Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8

Kurtka trekkingowa damska puchowa Forclaz MT 100 - 5°C

279,99 zł

Kolor:

Szary marmur

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Kurtka puchowa z kapturem zatwierdzona RDS. Gwarancja ciepła podczas wypraw trekkingowych w chłodne dni! 5°C w użytkowaniu statycznym, -5°C w dynamicznym.

Dobre właściwości ocieplające, wypełnienie o sprężystości 800 cuin. Kompaktowa, zajmuje mało miejsca w plecaku i jest lekka (275 g).

Kod produktu: 8611452

Podobne produkty

Zalety produktu

Ciepło

Wygoda przy temp. od 5° do -5°C. 800 CUIN, zatwierdz. RDS.

Kompaktowość

Składa się do lewej kieszeni.

Hydrofobowość

Zewnętrzny materiał powlekany (bez PFC), zapobiegający wsiąkaniu wody.

Wytrzymałość na ścieranie

Tkanina 100% poliamidu 35 g/m², 15 den.

Kieszenie

2 kieszenie boczne na suwak.

Waga

275 g w rozmiarze M.

Opis produktu

Poziom ciepła

Kurtka została zatwierdzona, jako trzecia warstwa odzieży, dla temperatury komfortu -5°C podczas testu w komorze termicznej.
Manekin jest ubrany pod kurtką w koszulkę syntetyczną z długim rękawem i w lekki polar. Idzie przy wietrze wiejącym z prędkością 5 km/godz..
Testowaliśmy ten produkt również w bezruchu; temperatura komfortu wynosi +5°c.

Zalety wypełnienia z puchu i pierza kaczek

Sprężystość i trwałość pierza gwarantuje:
- Izolacja termiczna dzięki powietrzu uwięzionemu w pierzu, - Lekkość: pierze jest lżejsze niż syntetyczna watolina, dzięki temu Twój plecak będzie lżejszy, - Wyjątkowe zdolności kompresyjne, - Duża kompresyjność.

Wskaźnik sprężystości

Wskaźnik sprężystości to zdolność izolacji termicznej puchu poprzez « uwięzienie » pewnej ilości powietrza. Wyrażony jest w CUIN.

Im bardziej puch jest sprężysty, tym większą objętość zajmuje i tym więcej ma w sobie powietrza i tym bardziej izoluje. Kurtka wypełniona w 85% puchem i w 15% pierzem. Sprężystość jest równa lub wyższa 800 (norma europejska).

Co oznacza certyfikacja RDS?

RDS “Responsible Down Standard” to certyfikat wydawany przez niezależną międzynarodową instytucję. Norma ta pozwala nam zagwarantować pochodzenie puchu pozostające w zgodzie z naszymi zobowiązaniami dotyczącymi materiałów. Nasi dostawcy zobowiązują się do stosowania wyłącznie piór pozyskiwanych z martwych kaczek i gęsi, hodowanych dla mięsa.

Hydrofobowość materiału (nie mylić z wodoodpornością)

Hydrofobowy materiał nie wchłania wody, która zamiast tego spływa po jego powierzchni. Dzięki temu materiał nie nasiąka wodą i pozostaje ciepły i lekki. W przypadku dłuższego przebywania na deszczu, radzimy na produkt puchowy (kurtkę czy kamizelkę) założyć kurtkę nieprzemakalną. Hydrofobowość to specjalne zabezpieczenie zewnętrznej strony tkaniny, które w trakcie użytkowania produktu może ulec zniszczeniu.
Radzimy odnawiać ją przy każdym praniu.

Jak czyścić kurtkę puchową?

Produkt puchowy można nosić całą zimę, a po sezonie należy go wyprać. Im rzadziej go pierzecie, tym dłużej zachowuje izolację termiczną i hydrofobowość.Zasady konserwacji: 1/ prać w pralce w temp. 30° z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi. Stosować program delikatnego wirowania.
2/ suszyć w automatycznej suszarce z 2 lub 3 piłeczkami tenisowymi, powtórzyć 2 lub 3 razy, aż do kompletnego wysuszenia.

Jak reaktywować właściwości hydrofobowe?

Po wyczyszczeniu kurtki, zalecamy zastosowanie płynu impregnującego. Pozwala on odnowić hydrofobowość materiału oraz zachować właściwości i zwiększyć trwałość ubrania.

Rozdarcie? Jak naprawić kurtkę z wypełnieniem?

Podczas wędrówek może zdarzyć się rozdarcie kurtki! Dobra wiadomość jest taka, że można to naprawić i zapobiec dalszemu rozdarciu. Za pomocą plastra do naprasowania.Nie obawiaj się!Serwis sklepu Decathlon proponuje, w sklepie usługę naprawy kurtki z użyciem łaty klejonej na gorąco.

Waga wypełnienia

XS: 70 g
S: 75 g
M: 81 g
L: 87 g
XL: 94 g
2XL: 100 g

Skład

Powłoka spodnia 85% Szary puch kaczy, 15% Szare pierze kacze Butelka 100% Poliamid Dolna drabinka 100% Poliamid Nogi kosza 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu na wieszaku. Nie przechowywać złożonej w kieszeni.

Ograniczenia

Produkt nie jest przeznaczony na wędrówki w czasie deszczu.

Testy

Wszystkie nasze kurtki są testowane w laboratorium przy wietrze wiejącym z prędkością 5 km/godz., założone jako trzecia warstwa na manekina termicznego (na koszulkę z długim rękawem i polar). Daje to możliwość dokonania najlepszego wyboru, porównując poziom izolacji termicznej w skali od 1 do 5 gwiazdek.

Zatwierdzony przez

10 trekkerów (5 mężczyzn i 5 kobiet), nie pracujących dla Quechua, przetestowało tę kamizelkę przez tydzień w listopadzie 2016 w regionie Mont-Blanc. Wyniki tych testów pozwoliły nam na zatwierdzenie przeznaczenia kamizelki na wyprawy trekkingowe w górach.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie