babolat

NACIĄG TENISOWY JEDNOWŁÓKNISTY RPM BLAST 1,25 mm 200 M

Kod produktu: 8340557

599,99 zł 3,00 zł/m

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +550 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

dla gracza - eksperta, który zrywa naciąg poniżej 10 godz. gry. Znakomite nadawanie rotacji i kontrola.

Ten jednowłóknisty naciąg zapewnia kontrolę i bardzo dobre nadawanie rotacji dzięki ośmiokątnemu przekrojowi.

  • Trwałość

    Bardzo wytrzymały dzięki poliestrowi, z jakiego jest wykonany.

  • Nadawanie rotacji

    Bardzo dobre nadawanie rotacji dzięki ośmiokątnemu przekrojowi.

  • Moc

    Kopoliester w naciągu przekłada się na mocne uderzenie.

Jak mocno naciągnąć rakietę?

Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) zapewnia więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Oferuje natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
Mocne napięcie (> 23 kg) zapewnia większą precyzję i kontrolę. Uwaga natomiast na ryzyko zw. z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc uderzenia i łatwość nadawania rotacji.

Monofilamenty?

W przypadku naciągów monofilamentowych, Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednowłókniste do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.

Multifilamenty?

W przypadku naciągu multifilamentowego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Taki naciąg polecany jest dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.

Kiedy wymienić naciąg?

Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do Twojego stylu gry.
Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

Porady Decathlonu

Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przekłada się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia. Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z upływem czasu traci elastyczność i początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

Skład

Kopoliester o wysokiej gęstości, ośmiokątny przekrój, powłoka Cross-linked Silicone.

Porady dotyczące przechowywania

Chronić przed dużymi zmianami temperatur.Nie zostawiaj rakiety w bagażniku samochodu: temperatury mogą silnie wzrosnąć lub spaść!

Ograniczenia

Naciąg jednowłóknisty jest nieodpowiedni dla osób <15 lat!

Wgrywanie