Najlepiej oceniany
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Najlepiej oceniany

Legginsy UV surfing 100 męskie

59,99 zł

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół stworzył legginsy anty-UV szczególnie dobrze dostosowane do uprawiania surfingu w ciepłych wodach, na treningi trwające poniżej 1 h.

Męskie legginsy anty-UV, do ochrony przed słońcem nawet w wodzie, oraz przed podrażnieniami w kontakcie z deską.

Kod produktu: 8528593

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Ochrona przeciwsłoneczna

  Materiał UPF50+. Zatrzymuje co najmniej 95% UV nawet na mokro.

 • Ograniczenie podrażnień

  Łagodzi otarcia o deskę. Przeznaczone na 1 h treningi.

 • Stabilny na falach

  Pasek modelujący. Tasiemka do związania z koszulką. Stabilne w falach.

 • Szybkie wysychanie

  Tkanina syntetyczna z szybko schnącego poliestru.

 • Łatwość konserwacji

  Ścieg dzianiny zapobiega zatrzymywaniu ziarenek piasku.

Legginsy UV surfing 100 męskie
Legginsy UV surfing 100 męskie
Legginsy UV surfing 100 męskie
Legginsy UV surfing 100 męskie
Legginsy UV surfing 100 męskie

Opis produktu

Chroni przed UV, nawet na mokro

Tkanina, z której wykonana jest odzież anty-UV OLAIAN, pozwala zablokować minimum 98% promieni UVB i 95% promieni UVA (UPF 50+). Jest ono gwarancją skutecznej ochrony przed słońcem. Może być używana do uprawiania sportów wodnych w wodzie i na brzegu. Filtrowanie promieniowania UV uzyskuje się poprzez zagęszczenie włókien tkaniny; taka ochrona jest trwała, nawet po praniu. Uwaga, elastan zawarty we włóknach może ulec uszkodzeniu w chlorowanej wodzie.

Co oznacza UPF 50+?

UPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (Ultra Violet Protection Factor), będący standardem na całym świecie. Definiuje on poziom ochrony zapewniony przez tkaninę, a dokładniej mówiąc procent przenikania promieniowania UV.
Aby zapewnić zgodność z normami, materiał musi zatrzymywać co najmniej 95% UV. UPF 50+ oznacza, że tkanina zatrzymuje co najmniej 95% UVA i 98% UVB.

Ograniczenie podrażnień

Te legginsy ograniczają otarcia o deskę, w szczególności na wysokości kolan w pozycji leżącej na desce oraz na udach podczas siedzenia na desce. Dzięki temu mogliśmy stwierdzić że ograniczenie podrażnień możemy zapewnić do 1 h.

Dopasowanie i stabilność w falach

Modelujący pasek sprawia, że legginsy zostają na miejscu nawet podczas spadania z deski w fale. Tasiemka z przodu paska łączy legginsy z koszulką anty-UV i zapobiega podsuwaniu się góry. Dla lepszej ochrony zalecamy noszenie legginsów razem z koszulką anty-UV 500 (dostępna z długimi lub krótkimi rękawami i kapturem).

Właściwości termiczne i wiatr

Minimalna temperatura wody zalecana dla tych legginsów anty-UV wynosi 22°C. Temperatura powietrza może wpływać na podwyższenie lub zaniżenie tego zalecenia. Nasze modele termiczne (powyżej 2 h) są wykonane z polaru i z neoprenu. Wiatr powyżej 15 km/h również może powodować dyskomfort: w takim razie wybierz model z neoprenem.

Legginsy anty-UV do różnych sportów wodnych

Nasze legginsy anty-UV są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów. Są one również kompatybilne z innymi sportami wodnymi, takimi jak pływanie, kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) czy SUP (stand-up paddle).

Zachowania chroniące przed słońcem

Pomimo, że legginsy pozwalają chronić się przed słońcem, zjawiska takie jak odbicie słońca (od wody, piasku...), upał, pora dnia, etc. muszą być brane pod uwagę. Noszenie legginsów nie zwalania z odpowiednich zachowań: noszenia koszulki anty-UV, okularów przeciwsłonecznych, kapelusza lub czapki z daszkiem, regularnego nakładania odpowiednich kremów z filtrem, regularnego picia wody, etc.

Ochrona przed słońcem

https://blog.decathlon.pl/sport/katesurfing/bez-ryzyka-dla-skory-sprawdz-odziez-anty-uv/ oraz https://blog.decathlon.pl/sport/dla-rodzicow/filtry-przeciwsloneczne-jak-zadbac-o-siebie-oraz-dziecko/

Czym jest marka OLAIAN?

OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLONUZlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką odpowiedzialną za surfing w firmie Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć produkt przeznaczony do uprawiania surfingu, a następnie przetestować go bezpośrednio w realnych warunkach użytkowania.

Skład

Materiał główny 85% Poliester, 15% Elastan Podszewka 100% Poliester

Ograniczenia

Wody >22°C. Chroni, nawet na mokro. Filtruje 95% promieni UV.

Testy

Stworzona i przetestowana przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.

Zatwierdzony przez

Wszystkie materiały chroniące przed słońcem są testowane przez naszych inżynierów w laboratorium. Są one zgodne z normą: EN 13758-2. Przeprowadzamy testy wykorzystywanych materiałów przed rozpoczęciem produkcji. Posiadamy także własne urządzenia pomiarowe, pozwalające uzupełnić testy wykonane w laboratoriach zewnętrznych. Produkty testowane są w laboratorium na mokro i sucho, a także podczas prawdziwego użytkowania (rozciąganie podczas noszenia).

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie