domyos

Minitrampolina dla dzieci

Kod produktu: 8753805

0,0 (91)

249,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +200 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Trampolina opracowana przez naszych projektantów z myślą o wsparciu rozwoju psychomotorycznego dzieci i zwiększaniu ich samodzielności.

  Odbicie dostosowane do możliwości ruchowych dziecka zapewnia mu większą przyjemność i większe bezpieczeństwo.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Ochrona przed uderzeniami

   Konstrukcja pokryta pianką o grubości 20 mm.

  • Powierzchnia do skakania

   Średnica 90 cm, powierzchnia do skakania 3150 cm².

  • Pomoc w rozwoju psychomotorycznym

   Wspiera prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka.

  Minitrampolina dla dzieci
  Minitrampolina dla dzieci
  Minitrampolina dla dzieci
  Minitrampolina dla dzieci
  Minitrampolina dla dzieci

  Nauka dynamicznej równowagi

  Przed 4 rokiem życia dziecko powinno nauczyć się kierować swoim ciałem w określonym kierunku, poruszając się do przodu metodą stawiania stóp jedna przy drugiej. W wieku 4 lat dziecko może chodzić, stawiając naprzemiennie stopy jedna za drugą na przyrządzie o szerokości równej co najmniej półtorej stopy.
  W wieku 6 lat dziecko potrafi chodzić, stawiając stopy jedna za drugą metodą pięta/palce na przyrządzie o szerokości nie mniejszej niż szerokość jego stopy.

  Rozwój psychomotoryczny

  Rozwój psychomotoryczny dziecka opiera się na podstawach genetycznych, motorycznych i psychicznych.
  Produkt może mieć wpływ na rozwój psychomotoryczny dziecka, jeśli działa w obszarze motorycznym.
  Na ów obszar motoryczny składają się takie elementy jak schemat ciała, koordynacja dynamiczna, równowaga, koordynacja wzrokowo-ruchowa, precyzyjne umiejętności motoryczne oraz strukturyzacja czasu i przestrzeni.

  Schemat ciała

  Schemat ciała jest wyobrażeniem, jakie dziecko ma o swoim ciele. Umożliwia mu bardziej precyzyjną kontrolę ruchów, percepcję własnego ciała i w szerszym ujęciu - nabywanie samoświadomości. Jest on początkowo konstruowany z doznań i działań, a następnie pojawia się zdolność do obrazowania go i opowiadania o nim.
  Im więcej działań podejmuje dziecko, tym bardziej doskonali swój schemat ciała, a w rezultacie jego działania stają się sprawniejsze.

  Koordynacja wzrokowo-ruchowa

  Koordynacja wzrokowo-ruchowa obejmuje działania, które umożliwiają celowanie całym ciałem lub jego częścią. W przypadku najmłodszych będzie to podążanie po trajektorii, następnie celowanie rękami i nogami najpierw w duże, później w coraz mniejsze przedmioty, aż po precyzyjną kontrolę nad dysocjacją palców: stukanie palcami, nawlekanie koralików, pisanie.

  Strukturyzacja czasu i przestrzeni

  Strukturyzacja czasu i przestrzeni obejmuje wszystko, co ma związek z orientacją dziecka w czasie (przed/po, aktywność rytmiczna, dzień/noc, pora roku, itd.) oraz w przestrzeni (przed/za, nad/pod, na prawo/na lewo, itd.).

  Informacje dla użytkownika

  Nie przechowywać bezpośrednio na ziemi lecz na macie ochronnej, aby nie zniszczyć podłogi i chronić dziecko przed ewentualnym zachlapaniem wodą.
  Średnica zewnętrzna: 90 cm.
  Średnica powierzchni do skakania: 63 cm.
  Wysokość: 24 cm.
  Powierzchnia do skakania: około 3150 cm².

  Skład

  Rama 100% Stal Materiał główny 100% Polipropylen Osłona zabezpieczająca 50% Poliester, 50% Polietylen Pianka 100% Polietylen

  Ograniczenia

  Maksymalna waga: 25 kg.

  Zatwierdzony przez

  Agathe BERNARD-ZELZT, specjalistka ds. psychomotoryki i dyplomowana osteopatka.
  Trampolina Domyos pozwala rozwijać dynamiczną równowagę i dynamiczną koordynację. Dziecko musi wprawić ciało w ruch i kontrolować lądowanie (równowagę) oraz napęd (równowagę dynamiczną). Działania te pozwalają doskonalić schemat ciała poprzez propriocepcję, której wymagają. Trampolina Domyos wspiera w ten sposób rozwój psychomotoryczny dziecka.

  Porady dotyczące konserwacji

  Wyprać przed pierwszym użyciem. Nie prać chemicznie.

  Instrukcja

  Aby dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, sprawdź instrukcja