wedze

Kurtka narciarska damska Wedze midlayer

5,0 (3)

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Połączenie ciepła i lekkości: kurtka z kapturem, która pozwoli Ci cieszyć się komfortem podczas jazdy na nartach. Załóż ją jako warstwę 2 pod kurtkę wodoodporną.

Jej ponadczasowy styl i eleganckie linie będą Ci towarzyszyć przez cały rok, pomagając utrzymać ciepło. Załóż ją pod wodoodporną kurtkę narciarską, aby uzyskać dobrą izolację termiczną w bardzo mroźne dni.

Kod produktu: 8750512

 • Ciepło

  Watolina z recyklingu 115 g/m² na tułowiu.

 • Hydrofobowość

  Tkanina zewnętrzna z obróbką (PFC Free) zapobiegającą przenikaniu wody do środka.

 • Łatwość konserwacji

  Syntetyczne wypełnienie i tkanina: można prać w pralce w temperaturze 30°C.

 • Waga

  Kurtka w rozmiarze M waży około 326 g.

Informacje techniczne dotyczące watoliny

Używamy watoliny w 100% poliestrowej (pochodzącej w 70% z recyklingu) o gramaturze 115 g/m2 na tułowiu i 60 g/m2 w rękawach i w kapturze.

Watolina składa się z pokrytych silikonem włókien helikoidalnych, które nadają jej wysoką ściśliwość i sprężystość.
Pomimo tego, że jest cienka, zapewnia wysoki poziom izolacji dzięki zmagazynowanemu wewnętrz powietrzu, zachowując jednocześnie niską wagę.

Hydrofobowość materiału (nie mylić z wodoodpornością)

Hydrofobowość materiału sprawia, że woda spływa po jego powierzchni, nie przedostając się do środka.
Dzięki temu ubranie nie nasiąka wodą i pozostaje ciepłe oraz lekkie. Hydrofobowość uzyskuje się przez odpowiednią impregnację zewnętrznej strony materiału.

Jak dbać o trwałość kurtki?

Zaleca się ograniczyć częstotliwość prania watowanej kurtki narciarskiej, gdyż każde pranie obniża jej właściwości termiczne. Rzadsze pranie to również gest dla planety.

Jak naprawić rozdarcie w kurtce?

Rozdarcie kurtki to coś, co się zdarza. Dobra wiadomość jest taka, że da się je naprawić. Możesz je zszyć lub przykleić łatkę, aby zapobiec powiększaniu się rozdarcia lub wypadaniu włókien syntetycznych.
Nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wykonać tę naprawę? Nie ma powodu do paniki! Serwis w sklepach Decathlon oferuje usługę naprawy kurtek puchowych / watowanych.

Jak ubrać się na narty, aby nie zmarznąć na stoku?

Aby utrzymać ciepło i zachować suchą skórę, zastosuj zasadę 3 technicznych warstw odzieży. Warstwa 1 ("druga skóra") pozwala zachować suchą skórę. Warstwa 2 (warstwa izolująca) utrzymuje ciepło. Warstwa 3 (warstwa ochronna) chroni w niepogodę.

Skład

Materiał główny 100% Poliamid Podszewka 100% Poliamid Wypełnienie 100% Politereftalan etylenu (PET) Klin 100% Polyethylene Terephtalate (rPET) - Full-Chemical Recycled

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu, upewniwszy się wcześniej, czy produkt wysechł całkowicie.

Testy

Wszystkie produkty marki Wedze są obmyślane i projektowane w dolinie leżącej u podnóża Mont-Blanc. Są one następnie testowane w warunkach dokładnie takich jak te, z którymi sam(a) możesz się spotkać w praktyce (przy padającym śniegu, w niskich temperaturach, na śnieżnym puchu…). Zespoły projektowe dbają o to, by zastosowanie, z myślą o którym produkt został opracowany, w pełni odpowiadało kryteriom jego użytkowania w terenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie