Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12
Media 13
Media 14
Media 15
Media 16

Klatka do transportu psa składana Solognac 900

1599 zł

159,90 zł x 10 rat
Oblicz ratę

Rozmiar: L

Jak wybrać rozmiar?

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Do bezpiecznego transportu psa. Klatka wykonana jest z aluminium. Wytrzymała, kompaktowa, waży jedynie 12,4 kg.

Odporna na wilgoć. Drzwiczki posiadają odbojnik. Umieszczone po bokach składane zawiasy pozwalają złożyć i rozłożyć klatkę w 15 sekund. Paski, kieszenie, legowisko, kłódka i podkładka w zestawie.

Kod produktu: 8494132

Podobne produkty

Zalety produktu

Wytrzymałość

Aluminium jest wytrzymałym materiałem, który bardzo dobrze znosi uderzenia.

Kompaktowość

Klatka po rozłożeniu ma 90 cm szerokości, 62 głębokości i 67,5 cm wysokości.

Lekkość

Aluminiowa klatka waży tylko 12,4 kg. Można łatwo manipulować 1 ręką.

Wytrzymałość na rdzewienie

Odporna na wilgoć i krótkie ulewy. Sprężyna zawiasu z galwanizowanej stali.

Wentylacja

Klatka nie jest całkowicie zamknięta. Otwory w drzwiach przepuszczają powietrze.

Przyczepność

4 kauczukowe nakładki na nóżkach zapobiegają ślizganiu się klatki.

Wszechstronność

2 odpinane kieszenie, legowisko model 100, podkładka czarna z PVC.

Zdjęcia

Klatka do transportu psa składana Solognac 900
Klatka do transportu psa składana Solognac 900
Klatka do transportu psa składana Solognac 900
Klatka do transportu psa składana Solognac 900

Opis produktu

Zaskakująco korzystne wymiary i waga

Przy projektowaniu klatki przyjęliśmy 2 założenia: po pierwsze, klatka powinna być składana i kompaktowa, po drugie - cechować się wytrzymałością modeli wykonanych ze sztywnych materiałów. Klatka została wykonana z aluminium, które jest solidne i lekkie. Klatka waży zaledwie 12,4 kg (bez akcesoriów). Wymiary zewnętrzne po rozłożeniu: 90 cm szerokości, 62 cm głębokości u podstawy i 44,5 u góry, 67,5 cm wysokości. Po złożeniu: 27 cm wysokości.

Dla jakiego typu psów przeznaczona jest klatka?

Klatka jest owocem ponad 3-letniej pracy naszych zespołów. Jest produkowana ręcznie: poszczególne części są zespawane. Obecnie model ma rozmiary między L a XL (dla klatek dla 2 psów). Jest odpowiednia dla springer spanieli, pointerów i rasy brittany. Przykład: w klatce zmieści się seter o wadze 25 kg. Wszystko zależy od wielkości i wysokości psa w kłębie. Uwaga: klatka jest odpowiednia tylko dla 1 psa.

Składanie i rozkładanie

Aluminiowa klatka model 900 posiada drzwiczki z odbojnikiem, co ułatwia otwieranie. Po bokach zamocowane są zawiasy z pamięcią pozycji i automatyczną blokadą. Ułatwia to składanie i rozkładanie klatki. Uwaga: drzwi są dwuskrzydłowe. To rozwiązanie jest bardziej praktyczne przy przewozie klatki w bagażniku samochodu. Klatka mieści się do bagażników samochodów typu Duster, Partner, 2008, a nawet Clio (który jest raczej niewielkim samochodem).

Akcesoria do klatki

Dla wygody psa w klatce znajduje się legowisko model 100 w rozmiarze L (sprzedawane w zestawie z klatką). Można użyć też legowiska model 500 w tym samym rozmiarze. Na wierzchu i po bokach klatki można przypiąć 2 duże kieszenie na rozmaity sprzęt. Do jednej można schować na przykład obrożę, dzwonek, smycz, gwizdek itp., a do drugiej produkty pielęgnacyjne takie jak pęsetę do kleszczy, szczotkę, grzebień, szampon.

Składanie i rozkładanie klatki

Załączona do klatki instrukcja szczegółowo wyjaśnia, jak należy ją składać i rozkładać. Ponadto poniżej opisujemy wszystkie etapy obsługi klatki. 1. otwórz pomarańczowe zamknięcie na wierzchu klatki (opuści się przednia kratka); 2. otwórz drugie górne zamknięcie (opuści się tylna płyta); 3. złóż/rozłóż boki klatki (posiadają składane zawiasy); 4. zabezpiecz całość przy pomocy 2 umieszczonych z boku zatrzasków.

Praktyczna podkładka

Pomyśleliśmy o tym! Nasza klatka wyposażona jest w czarną podkładkę z PVC (schowaną pod legowiskiem). Służy do zabezpieczenia progu bagażnika przed porysowaniem psimi pazurami podczas wchodzenia i wychodzenia psa z umieszczonej w samochodzie klatki. Po podkładce pies może wejść z mokrymi łapami i nie poślizgnąć się. Podkładkę mocuje się do nóżek klatki przy pomocy 2 rzepów.

Specjalne dno klatki: do czego służy?

Dno klatki nie zdejmuje się. Jest wykonane z termoformowanego plastiku i posiada rowki do odprowadzania wody. Trudno o coś bardziej nieprzyjemnego dla psa niż mokra sierść (szczególnie, gdy w terenie jest bardzo mokro). Rowki odprowadzają wodę pod legowisko, gdzie spływa ona do pojemnika. Dno klatki można wyczyścić wodą z mydłem.

Jakie testy przeszła klatka?

Klatka przeszła 48-godzinny test w mgle solnej. Polega on na umieszczeniu przedmiotu w komorze o przesyconym solą powietrzu, które ma bardzo wysokie właściwości korozyjne. Nity wykonane są z galwanizowanej stali. Klatka może więc zostać na kilka dni na dworze podczas przelotnych ulew i nie wpłynie to na jej właściwości. Odbojnik z kolei przeszedł test ponad 1000 otwarć i zamknięć. Na końcu klatka jest wielokrotnie upuszczana z różnych wysokości, co pozwala zagwarantować jej solidność.

Po prostu solidna!

Klatka jest bardzo wytrzymała na uderzenia i upadki. 2 elementy zabezpieczają klatkę podczas przewożenia jej w bagażniku samochodowym. Dwa paski służą do zamocowania klatki do górnych lub dolnych zaczepów (jeśli samochód takie posiada). Dzięki temu klatka nie przesuwa się podczas transportu, a przede wszystkim w razie kolizji nie przewróci się z psem w środku. W zestawie znajduje się ponadto kłódka.

Klatka, która się nie przesuwa

4 kauczukowe nakładki na nóżki zapobiegają przesuwaniu się klatki, nawet na śliskim podłożu. Krawędzie szczelin z przodu klatki mają zaokrąglone krawędzie, by pies czuł się dobrze i nie skaleczył. Rozstaw szczelin jest taki, by pies nie mógł włożyć w nie nosa, a co za tym idzie - gryźć klatki.

Czy klatka może służyć do transportu lotniczego psa?

Nie, ta składana aluminiowa klatka Solognac nie spełnia norm IATA (nie może być używana do transportu lotniczego). Za to zadbaliśmy, by jej wielkość była możliwie najbardziej uniwersalna i odpowiednia dla jak największej liczby ras.

Oszczędność miejsca: ważna rzecz

Ważna zaletą klatki jest modułowość. Jeśli masz w bagażniku zamocowaną klatkę, ale akurat nie zabierasz ze sobą psa i na przykład jedziesz na zakupy - wystarczy po prostu ją złożyć. Nie ma potrzeby wyjmowania za każdym razem klatki z bagażnika. W razie potrzeby jednak oba uchwyty zostały zaprojektowane tak, by ułatwić przestawianie klatki i jej przenoszenie po złożeniu.

Kilka środków ostrożności

Przy wysokich temperaturach przed wprowadzeniem psa do klatki sprawdź, czy ścianki nie są gorące. I oczywiście nigdy nie zostawiaj psa w klatce umieszczonej w samochodzie w pełnym słońcu!

Korzyści z używania klatki

Przewożone zwierzę nie może utrudniać kierowania samochodem. Umieszczenie psa w klatce gwarantuje Ci bezpieczeństwo. Zabezpiecza także psa, który nie będzie przemieszczał się po całym pojeździe. Klatka pozwala także uniknąć zabrudzenia samochodu przez psa oraz czyszczenia tapicerki z sierści.

Wewnętrzne wymiary klatki

Poza wymiarami zewnętrznymi należy pamiętać także o jej wymiarach wewnętrznych, które są istotne dla wygody psa. Wynoszą one: szerokość 86 cm, wysokość 56 cm, głębokość 54,5 cm.

Skład i konserwacja

Skład

Konstrukcja 85% Aluminium, 10% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS), 5% Polipropylen (PP)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Nigdy nie zostawiać klatki z psem na słońcu!

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie