subea

Maska do snorkelingu Subea Easybreath 900 do zanurzeń

4,0 (18)

179,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Ciemny morski / Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Maska Easybreath 900 do zanurzeń jest maską do snorkelingu umożliwiającą wyrównanie ciśnienia w uszach, a dzięki temu zanurkowanie na kilka metrów głębokości.

Miękka część noska maski do snorkelingu Easybreath do zanurzeń 900 umożliwia nurkowanie do głębokości 3 m i eksplorację podwodnego świata.

Kod produktu:

8528540

 • Wyrównanie

  Miękki nosek, aby wyrównać ciśnienie w uszach i nurkować do 3 m na bezdechu.

 • Łatwość oddychania

  Maska pełnotwarzowa zapewnia naturalne oddychanie przez nos i/lub usta.

 • Pole widzenia

  Panoramiczne pole widzenia 180°.

 • Ograniczenie parowania

  Wyjątkowy system cyrkulacji powietrza zapobiega pojawieniu się pary w masce.

 • Ecodesign

  Produkt o wpływie na środowisko zmniejszonym o 10% dzięki ekoprojektowi.

 • Szczelność

  Fajka z systemem "dry-top" ograniczającym wlewanie się wody od góry.

 • Odprowadzanie wody

  Zawór spustowy u dołu maski do odprowadzania wody przy podnoszeniu głowy.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  2 rozmiary z kołnierzem z silikonu, zapewniającym wygodę i szczelność.

Maska do snorkelingu Subea Easybreath 900 do zanurzeń
Maska do snorkelingu Subea Easybreath 900 do zanurzeń
Maska do snorkelingu Subea Easybreath 900 do zanurzeń
Maska do snorkelingu Subea Easybreath 900 do zanurzeń

Bezpieczeństwo podczas snorkelingu

Snorkeling to prosta, przyjemna aktywność dla całej rodziny! Oddychanie przez fajkę, jest większym wyzwaniem niż zwykłe pływanie. Jeśli czujesz zmęczenie, odczuwasz brak powietrza, czy nawet masz zawroty głowy, zdejmij maskę i wyjdź z wody.
Korzystanie z tego produktu nie jest wskazane jeśli masz problemy krążeniowo-sercowe lub oddechowe (infekcję płuc, anginę, astmę, nadciśnienie, choroby serca, etc). W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Czym jest maska Easybreath 900 do zanurzeń dla dorosłych?

Maska Decathlon Easybreath 900 ma te same właściwości co model Easybreath 500 (anty-fog, panoramiczne pole widzenia, łatwość zakładania, fajka dry-top). Duża różnica jest taka, że ta nowa maska do snorkelingu wyposażona jest w nowe, innowacyjne rozwiązanie: "nose-access" - "dostęp do nosa". Miękka część maski na nosie pozwala wyrównywać ciśnienie w uszach i nurkować nie ryzykując uszkodzenia bębenków. Wszystkie zalety technologii Easybreath, z możliwością nurkowania pod powierzchnię!

Dlaczego w masce Easybreath jest miękki nosek?

Pomimo małej objętości, podczas zanurzenia lub nurkowania na bezdechu na małe głębokości (do 3 metrów pod wodą), otaczające ciśnienie będzie wzrastać. Będzie to powodować dyskomfort w uszach. Aby wyrównać w nich ciśnienie najprościej jest ścisnąć nos i delikatnie dmuchnąć, aby powietrze skierować do uszu.
Ciśnienie może również dociskać maskę do twarzy. Aby temu zapobiec najprostszym sposobem będzie dmuchnąć przez nos lub usta, a maska wróci na swoje miejsce.

Jak działa maska Easybreath?

Wdychane świeże powietrze wlatuje na szybę, zanim dotrze do nosa i ust za pośrednictwem zaworów nosowych. To nieustannie wlatujące chłodne powietrze ogranicza pojawianie się pary na szybie w masce. Powietrze nasycone wilgocią i CO² odprowadzane jest kanałami znajdującymi się wewnątrz ramki, które prowadzą do fajki. Powietrze jest stale wymieniane. Strumienie powietrza wlatującego i wylatującego są oddzielone, aby móc oddychać wyłącznie świeżym powietrzem.

Dlaczego maska Easybreath nie nadaje się do nurkowania?

Wybór maski do snorkelingu Decathlon (Easybreath) polecamy w przypadku, gdy użytkownik poszukuje przede wszystkim bardzo dużego komfortu oddychania i szerokiego pola widzenia. Dzięki swojej budowie maska Easybreath jest idealna dla osób najczęściej obserwujących podwodny świat z powierzchni, ale pragnących mieć możliwość nurkowania na bezdechu na małe głębokości (do 3 m).

Jaki rozmiar maski Easybreath 900 wybrać?

