząć grę kijem z włóknem szklanym. Zaawansowani i średnio zaawansowani dorośli wybiorą zawartość włókna węglowego odpowiednią do swojego typu gry (odpowiedni balans między kontrolą a mocą).

Czym jest wygięcie kija?

Kij do hokeja nie jest prosty, lecz wygięty (po angielsku "bow"). Wygięcie charakteryzuje się maksymalną wysokością (maksymalna przestrzeń w pionie między kijem ustawionym na płaskiej powierzchni a tą powierzchnią) oraz miejscem, w którym ta wysokość jest maksymalna, mierzona od końcówki łopatki kija (tzw. punktu maksymalnego wygięcia). Tradycyjnie kij ma maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Czym jest wygięcie kija?(cd.)

Tradycyjnie kij ma maksymalne wygięcie na poziomie 15 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się w połowie wysokości kija.

Rodzaje wygięcia

Mówimy o "bow standard" (bow oznacza wygięcie), gdy wysokość maksymalnego wygięcia to 17-20 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. Kij "mid bow" posiada generalnie wysokość maksymalnego wygięcia w przedziale 23-24 mm, a punkt maksymalnego wygięcia znajduje się na 300 mm. W przypadku kija "low bow”, jest to zasadniczo od 24 do 25 mm oraz 250 mm. Natomiast kij „extra low bow” ma parametry: od 24 do 25 mm oraz 200 mm.

Normy wygięcia FIH

Zgodnie z normami FIH punkt maksymalnego wygięcia w kiju do hokeja na trawie musi znajdować się minimum 200 mm od najwyższego punktu łopatki kija, a wysokość maksymalnego wygięcia wynosić 25 mm.

Jakie wygięcie wybrać?

Początkujący wybierają zwykle kij „bow standard". Zaawansowani lub średnio zaawansowani, którym zależy głównie na kontroli piłki, podaniach i strzałach, wybierają kije „mid bow". Zaawansowani, lubiący dryblowanie, grę 3D i doskonale kontrolujący piłkę przy szybkich zagraniach, wybierają zazwyczaj kij "low bow". Do wykonywania flick dragów najlepiej się sprawdzi kij "extra low bow".

Ile waży kij?

Większość kijów dla dorosłych (długość 36,5”-37,5") waży od 520 do 580 g. Kije dla dzieci ważą od 400 g wzwyż. Warto pamiętać, że kije tego samego modelu mogą różnić się wagą o 20-30 g z uwagi na proces produkcji.

Normy wagowe FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna waga kija do hokeja na trawie powinna wynosić 737 g.

Dlaczego balans jest ważny?

Przy podobnej wadze decydujące jest rozłożenie masy w kijach. Punkt równowagi to punkt ciężkości kija mierzony od końca główki. Punkt równowagi umieszczony bliżej uchwytu zapewnia wrażenie lekkości. Zwiększa to manewrowość kija. Punkt równowagi bliżej łopatki daje wrażenie bardziej konkretnego chwytu rączki. Zwiększa to moc kija.

Jaką wagę / balans wybrać?

Jeśli ważniejsza jest dla Ciebie dobra manewrowość, wybierz lekki kij z wysokim punktem równowagi. Jeśli poszukujesz mocy, wybierz ciężki kij z obniżonym punktem równowagi.

Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar kija mierzony jest w calach ("). 1”= 2,54 cm. Rozmiary dla dzieci zazwyczaj zaczynają się od 24 cali i sięgają 35 cali. Wybierając kij dla dziecka, ustaw kij w pionie, główką opartą o podłoże, przed stojącym prosto dzieckiem. Wybierz kij, którego uchwyt sięga do pępka dziecka. Dla osób dorosłych, rozmiar standardowego kija to 36,5".

Normy rozmiarów FIH

Zgodnie z normami FIH, maksymalna długość kija do hokeja na trawie to 41" (105 cm).

Ogólne porady dotyczące wyboru kija

Odpowiedni kij to taki, który jest dobrą kombinacją rozmiaru, składu (i konstrukcji wewnętrznej), wygięcia, wagi i punktu równowagi.

Projekt

Założona w roku 1891 przez Allaha Dita z Pakistanu, gdy powstawał hokej na trawie, marka Dita zaproponowała wiele innowacji, które wpłynęły na to, jak obecnie wygląda hokej. Dzięki zdobytej przez lata wiedzy i doświadczeniu, Dita projektuje produkty, które promują kreatywną i efektywną grę. Przykładem może być styl gry takich zawodników, jak Renée van Laarhoven, Florent Van Aubel, Seve Van Ass, Jacob Draper, Charles Masson, Stéphanie Vanden Borre, Alexia 't Serstevens.

Informacja

Podane tutaj informacje zostały dostarczone przez producenta lub są to nasze wnioski na podstawie próbek otrzymanych od producenta.

Segmentacja

Dziecko/początkujący/drewno/standardbow

Skład

Wał 100% Drewno Grip 1 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Usuń z kija piasek. Wyczyść kij zwilżoną szmatką. W razie potrzeby wytrzyj z uchwytu kurz i tłuste plamy.

Zatwierdzony przez

Florent Van Aubel (Belgia), Stéphanie Vanden Borre (Belgia), Alexia 't Serstevens (Belgia), Seve Van Ass (Holandia), Renée van Laarhoven (Holandia), Charles Masson (Francja), Jacob Draper (Walia)

Wgrywanie