subea

Maska do snorkelingu powierzchniowa Subea Easybreath 540 Freetalk

Kod produktu: 8732689

4,3 (11)

119,99 zł 149,99 zł - 30,00 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 149,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Jasno różowy

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Easybreath, o której jest głośno! Maska powierzchniowa Easybreath 540 dla dorosłych z zaworem akustycznym ułatwiającym porozumiewanie się na powierzchni.

Dzięki zaworowi akustycznemu i panoramicznemu polu widzenia maski powierzchniowej Easybreath 540 Twój snorkeling stanie się interaktywny. Wreszcie możesz się dzielić najlepszymi chwilami!

 • Oddziaływanie na zmysł słuchu

  Komunikacja poza wodą bez zdejmowania maski dzięki zaworowi akustycznemu.

 • Ograniczenie parowania

  Wyjątkowy system cyrkulacji powietrza zapobiega zaparowaniu maski.

 • Pole widzenia

  Panoramiczne pole widzenia 180°.

 • Szczelność

  Fajka "dry-top-release" ogranicza wpływanie wody i zapobiega blokowaniu pływaka.

Maska do snorkelingu powierzchniowa Subea Easybreath 540 Freetalk
Maska do snorkelingu powierzchniowa Subea Easybreath 540 Freetalk

Przed każdym użyciem sprawdź maskę Easybreath, w szczególności tę należącą do dziecka:

- Chwyć dłonią fajkę i poruszaj nią w prawo i lewo. Kulka musi podążać na tym ruchem bez przeszkód;
- Sprawdź obecność, stan i poprawne ułożenie uszczelki;
- Sprawdź czy wszystkie zawory są na swoim miejscu, czy nie są odkształcone i czy dobrze przylegają do podłoża;
Sprawdź ogólny montaż maski, czy nie ma błędu na łączeniu kołnierza z ramką i szybą;
- Nigdy nie używaj maski bez fajki.

Co zrobić jeśli maska paruje?

W razie pojawienia się pary przed oczami, zachęcamy do powtórzenia uprzednio opisanych 4 etapów, poprawnego ułożenia maski na twarzy i sprawdzenia, czy rozmiar maski Easybreath jest dobrze dobrany do twarzy. Jeśli problem nadal jest obecny zaprzestań korzystania z maski i udaj się do najbliższego sklepu Decathlon.

Bezpieczeństwo podczas snorkelingu

Snorkeling to prosta, przyjemna aktywność dla całej rodziny! Oddychanie przez fajkę, jest większym wyzwaniem niż zwykłe pływanie. Jeśli czujesz zmęczenie, odczuwasz brak powietrza, czy nawet masz zawroty głowy, zdejmij maskę i wyjdź z wody.
Korzystanie z tego produktu nie jest wskazane jeśli masz problemy krążeniowo-sercowe lub oddechowe (infekcję płuc, anginę, astmę, nadciśnienie, choroby serca, etc). W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Czym jest Easybreath?

Easybreath 540 to rewolucyjna maska pełnotwarzowa, zaprojektowana przez Decathlon. Ma te same właściwości co poprzedni model: widoczność 180°, anty-fog, łatwość zakładania... ale poprawiliśmy trwałość maski, komfort kołnierza, oddychanie, zmniejszając o 20% wysiłek podczas wdechu. Ponadto maska wyposażona jest w innowacyjne rozwiązania: zawór umożliwiający komunikację na powierzchni i "dry-top release", który zapobiega zjawisku odcięcia oddechu podczas zanurzenia fajki.

Prostsza komunikacja na powierzchni!

Zawór znajdujący się z przodu maski umożliwia emisję dźwięków i komunikację z innymi osobami, nawet gdy masz maskę na twarzy!
Zrozumiałość mowy była zatwierdzona podczas testów na odległość do 3 m.

Jak działa maska Easybreath?

Wdychane świeże powietrze wlatuje na szybę, zanim dotrze do nosa i ust za pośrednictwem zaworów nosowych. To nieustannie wlatujące chłodne powietrze ogranicza pojawianie się pary na szybie w masce. Powietrze nasycone wilgocią i CO₂ odprowadzane jest kanałami znajdującymi się wewnątrz ramki, które prowadzą do fajki. Powietrze jest stale wymieniane. Strumienie powietrza wlatującego i wylatującego są oddzielone, aby móc oddychać wyłącznie świeżym powietrzem.

Jak działa system Dry top zapobiegający wlewaniu się wody?

Maska wykorzystuje technologię Dry-top. Ten system został stworzony, aby zapobiegać wlewaniu się wody przez fajkę, kiedy pływa się w małych, krótkich falach, w razie zanurzenia, lub kiedy użytkownik zbyt mocno przechyla głowę do przodu, aby obserwować dno. Fajka posiada pływak, który podnosi się, aby zamknąć otwór, gdy fajka jest zanurzona. Gdy tak się zdarzy, pamiętaj o wyjęciu fajki z wody, następnie dmuchnij w maskę, aby upewnić się, że pływak opadnie w dół.

Czy w razie uszkodzenia jest możliwość naprawy maski Easybreath 540?

Tak, przedłuż trwałość maski Subea Easybreath! Serwis posprzedażowy jest dostępny w sklepach Decathlon. Części zamienne (pasek, pokrywka, fajka, zawory) są dostępne zarówno przez internet, jak i w sklepie.
Pasek - 8316952, zawór - 8363399, fajka - 8506099, biała pokrywka - 8665853.

Czy można nurkować w masce Easybreath 540?

Maska do snorkelingu Decathlon Easybreath 540 nie jest dostosowana do nurkowania. Objętość powietrza w masce Subea Easybreath jest większa niż w tradycyjnej masce nurkowej. Od głębokości 1 m nacisk maski na twarz pod wpływem ciśnienia wody zaczyna być odczuwalny. Skądinąd, podczas nurkowania bezdechowego niezbędne jest wyrównywanie ciśnienia w uszach. Z maską Easybreath jest to niemożliwe, ponieważ nie ma dostępu do nosa.

Dlaczego warto wybrać maskę Easybreath zamiast tradycyjnej maski z fajką?

Wybór maski Easybreath Decathlon polecamy osobom, które mają opory, aby nurkować z fajką w ustach lub aby nurkować głębiej pod wodę. Easybreath jest idealna do aktywności na powierzchni. Umożliwia naturalne oddychanie przez nos i usta, zapewniając jednocześnie szerokie pole widzenia.

Jaki rozmiar maski Easybreath 540 wybrać?

Maska powierzchniowa Easybreath 540 z zaworem akustycznym w wersji dla dorosłych jest dostępna w 2 rozmiarach, które pasują na 90% twarzy osób dorosłych.

Powyżej 10 lat i dla osób z małą twarzą wybrać należy rozmiar S/M, dla osób z dużą twarzą rozmiar M/L.
Aby wybrać rozmiar w sklepie, przyłóż maskę do twarzy: Pomiędzy podbródkiem a dołem maski nie powinno być prześwitu.

Czy mogę używać maski Easybreath 540, jeśli mam zarost na brodzie?

Obecność zarostu na brodzie uniemożliwia stykanie się skóry twarzy i kołnierza maski. Wobec tego nie możemy zapewnić szczelności maski osobom posiadającym brodę. Najlepszym sposobem na zapewnienie szczelności będzie więc ogolenie twarzy. W przeciwnym razie rozwiązaniem może być użycie gęstego kremu, typu wazelina, jako uszczelnienia.

Czy z maską Easybreath mogę nosić swoje okulary?

Większość oprawek okularowych uniemożliwia zapewnienie szczelności maski, ponieważ odkształcają one kołnierz. Dlatego używanie maski Easybreath z okularami korekcyjnymi jest skomplikowane.

Na co muszę uważać, używając maski Easybreath 540?

Uwaga na piasek! Unikaj kontaktu maski pełnotwarzowej Easybreath 540 z piaskiem, który mógłby zarysować szybę. Jeśli na masce jest piasek, unikaj zatrzaskiwania fajki na siłę. Wypłucz maskę i fajkę przed złączeniem ich ze sobą. Piasek może także zablokować pływak znajdujący się wewnątrz fajki. Energicznie wypłucz fajkę lub użyj klucza, wkładając go do otworów wentylacyjnych z tyłu fajki, aby odblokować pływak, a następnie wypłucz fajkę.

Wymiary zdemontowanej maski


Wysokość: 29 cm.
Szerokość: 18 cm.
Grubość: 12 cm.

Gwarancja

Dostępność części zamiennych koniecznych do użytkowania produktu: 2 lata.

Waga

S/M : 0.634 kg
M/L : 0.639 kg

Skład

Lens 100% Poliwęglan/akrylonitrylo-butadienowo-styren (PC/ABS) Skirt 100% Silikon Tube 100% Poliwęglan/akrylonitrylo-butadienowo-styren (PC/ABS) Frame 100% Polipropylen (PP)

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w miejscu suchym i ciemnym.

Ograniczenia

Nieodpowiednia <10 lat, do apnei oraz intensywnego pływania.

Porady dotyczące konserwacji

Po użyciu wypłukać w czystej wodzie. Do czyszczenia szkieł należy używać odpowiednich akcesoriów: specjalnej ściereczki z mikrofibry lub sprayu do okularów (gama akcesoriów ORAO).. Zostawić do wyschnięcia w miejscu suchym i przewiewnym.

Instrukcja

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, sprawdź instrukcja

Wgrywanie