wedze

Kijki narciarskie Wedze FR Light

Kod produktu: 8602134

169,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Kijki zaprojektowane z myślą o narciarzach, dla których jazda nie ogranicza się do stoków dostępnych dzięki wyciągom narciarskim.

FR LIGHT to jednoczęściowe kijki narciarskie z długim chwytem, wypinanymi paskami i dużymi talerzykami na puszysty śnieg.

 • Ergonomiczny chwyt

  Dwumateriałowa rękojeść i długi chwyt: lekkość i komfort.

 • Stabilność

  Ergonomiczny, regulowany pasek z systemem wypięcia w razie upadku.

 • Waga

  255 g w rozmiarze 125 cm.

 • Łatwe użytkowanie

  Wypinane paski z regulacją.

 • Solidność

  Główna rurka 18 mm z aluminium zicral 7075: bardzo wytrzymała i lekka.

 • Kompatybilność

  Design talerzyka ułatwia odpychanie w płaskim terenie.

Kompatybilność z wiązaniami skiturowymi

Uwaga! Końcówka kijka nie jest kompatybilna z mechanizmem podpiętka w wiązaniach skiturowych Wedze i w wiązaniach Dynafit Speed Turn.

Dlaczego pasek jest wypinany?

Ten wypinany pasek został przez nas opracowany po licznych szkoleniach z zakresu ratownictwa górskiego. Organizacja zrzeszająca służby ratownicze zgadza się co do faktu, że jazda poza trasą i uprawianie skitouringu z paskami kijków założonymi na dłonie zwiększa ryzyko kontuzji w razie upadku. Z kolei w przypadku porwania narciarza przez lawinę kijek z paskiem może działać jak kotwica, zwiększając ryzyko przysypania. Aby ograniczyć te zagrożenia, zdecydowaliśmy się więc na zastosowanie wypinanych pasków.

Talerzyki

Talerzyki o szerokości 95 mm umożliwiają dobrą wyporność na miękkim śniegu.
Ich design sprawia, że jedna część jest bardziej elastyczna, ułatwiając odepchnięcie w płaskim terenie podczas fazy podejścia w skitouringu.

Końcówki

Końcówki z wolframu ułatwiają wbijanie kijków do każdego śniegu, szczególnie do bardzo twardego.

Skład

Pole Shaft. 100% Aluminium Uchwyt 50% Polipropylen (PP), 25% Styren etylen butadien styren (SEBS), 25% Rubber - Nitrile Butadiene Rubber (NBR) - Latex Strap 75% Politereftalan etylenu (PET), 20% Polioksymetylen, 5% Poliamid Pole Tip 60% Poliamid 6 (PA6), 30% Stal, 10% Tungsten Pole basket 72% Etylen-octan winylu (EVA), 28% Polietylen wysokiej gęstości (HDPE)

Wgrywanie