Maska Subea Easybreath do zanurzeń 900 dostępna jest w 2 rozmiarach, które są odpowiednie dla 90% twarzy osób dorosłych.
Powyżej 10 roku życia i dla małych twarzy wybierz rozmiar S/M, a dla większych twarzy: rozmiar M/L.Aby wybrać rozmiar w sklepie, przyłóż maskę do twarzy: Pomiędzy podbródkiem a dołem maski nie powinno być prześwitu.

Czy mogę używać maski Easybreath 900 jeśli mam zarost na brodzie?

Obecność zarostu na brodzie uniemożliwia stykanie się skóry twarzy i kołnierza maski. Wobec tego nie możemy zapewnić szczelności maski osobom posiadającym brodę. Najlepszym sposobem na zapewnienie szczelności będzie więc ogolenie twarzy. W przeciwnym razie rozwiązaniem może być użycie gęstego kremu, typu wazelina, jako uszczelnienia.

Jak działa system Dry top zapobiegający wlewaniu się wody?

Został stworzony, aby zapobiegać wlewaniu się wody przez fajkę, kiedy pływa się w małych, krótkich falach lub kiedy użytkownik zbyt mocno przechyla głowę do przodu, aby obserwować dno. Fajka wyposażona jest w pływak, który, podczas zanurzenia, podnosi się w górę fajki, aby zatkać jej otwór. W razie zanurzenia pomyśl, aby dmuchnąć wypływając na powierzchnię, aby być pewnym, że pływak opadnie z powrotem w dół.

Czy z maską Easybreath mogę nosić swoje okulary?

Większość oprawek okularowych uniemożliwia zapewnienie szczelności maski, ponieważ odkształcają one kołnierz. Dlatego używanie maski Easybreath z okularami korekcyjnymi jest skomplikowane.
Subea stworzyła szkła korekcyjne, które mocuje się wewnątrz maski za pomocą przyssawek. Możesz osobno wybrać korekcję dla każdego szkła (od -1 do -6) i zamocować je zgodnie ze swoimi potrzebami.

Na co muszę uważać używając maskę Easybreath 900?

Uwaga na piasek! Unikaj kontaktu maski pełnotwarzowej Easybreath 900 z piaskiem, który mógłby zarysować szybę. Jeśli na masce jest piasek, unikaj zatrzaskiwania fajki na siłę. Wypłucz maskę i fajkę przed złączeniem ich ze sobą. Piasek może także zablokować pływak znajdujący się wewnątrz fajki. Energicznie wypłucz fajkę lub użyj klucza, wkładając go do otworów wentylacyjnych z tyłu fajki, aby odblokować pływak, a następnie wypłucz fajkę.

Czy w razie uszkodzenia jest możliwość naprawy maski Easybreath 900?

Tak, przedłuż trwałość maski Easybreath! Serwis posprzedażowy jest dostępny w sklepach Decathlon. Części zamienne (pasek, pokrywka, fajka, zawory) są dostępne zarówno przez internet, jak i w sklepie.
Pasek - 8316952, zawór - 8363399, fajka - 8577515, biała pokrywka - 8520085.

Wymiary zdemontowanej maski


Wysokość: 29 cm.
Szerokość: 18 cm.
Grubość: 12 cm.

Dodatkowe informacje dot. zrównoważonego rozwoju 1/2

Zachowując jakość i wytrzymałość produktów podczas ich użytkowania, stosowanie plastików pochodzących z recyklingu (ramka, pokrywka, podbródek, fajka) pozwala nam ograniczyć wyczerpywanie zasobów naturalnych dzięki recyklingowi produktów wycofanych z eksploatacji (plastiki z recyklingu stanowią 29% wagi produktu).

Dodatkowe informacje dot. zrównoważonego rozwoju 2/2

Barwienie tekstyliów wymaga zużycia dużych ilości wody oraz powoduje wydalanie ścieków z kąpieli farbiarskich. Aby zmniejszyć ten wpływ na środowisko, przeprowadziliśmy dwa działania:W pasku maski jedynie co drugie włókno jest barwione (co stanowi 5% wagi maski).
Dla torby wybraliśmy barwienie w masie, dodając pigmenty na etapie produkcji przędzy (3% wagi produktu).

Skład

Skirt 100% Silikon Lens 90% Poliwęglan (PC), 10% Styren etylen butadien styren (SEBS) Tube 100% Poliwęglan (PC) Frame 100% Polipropylen z recyklingu

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu, z dala od światła.

Ograniczenia

Nieodpowiednia <10 lat, do apnei oraz intensywnego pływania.

Porady dotyczące konserwacji

Po użyciu wypłukać w czystej wodzie. Do czyszczenia szkieł należy używać odpowiednich akcesoriów: specjalnej ściereczki z mikrofibry lub sprayu do okularów (gama akcesoriów ORAO).. Zostawić do wyschnięcia w miejscu suchym i przewiewnym.

Wgrywanie