Najlepiej oceniany
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12
Najlepiej oceniany

Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane

399,99 zł

Kolor:

Czarny / Beżowy

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane przez nasz zespół kijki do biegania w terenie, które pomogą Ci oszczędzać siły i utrzymywać równowagę podczas pokonywania przewyższeń.

Szukasz wsparcia podczas długich biegów z przewyższeniami? Oto niezwykle lekkie kijki stworzone dla Ciebie. Nie trać czasu w trakcie biegu: złożysz je jednym ruchem.

Kod produktu: 8503873

Zalety produktu

 • Kompaktowość

  Długość złożonych kijków: 110 cm: 37 cm 120 cm: 40 cm 130 cm: 43 cm

 • Lekkość

  110 cm: 141 g (1 kijek) 120 cm: 148 g (1 kijek) 130 cm: 154 g (1 kijek)

 • Szybkość działania

  Składaj i rozkładaj kijki w ekspresowym tempie: w mniej niż 3 sekundy!

 • Redukcja wibracji

  Włókno węglowe tłumi drgania.

 • Przyczepność

  Końcówka z węglika wolframu zapewnia doskonałą przyczepność.

 • Ergonomiczny chwyt

  Dobrze leżą w dłoni dzięki rękojeści opracowanej z myślą o komforcie.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Dopasowanie paska pozwala uzyskać odpowiednie oparcie przy wbieganiu pod górę.

 • Ochrona zawartości

  Przechowuj kijki w pokrowcu, aby chronić je przed wilgocią i korozją.

Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane
Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane
Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane
Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane
Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane
Kijki do biegania w terenie Evadict carbon składane

Opis produktu

Jaki rozmiar kijków do biegania w terenie wybrać?

Aby wybrać prawidłowy rozmiar kijków, chwyć je i oprzyj o ziemię: zgięte w łokciach ręce powinny tworzyć kąt prosty. - Wzrost biegacza 155 - 170 cm = kijki 110 cm
- Wzrost biegacza 171 - 181 cm = kijki 120 cm
- Wzrost biegacza powyżej 182 cm = kijki 130 cm

Kijki, dzięki którym zaoszczędzisz czas!

Dla osób biegających w terenie priorytetowe kryteria wyboru kijków to zwarta konstrukcja i szybkość rozkładania. Dlatego właśnie opracowaliśmy bardzo lekkie kijki (282 g para). Po złożeniu nasze kijki w rozmiarze 110 cm mierzą 37 cm (40 cm w rozmiarze 130 cm i 43 cm w rozmiarze 130 cm), a więc nie będą Ci przeszkadzać w trakcie biegu. (Z)biegaj z lekkością!

Waga kijków

Waga kijków:
Rozmiar 110 cm: 141 gramów jeden kijek, 282 gramy para
Rozmiar 120 cm: 148 gramów jeden kijek, 296 gramów para
Rozmiar 130 cm: 154 gramy jeden kijek, 308 gramów para

Wymiary kijków po złożeniu

Rozmiar 110 cm: 37 cm po złożeniu
Rozmiar 120 cm: 40 cm po złożeniu
Rozmiar 130 cm: 43 cm po złożeniu

Dlaczego warto używać kijków do biegania w terenie?

Kijki wspierają Cię przy wbieganiu pod górę, pozwalając oszczędzać siły, a jednocześnie zapewniają lepszą równowagę i stabilność oraz większe bezpieczeństwo na technicznych odcinkach. Podczas zbiegania w dół i hamowania pełnią funkcję stabilizatorów i amortyzatorów.

Jak składać i rozkładać kijki?

Jedno naciśnięcie przycisku pozwala szybko rozłożyć / złożyć kijek, nawet w ruchu.

Przetestowane i zatwierdzone kijki!

Nasze kijki zostały najpierw przetestowane w laboratorium pod kątem wytrzymałości. Następnie grupa doświadczonych biegaczek i biegaczy testowała je w praktyce, na górze Świętej Wiktorii (Montagne Sainte-Victoire). Wyniki testów pozwoliły nam wprowadzić do sprzedaży te bardzo lekkie i kompaktowe kijki z włókna węglowego wyposażone w system szybkiego rozkładania i składania: rozkładanie trwa mniej niż 2 sekundy, a składanie poniżej 3 sekund!

Wygodna rękojeść, która pasuje do każdego chwytu.

Rękojeść tych kijków wykonana jest z wytrzymałej, trwałej i bardzo wygodnej pianki EVA. Wymiary rękojeści zostały wybrane z myślą o dopasowaniu do każdego chwytu. Rękojeść jest dłuższa, dzięki czemu biegacze i biegaczki mogą trzymać kijki w klasycznej górnej pozycji lub w równie wygodnej pozycji dolnej. Każdy ma swój styl!

Technika biegania z kijkami

Używanie kijków podczas biegania wymaga odpowiedniej techniki i wprawy. Przy złej technice biegacz, który zaczyna posługiwać się kijkami, ryzykuje uzyskaniem efektu odwrotnego niż zamierzony i utratą energii.
Istnieją 2 sposoby używania kijków do biegania w terenie (zarówno przy podbieganiu, jak i zbieganiu): metoda podwójnego podparcia i metoda naprzemienna. Stosowanie jednego lub drugiego sposobu zależy od nachylenia stoku i dostępnego miejsca do postawienia kijków.

Bieganie z kijkami techniką podwójnego podparcia

Technika przydatna głównie przy dużych przewyższeniach. Pozwala odciążyć uda poprzez podnoszenie ciała siłą ramion. Pozwala również przytrzymać ciało i odciążyć nogi podczas zbiegania. Pomiędzy poszczególnymi dotknięciami kijków o podłoże możesz wykonać kilka kroków. Pamiętaj, aby pochylać się do przodu i dobrze wbijać kijki w podłoże.

Bieganie z kijkami techniką naprzemienną

Gdy miejsca na postawienie kijków jest mało i gdy nachylenie stoku jest łagodne, lepiej sprawdzi się technika naprzemienna. Wymaga ona mniejszej siły, a polega na naprzemiennym używaniu prawej i lewej nogi z przeciwległym ramieniem wbijającym kijek z przodu i drugim ramieniem z tyłu z kijkiem uniesionym. W tym przypadku lepiej nie wbijać kijka za mocno w podłoże, aby zachować rytm biegu. W tej bardziej naturalnej technice biegania lepsze będą małe kroki.

Skład i możliwość naprawy kijków do biegania w terenie

Konstrukcja rurek jest bardzo lekka: 60% włókna węglowego i 40% żywicy (do sklejenia włókien). Rękojeść wykonana jest w 100% z pianki EVA, a pasek w 100% z poliestru. Końcówka wykonana jest z węglika wolframu. Można ją odkręcić i wymienić.

Porady dotyczące konserwacji

Właściwa konserwacja kijków umożliwia ich optymalne funkcjonowanie i zapewnia im dłuższą żywotność.
Jeśli woda wniknęła do kijków, wysusz je po zakończeniu użytkowania. Oczyść je z kurzu i z błota wodą lub na sucho przy pomocy miękkiej szczotki lub pędzla.
Gdy kijki wyschną całkowicie, schowaj je do specjalnego pokrowca i przechowuj w suchym, ciemnym i (w miarę możliwości) przewiewnym miejscu.

Skład

Wał 60% Włókno węglowe, 40% Żywica Uchwyt 100% Foamed EVA Strap 100%

Porady dotyczące przechowywania

Po wyschnięciu schować kijki do odpowiedniego pokrowca i przechowywać w suchym, ciemnym i (w miarę możliwości) przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Nie używać kijków do biegania w terenie podczas burzy!

Testy

Aby ustalić odpowiednie progi, dokonaliśmy pomiaru obciążeń, jakim poddawane są kijki w najbardziej wymagających warunkach użytkowania. Na etapie rozwoju produktu każdy model przechodzi testy laboratoryjne odtwarzające te obciążenia (kompresja, trzypunktowe zginanie itd.) do momentu złamania. Testujemy również oddzielnie poszczególne elementy (siła zacisku, wyrywanie itd). Testy te są regularnie powtarzane na etapie produkcji, aby zapewnić stały poziom jakości.

Zatwierdzony przez

Nasze produkty są testowane przez panel niezależnych biegaczy w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane. Testy prowadzi i kontroluje zespół inżynierów dedykowanych do tego zadania. Zewnętrzni testerzy przyznali tym kijkom ocenę 8,2/10.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Opinie

Wgrywanie