Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12

Lornetka myśliwska 500 10x32 szczelna

399,99 zł

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Nasz zespół stworzył szczelną lornetkę do regularnej obserwacji zwierzyny w świetle dziennym. Najbardziej kompaktowa z gamy.

Ciągle w ruchu? Ta lornetka zapewnia dobrą jakość obrazu, niewielką wagę i małe wymiary. Idealna, gdy często się przemieszczasz.

Kod produktu: 8600094

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Jakość obrazu

  Wyśledź zwierzę z daleka w środku dnia.

 • Szczelność

  Nie obawiaj się deszczu. Lornetka jest szczelna, testowana w zanurzeniu.

 • Waga

  Bardzo lekka i kompaktowa, 510 g.

 • Solidność

  Odporna na upadek z 1 m na miękką nawierzchnię. Szkła odporne na zarysowania.

 • Pole widzenia

  102 m na 1000 m.

 • Powiększenie

  10-krotnie przybliża obserwowane obiekty.

 • Łatwość transportu

  Z pokrowcem ochronnym i paskiem na szyję.

Lornetka myśliwska 500 10x32 szczelna
Lornetka myśliwska 500 10x32 szczelna
Lornetka myśliwska 500 10x32 szczelna

Opis produktu

Charakterystyka

Wymiary: 122x116x43 mm
Źrenica wyjściowa: 3,2 mm
Wskaźnik jasności: 10,2
Współczynnik zmierzchu: 17,9
Pole widzenia: 102 m na 1000 m
Najbliższy punkt obserwacji: 4 m
Szczelna, z powłoką antymgielną: suchy azot
Zabezpieczenie powierzchni: FMC (Wielowarstwowe powłoki na wszystkich ośrodkach)
Pryzmaty: BaK4 pokryte srebrem
Obudowa plastikowa z ABS wzmocnionego włóknem szklanym

Jakość obrazu 1

Światło, przechodząc przez soczewki lornetki, traci częściowo intensywność. Każda warstwa szkła pochłania kilka procent światła. Przy 10 elementach daje to znaczące straty. Na każdy element należy więc pokryć specjalną powłoką, która zmniejszy straty światła. Powłoki takie generują jednak koszty. Im skuteczniejsze powłoki, tym wyższy koszt. Projektowanie lornetki polega na umiejętnym wyważeniu skuteczności i ceny.

Jakość obrazu 2

Lornetka jest wyposażona w pryzmaty BaK4 oraz soczewki z powłokami FMC: Wielowarstwowe powłoki na wszystkich ośrodkach w celu zmniejszenia odblasków światła.
Te 2 elementy umożliwiają transmisję 78% światła, zwiększają kontrasty i zapewniają oddawanie naturalnych barw w dzień.Pryzmaty zapewniają czystość obrazu, aby obserwować szczegóły.

Wodoszczelność

Dzięki wypełnieniu azotem Twoja lornetka nie zaparuje od środka, na wskutek nagłej zmiany temperatury otoczenia. Odporna na zanurzenie na głębokości 1 m przez 15 minut.

Jasność obrazu i przeznaczenie

Ciągle w ruchu? Ta lornetka zapewnia dobrą jakość obrazu, niewielką wagę i małe wymiary. Idealna, gdy często się przemieszczasz. Zmieści się w kieszeni kurtki. Jakość obrazu pozwala zauważyć wszystkie szczegóły obserwowanej zwierzyny, lecz jedynie w ciągu dnia.

Źrenica wyjściowa

Źrenica człowieka ma średnicę 2-3 mm w ciągu dnia, 4-5 mm o zmierzchu i 6-7 mm w ciemności. Należy więc wybierać lornetki ze źrenicą wyjściową o takiej samej średnicy, co źrenica naszego oka w danych warunkach, aby wykorzystać całe światło w zależności od naszych potrzeb. Lornetki 10x32 posiadają źrenicę wyjściową 3,2 mm, więc dobrze przystosowaną do zmierzchu.

REGULACJA DLA OSÓB NOSZĄCYCH OKULARY

Wysuwane muszle oczne dla noszących okulary korekcyjne.
Jeśli nie nosisz okularów, maksymalnie wysuń muszle oczne obracając je. Z okularami na oczach: ustawić muszle oczne w pozycji pole widzenia przy obudowie lornetek. Aby widzieć wyraźnie i jasno, użyj środkowego pokrętła kręcąc nim w lewo lub w prawo do uzyskania żądanej jakości obrazu.

Regulacja różnicy ostrości obrazu pomiędzy dwoma oczami

Aby skorygować różnicę ostrości obrazu pomiędzy 2 oczami:
Zamknąć oko prawe i ustawić za pomocą środkowego pokrętła ostrość obrazu jakiegoś przedmiotu znajdującego się w odległości 50 m. Gdy obraz jest już ustawiony, zamknąć drugie oko i zrobić to samo za pomocą pokrętła ostrości znajdującego się na okularze. Różnica jest teraz skorygowana. Nie ma już potrzeby jej korygowania przy następnym użyciu lornetki.

Skład

Konstrukcja 50% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS), 50% Szkło mineralne Zewnętrzna powłoka 100% Polichlorek winylu (PVC) Pokrowiec 80% Foamed EVA, 20% Poliester

Opinie

Wgrywanie