hms

Sztangielki/sztanga kompozyt HMS SGK

139,00 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar: 15 kg

Otrzymaj +100 pkt za zakup tego produktu 

Sprzedawane i wysłane przez 2sport

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Bezpieczne zakupy

z Programem Ochrony Kupujących

Zobacz, jak zwrócić ten produkt

Pomoc specjalisty

Wielofunkcyjny zestaw obciążeniowy SGK marki HMS.

Kup razem z

Podobne produkty

Hantle z wymiennym obciążeniem to klasyka, a zarazem niezbędnik każdej domowej siłowni. Dzięki możliwości dopasowywania wagi obciążenia pozwala na trening wielu grup mięśniowych, jednocześnie nie zajmując wiele miejsca. Hantle jednak nie są w stanie całkowicie zastąpić sztangi. SGK to innowacyjne podejście do wyposażenia domowej siłowni, pozwalające w jednym zestawie otrzymać zarówno hantle o zmiennej wadze jak i sztangę. Talerze obciążające w SGK mają kształt oktagonu, dzięki czemu nie toczą się po podłodze, oraz można wykorzystywać dwa hantle jako podpórki do pompek.
Wysokiej klasy materiał – połączenie kompozytu z tworzywem sztucznym
Talerze wykonane są z najwyższej jakości kompozytu, którego spójna struktura, twardość i elastyczność daje gwarancje solidności. Obudowanie kompozytu, mocnym tworzywem sztucznym dodatkowo zapewnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Wszystkie uchwyty są radełkowane, dzięki czemu gwarantują pewny uchwyt. Łącznik gryfów, posiada specjalną gąbkę, która bezpośrednio wpływa na komfort podczas wykonywania ćwiczeń ze sztangą.
Hantle
Z hantlami wykonamy ćwiczenia angażujące różne grupy mięśniowe. Ich zaletą jest element niestabilności. Dodatkowo hantle wymuszają jednakową pracę obu rąk, tym samym zmniejszając dysproporcje między stronami ciała. Wykonując ćwiczenie włączamy do pracy wiele mięśni stabilizujących, tym samym sprawiając, że trening staje się bardziej efektywny. Mają one gwintowany rękaw na obciążenie, o średnicy idealnie pasującej do średnicy otworu talerzy obciążeniowych, dlatego zmiana obciążenia jest bardzo łatwa. Za stabilne położenie talerzy na gryfach odpowiadają zaciski gwiazdowe, które w prosty sposób nakręca się na gryf.
Sztanga
Sztanga także jest uniwersalnym sprzętem pod względem ilości możliwych do wykonania ćwiczeń oraz angażowania grup mięśniowych. Sztanga z racji swojej konstrukcji jest bardziej stabilna niż hantle, dlatego w jej przypadku możemy użyć większego ciężaru. Będzie także dobrym rozwiązaniem na początku przygody z treningiem siłowym, kiedy świadomość mięśniowa jest słabsza niż w późniejszych etapach. Sztangę w tym zestawie tworzy się za pomocą specjalnego łączenia dwóch krótkich gryfów. Rękaw hantli wkręca się w łączenie. Środkowy element wyposażony jest w ergonomiczną gąbkę, która nie dopuszcza do uczucia dyskomfortu w trakcie wykonywania np. przysiadu ze sztangą.
Podpórki do pompek
Dzięki zastosowaniu oktagonalnych talerzy, hantle mogą być także wykorzystane jako podpórki do pompek. Podpórki dają możliwość wykonania mocniejszego ugięcia ramion w trakcie wykonywania ćwiczenia, dzięki czemu ciało podczas ruchu przekroczy linie dłoni, pozwalając mięśniom klatki piersiowej bardziej się rozciągnąć. Rezultat jest taki, że mięsień rozwija się w większym zakresie.

Specyfikacja SGK15:

Materiał: kompozyt, tworzywo sztuczne
Wymiary gryfu:
Długość całkowita: 88 cm
Długość gryfu: 35 cm (x2)
Długość części chwytnej: 13 cm
Długość rękawa na obciążenie: 11 cm
Średnica: 24 mm
Średnica uchwytu: 32 mm
Wymiary łączenia:
Długość: 40 cm
Średnica: 41 mm
Wymiary talerzy:
2 kg – 18 x 4 cm (4 szt.)
1,5 kg – 17 x 3,5 cm (4 szt.)

Specyfikacja SGK20:

Materiał: kompozyt, tworzywo sztuczne
Wymiary gryfu:
Długość całkowita: 93,5 cm
Długość gryfu: 40 cm (x2)
Długość części chwytnej: 13 cm
Długość rękawa na obciążenie: 17 cm
Średnica: 24 mm
Średnica uchwytu: 32 mm
Wymiary łączenia:
Długość: 40 cm
Średnica: 41 mm
Wymiary talerzy:
2 kg – 18 x 4 cm (4 szt)
1,5 kg – 17 x 3,5 cm (4 szt.)
1,25 kg – 16 x 4 cm (4 szt.)

Kształt hantli

Sześciokątny

Kształt hantli

Sześciokątny