bushmen

Krzesiwo Bushmen Revolt Firesteel

100,00 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Czarny

Otrzymaj +100 pkt za zakup tego produktu 

Sprzedawane i wysłane przez Bushmen Travel Gear

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Bezpieczne zakupy

z Programem Ochrony Kupujących

Zobacz, jak zwrócić ten produkt

Pomoc specjalisty

Krzesiwo Bushmen Revolt Firesteel

Krzesiwo Revolt Firesteel Bushmen
Specyfikacja
Waga: 45g
Rdzeń magnezjowy 7.5cm (długość) 8mm (średnica)
Lont parafinowy: 100cm (długość)
Iskrownik

Krzesiwo Revolt – rewolucyjne krzesiwo dla najbardziej wymagających. Łączy prostotę klasycznej funkcjonalności z nowoczesną estetyką stylistyczną. Pomarańczowa rękojeść z lotniczego aluminium gwarantuje niską wagę sprzętu oraz niezawodną trwałość. Dodatkowo jest zawsze widoczna w trawie, mchu więc nigdy nie będziesz musiał go szukać.

Rdzeń magnezjowy o średnicy 8mm i długości 7.5cm wystarcza do wykrzesania 12tys iskier. 100cm parafinowego lontu w charakterze rozpałki wraz z iskrownikiem mieści się w schowku umiejscowionym w rękojeści krzesiwa.

Jeśli rozpalać płomień rewolucji, to tylko z krzesiwem Revolt.

Rdzeń
Klasyczny rdzeń magnezjowy o średnicy 8mm i długości 7.5cm to klasyka gatunku. Niezawodny, wydajny (do 12tys krzesań), trwały.

Rękojeść
Rękojeść ze schowkiem użytkowo inspirowana rękojeściami noży taktycznych i wykonana z lotniczego aluminium to gwarancja niezawodnej trwałości i lekkiej wagi. Pod odkręcanym wieczkiem znajdziesz skrytkę, w której wnętrzu umieszczony został lont parafinowy (100cm długości) oraz iskrownik.

Lont parafinowy
Lont parafinowy to coś pomiędzy klasycznym lontem, takim jakiego używa się przy fajerwerkach, a świecowym knotem. Bardzo łatwo go zapalić (wystarczy kilka iskier z krzesiwa) a równocześnie, spalając się wolniej niż lont, daje płomień podobnie jak knot świecowy. Co istotne, po zdmuchnięciu płomienia tli się jeszcze przez jakiś czas, dając w razie potrzeby, możliwość wykorzystania żaru.

Iskrownik
Niewielki stalowy iskrownik idealnie współpracujący z krzesiwem. Dzięki ząbkowanemu ostrzu, w razie potrzeby może służyć jako mikro-nożyk (z powodzeniem przetnie np. linkę/sznurek) lub skrobak (można zetrzeć np. hubę na rozpałkę lub większą ilość magnezjowych opiłek z rdzenia krzesiwa).

  • Szerokość (w cm) 2 cm
  • Długość (w cm) 13 cm
  • Stan produktu Nowy
  • Wysokość (w cm) 0,5 cm
Wgrywanie

Szerokość (w cm)

2 cm

Długość (w cm)

13 cm

Stan produktu

Nowy

Wysokość (w cm)

0,5 cm

Skład

pręt z magnezją, aluminium

Ograniczenia

produkt do użycia przez dzieci pod nadzorem dorosłych

Informacje prawne

produkt do użycia przez dzieci pod nadzorem dorosłych