Promo Week
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Promo Week

Narty zjazdowe męskie Atomic Redster X5 z wiązaniami

1549,99 zł 1749,99 zł - 200 zł

155,00 zł x 10 rat
Oblicz ratę

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczone dla średnio zaawansowanych narciarzy poszukujących zwrotnych i manewrownych nart.

Narty ze średnim promieniem skrętu. Dopasują się do Twoich preferencji w zakresie kreślonych łuków.

Kod produktu: 8676042

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Manewrowość

  Bardzo manewrowne. Skręcają przy lekkim nakierowaniu (mały rocker z przodu).

 • Przyczepność

  Pionowe ścianki boczne i tytan: dobra przyczepność.

 • Oddawanie energii

  Progresywne odbicie.

 • Precyzja

  Dziób i piętka amortyzują nierówności terenu.

 • Łatwa nauka

  Idealne do nauki skrętów ciętych.

Opis produktu

Doświadczenie

Atomic Redster X5 to model dla średnio zaawansowanych narciarzy poszukujących nart zjazdowych o sportowym charakterze. Konstrukcja z drewna i tytanu sprawia, że narty są stabilne, pewne i wydajne, pozwalając jeździć po wszystkich trasach z dowolną prędkością. Ewolucyjny promień skrętu pozwala wybrać narty dostosowane do stylu jazdy (od małych do dużych skrętów).

Konstrukcja

Power Woodcore: Konstrukcja z drewnianym rdzeniem, pionowe ścianki boczne wzdłuż całej narty dla dobrej przyczepności. Stabilizator z tytanu i zewnętrzny laminat (topsheet) o specjalnej strukturze = trwałość.

Wiązania

Wiązania marki Atomic, model FT10 GW. DIN 3 - 10. Kompatybilne z GripWalk. Pasują do butów narciarskich o długości podeszwy od 257 do 380 mm.

Solidność

Zewnętrzny laminat (top sheet) o specjalnej strukturze: zwiększona trwałość.

Przygotowanie

Nasmarowane i naostrzone narty: gotowe do jazdy. Krawędzie naostrzone pod kątem 89°.

Co to jest camber?

Punkty kontaktu ze śniegiem leżącej na płasko narty znajdują się w pobliżu dziobu i piętki, podczas gdy jej środkowa część (pod wiązaniami) lekko się unosi: To jest camber. Im dłuższy i wyższy camber, tym większą przyczepnością i zrywnością charakteryzują się narty. Im niższy camber, tym większa tolerancja dla błędów i łatwość prowadzenia nart.

Co to jest rocker?

Zastosowanie rockera sprawia, że uniesienie dziobu (a czasami i piętki) zaczyna się wcześniej niż w "klasycznej" narcie. Powoduje to przesunięcie punktów kontaktu w stronę środka nart. Powierzchnia narty pozostająca w kontakcie ze śniegiem jest krótsza, zwiększając manewrowość i nośność na miękkim śniegu. Ustawienie nart pod kątem względem podłoża pozwala korzystać z długości krawędzi zwiększającej przyczepność na twardym śniegu. Im dłuższy rocker, tym bardziej manewrowne są narty.

Taliowanie

122/71/105 (narta o długości 170 cm), promień skrętu = 14 m

Nasze porady dotyczące postępowania z nartami po dniu spędzonym na stoku

Po dniu spędzonym na stoku zrób, co trzeba, aby narty służyły Ci jak najdłużej: * Przetrzyj krawędzie ściereczką, aby zapobiec powstawaniu rdzy. * Użyj rzepów do spinania nart, aby ślizgi nie ocierały o siebie. * Przechowuj narty w suchym, niewystawionym na działanie promieni słonecznych miejscu.

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym miejscu. Po zakończonym sezonie: oddać narty do smarowania (z pominięciem cyklinowania), aby sprzęt przechowywany był w optymalnych warunkach.

Opinie

Wgrywanie