Najlepiej oceniany
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Najlepiej oceniany

Ogłowie 580 strass dla konia i kuca

269,99 zł

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Piękne, w całości skórzane ogłowie zaprojektowane z myślą o budowie konia i jego potrzebach. Komfort i piękno!

Szukasz ogłowia z nachrapnikiem zwykłym dla swego wierzchowca? Wyprofilowany nagłówek i naczółek są dopasowane do anatomii końskiego łba i ładnie podkreślają jego kształt.

Kod produktu: 8395103

Zalety produktu

  • Dopasowanie

    Nagłówek wyprofilowany za uszami. Wygodny, wygięty naczółek.

  • Trwałość

    Wytrzymała skóra bawola, podszewka ze skóry cielęcej. Wysoka trwałość.

  • Ograniczenie podrażnień

    Wzmocnienia w miejscach, które mocniej pracują: nagłówek, nachrapnik, sprzączki.

Opis produktu

Design & koncepcja

Styl, wygoda i tradycja połączone tak, by jak najlepiej odpowiadać potrzebom wierzchowca. Ogłowia z gamy 500 mają piękne, subtelne linie i szczegóły, a jednocześnie są praktyczne i zgodne z budową anatomiczną konia. Są eleganckie, wykonane w całości ze skóry. Pięknie podkreślają kształt łba. Model 580 ma 3 wersje: z przeszywanej skóry, ze skóry z błyszczącymi wykończeniami oraz z kryształkami (strass) z szerokim nachrapnikiem.

Anatomiczny kształt nagłówka i naczółka

Dolna część nagłówka jest wyprofilowana tak, by odsłaniał tylną część uszu. Ponieważ jest to bardzo unerwiona część ciała konia, jest też kluczowa dla rozluźnienia pyska. Z tego samego powodu naczółek łączy się z nagłówkiem w taki sposób, by uniknąć nacisku na zakończenia nerwowe.

Ograniczenie podrażnień

Strefy, w których kontakt jest najmocniejszy, zostały z myślą o wygodzie konia podszyte miękką pianką. Podszewka znajduje się na nagłówku (szczególną uwagę zwróciliśmy na podszewkę na karku), naczółku i nachrapniku.

Ogłowie / wodze

Ogłowie zaprojektowane jako komplet z wodzami 580 o grubszej fakturze. Wodze mają te same motywy dekoracyjne, wykończenia i oczywiście ten sam kolor. Jeśli natomiast potrzebujesz węższych i bardziej miękkich wodzy o drobniejszej fakturze, możesz użyć wodzy z gamy 900, które pasują również do gamy 580. Ogłowie sprzedawane jest bez wodzy.

Rozmiar

Ogłowia z gamy 580 są dostępne w 2 rozmiarach: CS i FS. Rozmiar CS jest odpowiedni dla koni o małym łbie oraz kuców z grupy D. Rozmiar FS jest odpowiedni dla większości koni wierzchowych. Ogłowie ma szerokie możliwości regulacji i można je dopasować do koni średniego i dużego wzrostu. Model 580 jest dostępny także w rozmiarze PS dla dużych kuców z grupy B, kuców z grupy C oraz małych kuców z grupy D.

Regulacja

Nachrapnik wyposażony jest w łatwe w regulacji sprzączki z elementami obrotowymi. Karabinek z podgardla można zapiąć jednym ruchem!

Jak prawidłowo wyregulować ogłowie?

Kilka prostych czynności pozwala sprawdzić, czy ogłowie jest prawidłowo wyregulowane. Pod nagłówkiem powinien być luz pozwalający na włożenie 1 palca. Ogłowie nie uciska wtedy unerwionych miejsc na łbie konia, Pomiędzy nagłówkiem a tylną częścią uszu powinna być odległość na szerokość 1 palca. Podczas pierwszych jazd należy sprawdzić, czy na łbie konia nie pojawiają się podrażnienia.

Dobrze wyregulowany nachrapnik

Regulacja nachrapnika wpływa mocno na rozluźnienie pyska konia. Zalecamy, by między nachrapnik a wierzchnią częścią pyska można było włożyć palec, natomiast 2 palce między nachrapnik a grzebień twarzowy. Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze dopasowałeś nachrapnik, poproś o sprawdzenie instruktora. Użycie skośnika nie zawsze jest konieczne, zależy bowiem od potrzeb konia. Skośnik w ogłowiu model 580 można łatwo odpiąć. Po odpięciu szlufka nie jest widoczna.

Konserwacja

Radzimy regularnie czyścić ogłowie mydłem glicerynowym nałożonym na gąbkę zwilżoną letnią wodą. Następnie można nawilżyć skórę odpowiednim tłuszczem przy pomocy szmatki. Jeśli masz wrażenie, że skóra ogłowia staje się szorstka i sucha, można dodatkowo nałożyć mleczko nawilżające, które głęboko odżywi skórę.

Skład

Materiał główny 100% Skóra bydlęca Podszewka 100% Skóra bydlęca Klamry 100% Stainless Steel

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać na wieszaku w suchym miejscu o umiarkowanej temperaturze.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie