fouganza

Ogłowie Fouganza 580 strass z nachrapnikiem meksykańskim dla konia i kuca

269,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Piękne, wygodne ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim. Wykonane ze skóry.

Szukasz dla swego wierzchowca ogłowia z nachrapnikiem meksykańskim? Nasz model ma wyprofilowany nagłówek i naczółek w kształcie V. Ogłowie ma anatomiczny kształt i pięknie podkreśla łeb konia!

Kod produktu:

8404818

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

    Wyprofilowany przy uszach nagłówek i naczółek w kształcie V = wygoda dla konia.

  • Trwałość

    Wytrzymała skóra bawola z podszewką ze skóry cielęcej. Wysoka trwałość.

  • Ograniczenie podrażnień

    Wzmocnienia w miejscach nacisku: na nagłówku, nachrapniku, pod sprzączkami.

Ogłowie Fouganza 580 strass z nachrapnikiem meksykańskim dla konia i kuca

Wygląd i koncepcja

Wygoda, styl i tradycja połączone tak, by na pierwszym miejscu były potrzeby wierzchowca. Ogłowia z gamy 580 mają subtelną, szlachetną linię. Jednocześnie są praktyczne i zgodne z anatomiczną budową konia. Są wykonane w całości ze skóry, co nadaje im elegancki wygląd i podkreśla urodę łba. Ogłowie model 580 jest dostępne w 2 wersjach: brązowej stębnowanej i czarnej z kryształkami.

Anatomiczny nachrapnik i naczółek

Nagłówek jest wyprofilowany tak, by odsłaniał tylną część uszu. Ponieważ jest to bardzo unerwiona część ciała konia, jest też kluczowa dla rozluźnienia pyska. Z tego samego powodu naczółek ma anatomiczny kształt litery V, dzięki czemu unikamy nacisku na zakończenia nerwowe powyżej kulistej części kości skroniowej oraz skroni.

Ograniczenie podrażnień

Strefy, w których kontakt jest najmocniejszy, zostały z myślą o wygodzie konia podszyte miękką pianką. Podszewka znajduje się na nagłówku (szczególną uwagę zwróciliśmy na podszewkę na karku), naczółku i nachrapniku. Wszystkie sprzączki, które służą dociąganiu, również zostały wyposażone w podkładki. Dzięki temu koń jest jak najlepiej chroniony przed podrażnieniami wywołanymi tarciem sprzączek.

Ogłowie / wodze

Ogłowie zaprojektowane jako komplet z wodzami 580 z dużymi, antypoślizgowymi wypustkami. Wodze mają te same motywy dekoracyjne, wykończenia i oczywiście ten sam kolor. Jeśli zależy Ci na drobniejszych wypustkach oraz cieńszych, bardziej miękkich wodzach, do ogłowia można dopiąć również wodze model 900.

Rozmiar

Ogłowie model 580 jest dostępne w 2 rozmiarach: CS i FS. Rozmiar CS jest odpowiedni dla koni o małym łbie, kuców z grupy D i dużych kucach z grupy C. Rozmiar FS jest odpowiedni dla większości koni wierzchowych. Ogłowie ma szerokie możliwości regulacji i można je dopasować do koni średniego i dużego wzrostu. W razie potrzeby dodatkowe dziurki do regulacji nachrapnika można wykonać dziurkaczem do skóry.

Regulacja

Nachrapnik wyposażony jest w sprzączki z elementami obrotowymi, które ułatwiają regulację. Karabińczyk na podgardlu można zapiąć jednym ruchem!

Jak prawidłowo wyregulować ogłowie?

Kilka prostych czynności pozwala sprawdzić, czy ogłowie jest prawidłowo wyregulowane. Pod naczółkiem powinien być luz pozwalający na włożenie 1 palca. Ogłowie nie uciska wtedy unerwionych miejsc na łbie konia. Pomiędzy nagłówkiem a tylną częścią uszu powinna być odległość na szerokość 1 palca. Podczas pierwszych jazd należy sprawdzić, czy na łbie konia nie pojawiają się podrażnienia.

Dobrze wyregulowany nachrapnik

Regulacja nachrapnika wpływa mocno na rozluźnienie pyska konia. Radzimy ogłowie wyregulować tak, by kółko od nachrapnika meksykańskiego nie leżało na grzebieniu twarzowym, lecz nieco powyżej i bardziej z tyłu. Ponadto punkt, w którym nachrapnik styka się ze skośnikiem musi znajdować się na grzbiecie nosa, a nie zbyt nisko na chrapach.

Konserwacja

Radzimy regularnie czyścić ogłowie mydłem glicerynowym nałożonym na gąbkę zwilżoną letnią wodą. Następnie można nawilżyć skórę odpowiednim tłuszczem przy pomocy szmatki. Jeśli masz wrażenie, że skóra ogłowia staje się szorstka i sucha, można dodatkowo nałożyć mleczko nawilżające, które głęboko odżywi skórę.

Skład

Materiał główny 100% Skóra bydlęca Podszewka 100% Skóra bydlęca

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie