Zestaw hamakowy Bushmen Vagabound
Cechy:
-
Kompletny zestaw; gotowy do natychmiastowego użycia!
-
Bardzo lekki, wytrzymały i kompaktowy
-
Nylon 15D Micro-ripstop; wytrzymały materiał
-
Zawiera:
-
system zawieszenia, uściski drzew
-
moskitiera
-
linia grzbietu
-
2 lekkie karabinki
-
Intuicyjny system "One Pull" dla moskitiery
-
System zawieszenia Treehugger nie uszkadza drzewa
-
W pełni oddychająca Specyfikacja:
-
Materiał: 15D nylon micro-ripstop
-
Waga: 500g
-
Wymiary: 300x145cm
-
rozmiar opakowania: 24x8cm Zestaw hamakowy Bushmen Vagabound
Kompletny zestaw hamakowy dla lekkiego bushcraftowca! Zestaw zawiera ultralekki hamak, system zawieszenia Treehugger, zdejmowaną moskitierę i regulowaną linię grzbietu. W przypadku noclegów należy używać go w połączeniu z tarpem, górną kołdrą i pod kołdrą.
Bardzo lekki, wytrzymały i kompaktowy
Przy całkowitej wadze wynoszącej zaledwie 500 g, zestaw ten jest niezwykle lekki! Wynika to głównie z zastosowanego materiału nylonowego 15D micro-ripstop, dzięki splotowi ripstop tkanina zachowuje swoją wytrzymałość pomimo stosunkowo cienkiego materiału. Maksymalne obciążenie hamaka wynosi 130 kg. Po spakowaniu go do torby do przechowywania, otrzymujemy paczkę o wymiarach zaledwie 24x8 cm, mniej więcej wielkości półlitrowej butelki wody. Dzięki dobremu stosunkowi wagi, wytrzymałości i rozmiaru, ten zestaw hamakowy jest idealnym wyborem do bushcraftu, survivalu, bikepackingu, kajakarstwa, turystyki pieszej i motorowej.
Intuicyjna moskitiera
Moskitiera ma bardzo drobne oczka, oferując pełną ochronę nawet przed najmniejszymi owadami i komarami. Dostarczona linia grzbietowa jest rozciągnięta między pętlami zawieszenia hamaka, z których zwisa moskitiera za pomocą dwóch zatrzasków. Jak widać na filmie, moskitierę można zwinąć do tyłu, aby uzyskać otwartą pozycję leżącą, natomiast w pozycji leżącej moskitierę można napiąć za pomocą linki. W ten sposób nie musisz wstawać, gdy tylko zdecydujesz się spać. W dolnej części siatka jest zabezpieczona klamrą.
System zawieszenia Treehugger
Dwie solidne taśmy, każda o długości 3 metrów, są mocowane wokół drzewa, a następnie zapętlane przez siebie, po czym można przymocować taśmę do hamaka w żądanej odległości za pomocą dołączonego karabińczyka. W ten sposób można łatwo zawiesić hamak i dostosować go do odległości między drzewami, która nigdy nie jest taka sama w lesie! Grube pasy, takie jak treehuggers, wiszą bezpieczniej i nie uszkadzają drzewa, w przeciwieństwie na przykład do cieńszych zawiesi whoopie.