fouganza

Ogłowie ujeżdżeniowe dla konia i kuca Fouganza 900

389,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Zmniejsza nacisk, zapewnia koniowi maksimum wygody.

Szukasz wygodnego ogłowia ujeżdżeniowego dla swego wierzchowca? Dzięki anatomicznemu nagłówkowi, naczółkowi w kształcie V i miękkim podkładkom nasz model ogranicza nacisk na łeb konia.

Kod produktu: 8578801

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

    Anatomiczny nagłówek z łącznikiem zmniejsza nacisk na kark i uszy.

  • Wytrzymałość na ścieranie

    Wytrzymała skóra bawola z podszewką ze skóry cielęcej. Wysoka trwałość.

  • Ograniczenie podrażnień

    Piankowe wzmocnienia na nachrapniku i nagłówku.

Ogłowie ujeżdżeniowe dla konia i kuca Fouganza 900
Ogłowie ujeżdżeniowe dla konia i kuca Fouganza 900

Wygląd i koncepcja

Konstrukcja ogłowia odpowiada budowie łba konia. Wszystkie elementy zostały rozmieszczone tak, by nie utrudniać wierzchowcowi rozluźnienia mięśni. Model ujeżdżeniowy 900 ma ozdobiony kryształkami naczółek i błyszczący, szeroki nachrapnik. Całość jest wyrafinowana i elegancka.

Nagłówek z łącznikiem

Kark konia to miejsce, na które nacisk wywiera nagłówek ogłowia, ale także - poprzez paski policzkowe - ręka jeźdźca. Dlatego też zaprojektowaliśmy nagłówek, który odsłania okolice potylicy oraz kręgi szyjne. Składa się on z dwóch miękkich, wyściełanych pianką paneli połączonych u góry łącznikiem.

Nagłówek i naczółek

Dolna część nagłówka jest wyprofilowana tak, by odsłaniał tylną część uszu. Ponieważ jest to bardzo unerwiona część ciała konia, jest też kluczowa dla rozluźnienia pyska. Z tego samego powodu naczółek łączy się z nagłówkiem w taki sposób, by uniknąć nacisku na zakończenia nerwowe powyżej kulistej części kości skroniowej oraz skroni.

Anatomiczny nachrapnik

Dolna część nachrapnika posiada łączniki w kształcie litery D, dzięki czemu szeroka, piankowa podkładka może ułożyć się zgodnie z indywidualnym kształtem łba. W zależności od potrzeby skośnik można łatwo całkowicie odpiąć. Szlufka skośnika wsuwa się do nachrapnika. Jeśli akurat nie używasz skośnika, szlufka jest niewidoczna.

Koncepcja zapięcia

Zapięcie nachrapnika zostało umieszczone tak, by ograniczyć liczbę klamer blisko unerwionych części łba. W żaden sposób nie przeszkadza wierzchowcowi.

Ograniczenie podrażnień

Strefy, w których kontakt jest najmocniejszy, zostały z myślą o wygodzie konia podszyte miękką pianką. Podszewka znajduje się na nagłówku (szczególną uwagę zwróciliśmy na podszewkę na karku) i nachrapniku.

Dostępne wersje i modele

Ogłowie sprzedawane jest bez wodzy, żeby jeździec mógł sam dobrać ich szerokość i stopień przyczepności. W naszej ofercie znajdziesz: wodze z gładkiej skóry, wodze z gładkiej skóry z antypoślizgowym wykończeniem po wewnętrznej stronie oraz wodze z taśmy ze stoperami. Pełny wybór w zależności od szerokości wodzy i stopnia przyczepności!

Rozmiar

Ogłowie model 900 jest dostępne w 2 rozmiarach: CS i FS. Rozmiar CS jest odpowiedni dla koni o małym łbie oraz kuców z grupy C i D. Rozmiar FS jest odpowiedni dla większości koni wierzchowych.

Regulacja

Podszewka nachrapnika jest gruba i miękka. Jej dopasowanie się do głowy Twojego konia może nastąpić dopiero po kilku jazdach. Na początku normalnym zjawiskiem jest, że wydaje się nieco sztywna. W miarę użytkowania staje się bardziej miękka.

Rady, jak wyregulować ogłowie

Kilka prostych czynności pozwala sprawdzić, czy ogłowie jest prawidłowo wyregulowane. Pod naczółkiem powinien być luz pozwalający na włożenie 1 palca. Ogłowie nie uciska wtedy unerwionych miejsc na łbie konia. Pomiędzy nagłówkiem a tylną częścią uszu powinna być odległość na szerokość 1 palca. Podczas pierwszych jazd należy sprawdzić, czy na łbie konia nie pojawiają się podrażnienia.

Rady, jak wyregulować nachrapnik

Regulacja nachrapnika wpływa mocno na rozluźnienie pyska konia. Zalecamy, by między nachrapnik a wierzchnią częścią pyska można było włożyć palec, natomiast 2 palce między nachrapnik a grzebień twarzowy. Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze dopasowałeś nachrapnik, poproś o sprawdzenie instruktora. Użycie skośnika nie zawsze jest konieczne, zależy bowiem od potrzeb konia. Skośnik w ogłowiu ujeżdżeniowym model 900 można łatwo odpiąć. Po odpięciu szlufka nie jest widoczna.

Konserwacja

Radzimy regularnie czyścić ogłowie mydłem glicerynowym nałożonym na gąbkę zwilżoną letnią wodą. Następnie można nawilżyć skórę odpowiednim tłuszczem przy pomocy szmatki. Jeśli masz wrażenie, że skóra ogłowia staje się szorstka i sucha, można dodatkowo nałożyć mleczko nawilżające, które głęboko odżywi skórę.

Skład

Materiał główny 100% Skóra bawola Podszewka główna 100% Skóra bydlęca Klamry 100% Stainless Steel

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie