KIPRUN

Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe

369,99 zł 399,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 399,99 zł

Paypo logo Kup teraz, zapłać później
Ref. : 8503873

Zaprojektowane przez nasz zespół kijki do biegania w terenie, które pomogą Ci oszczędzać siły i utrzymywać równowagę podczas pokonywania przewyższeń.

Szukasz wsparcia podczas długich biegów z przewyższeniami? Oto niezwykle lekkie kijki stworzone dla Ciebie. Nie trać czasu w trakcie biegu: złożysz je jednym ruchem.

Kolor: Czarny / Beżowy

 • 110 cm Brak zapasu
 • 120 cm Brak zapasu
 • 130 cm Brak zapasu

  Nasze usługi:

  • Darmowy i bezterminowy zwrot lub wymiana

  Pomoc specjalisty

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Kompaktowość

   Długość złożonych kijków: 110 cm: 37 cm 120 cm: 40 cm 130 cm: 43 cm

  • Lekkość

   110 cm: 141 g (1 kijek) 120 cm: 148 g (1 kijek) 130 cm: 154 g (1 kijek)

  • Szybkość działania

   Składaj i rozkładaj kijki w ekspresowym tempie: w mniej niż 3 sekundy!

  • Tłumienie drgań

   Włókno węglowe tłumi drgania.

  • Przyczepność

   Końcówka z węglika wolframu zapewnia doskonałą przyczepność.

  • Ergonomiczny chwyt

   Dobrze leżą w dłoni dzięki rękojeści opracowanej z myślą o komforcie.

  • Łatwość zakładania / zdejmowania

   Dopasowanie paska pozwala uzyskać odpowiednie oparcie przy wbieganiu pod górę.

  • Ochrona zawartości

   Przechowuj kijki w pokrowcu, aby chronić je przed wilgocią i korozją.

  Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe
  Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe
  Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe
  Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe
  Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe
  Kijki do biegania w terenie Kiprun carbon trzyczęściowe

  Jaki rozmiar kijków do biegania w terenie wybrać?

  Aby wybrać prawidłowy rozmiar kijków, chwyć je i oprzyj o ziemię: zgięte w łokciach ręce powinny tworzyć kąt prosty. - Wzrost biegacza 155 - 170 cm = kijki 110 cm
  - Wzrost biegacza 171 - 181 cm = kijki 120 cm
  - Wzrost biegacza powyżej 182 cm = kijki 130 cm

  Kijki, dzięki którym zaoszczędzisz czas!

  Dla osób biegających w terenie priorytetowe kryteria wyboru kijków to zwarta konstrukcja i szybkość rozkładania. Dlatego właśnie opracowaliśmy bardzo lekkie kijki (282 g para). Po złożeniu nasze kijki w rozmiarze 110 cm mierzą 37 cm (40 cm w rozmiarze 130 cm i 43 cm w rozmiarze 130 cm), a więc nie będą Ci przeszkadzać w trakcie biegu. (Z)biegaj z lekkością!

  Waga kijków

  Waga kijków:
  Rozmiar 110 cm: 141 gramów jeden kijek, 282 gramy para
  Rozmiar 120 cm: 148 gramów jeden kijek, 296 gramów para
  Rozmiar 130 cm: 154 gramy jeden kijek, 308 gramów para

  Wymiary kijków po złożeniu


  Rozmiar 110 cm: 37 cm po złożeniu
  Rozmiar 120 cm: 40 cm po złożeniu
  Rozmiar 130 cm: 43 cm po złożeniu

  Dlaczego warto używać kijków do biegania w terenie?

  Kijki wspierają Cię przy wbieganiu pod górę, pozwalając oszczędzać siły, a jednocześnie zapewniają lepszą równowagę i stabilność oraz większe bezpieczeństwo na technicznych odcinkach. Podczas zbiegania w dół i hamowania pełnią funkcję stabilizatorów i amortyzatorów.

  Jak składać i rozkładać kijki?

  Jedno naciśnięcie przycisku pozwala szybko rozłożyć / złożyć kijek, nawet w ruchu.

  Przetestowane i zatwierdzone kijki!

  Nasze kijki zostały najpierw przetestowane w laboratorium pod kątem wytrzymałości. Następnie grupa doświadczonych biegaczek i biegaczy testowała je w praktyce, na górze Świętej Wiktorii (Montagne Sainte-Victoire). Wyniki testów pozwoliły nam wprowadzić do sprzedaży te bardzo lekkie i kompaktowe kijki z włókna węglowego wyposażone w system szybkiego rozkładania i składania: rozkładanie trwa mniej niż 2 sekundy, a składanie poniżej 3 sekund!

  Wygodna rękojeść, która pasuje do każdego chwytu.

  Rękojeść tych kijków wykonana jest z wytrzymałej i bardzo wygodnej pianki EVA. Wymiary rękojeści zostały wybrane z myślą o dopasowaniu do każdego chwytu. Rękojeść jest dłuższa, dzięki czemu biegacze i biegaczki mogą trzymać kijki w klasycznej górnej pozycji lub w równie wygodnej pozycji dolnej. Każdy ma swój styl!

  Technika biegania z kijkami

  Używanie kijków podczas biegania wymaga odpowiedniej techniki i wprawy. Przy złej technice biegacz, który zaczyna posługiwać się kijkami, ryzykuje uzyskaniem efektu odwrotnego niż zamierzony i utratą energii.
  Istnieją 2 sposoby używania kijków do biegania w terenie (zarówno przy podbieganiu, jak i zbieganiu): metoda podwójnego podparcia i metoda naprzemienna. Stosowanie jednego lub drugiego sposobu zależy od nachylenia stoku i dostępnego miejsca do postawienia kijków.

  Bieganie z kijkami techniką podwójnego podparcia

  Technika przydatna głównie przy dużych przewyższeniach. Pozwala odciążyć uda poprzez podnoszenie ciała siłą ramion. Pozwala również przytrzymać ciało i odciążyć nogi podczas zbiegania. Pomiędzy poszczególnymi dotknięciami kijków o podłoże możesz wykonać kilka kroków. Pamiętaj, aby pochylać się do przodu i dobrze wbijać kijki w podłoże.

  Bieganie z kijkami techniką naprzemienną

  Gdy miejsca na postawienie kijków jest mało i gdy nachylenie stoku jest łagodne, lepiej sprawdzi się technika naprzemienna. Wymaga ona mniejszej siły, a polega na naprzemiennym używaniu prawej i lewej nogi z przeciwległym ramieniem wbijającym kijek z przodu i drugim ramieniem z tyłu z kijkiem uniesionym. W tym przypadku lepiej nie wbijać kijka za mocno w podłoże, aby zachować rytm biegu. W tej bardziej naturalnej technice biegania lepsze będą małe kroki.

  Skład i możliwość naprawy kijków do biegania w terenie

  Konstrukcja rurek jest bardzo lekka: 60% włókna węglowego i 40% żywicy (do sklejenia włókien). Rękojeść wykonana jest w 100% z pianki EVA, a pasek w 100% z poliestru. Końcówka wykonana jest z węglika wolframu. Można ją odkręcić i wymienić.

  Porady dotyczące konserwacji

  Właściwa konserwacja kijków umożliwia ich optymalne funkcjonowanie i zapewnia im dłuższą żywotność.
  Jeśli woda wniknęła do kijków, wysusz je po zakończeniu użytkowania. Oczyść je z kurzu i z błota wodą lub na sucho przy pomocy miękkiej szczotki lub pędzla.
  Gdy kijki wyschną całkowicie, schowaj je do specjalnego pokrowca i przechowuj w suchym, ciemnym i (w miarę możliwości) przewiewnym miejscu.

  Skład

  Oś 60% Włókno węglowe, 40% Żywica Uchwyt 100% Spienione EVA Pasek 100% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Po wyschnięciu schować kijki do odpowiedniego pokrowca i przechowywać w suchym, ciemnym i (w miarę możliwości) przewiewnym miejscu.

  Ograniczenia

  Nie używać kijków do biegania w terenie podczas burzy!

  Testy

  Aby ustalić odpowiednie progi, dokonaliśmy pomiaru obciążeń, jakim poddawane są kijki w najbardziej wymagających warunkach użytkowania. Na etapie rozwoju produktu każdy model przechodzi testy laboratoryjne odtwarzające te obciążenia (kompresja, trzypunktowe zginanie itd.) do momentu złamania. Testujemy również oddzielnie poszczególne elementy (siła zacisku, wyrywanie itd). Testy te są regularnie powtarzane na etapie produkcji, aby zapewnić stały poziom jakości.

  Zatwierdzony przez

  Nasze produkty są testowane przez panel niezależnych biegaczy w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane. Testy prowadzi i kontroluje zespół inżynierów dedykowanych do tego zadania. Zewnętrzni testerzy przyznali tym kijkom ocenę 8,2/10.

  Porady dotyczące konserwacji

  Tylko pranie ręczne