fouganza

Ogłowie 900 dla konia i kuca

5,0 (1)

319,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Zmniejsza nacisk na kark i głowę konia. Zapewnia wierzchowcowi maksimum wygody. Opracowane przez naszych projektantów, którzy sami jeżdżą konno.

Szukasz wygodnego ogłowia dla swego wierzchowca? Nasz model posiada anatomiczny nagłówek i naczółek, liczne podkładki ochronne oraz zapięcie pod gardłem. Ogłowie zmniejsza nacisk na łeb konia.

Kod produktu: 8404822

  • Dostosowanie do budowy anatomicznej

    Anatomiczny nagłówek z łącznikiem zmniejsza nacisk na kark i uszy.

  • Trwałość

    Wytrzymała skóra bawola z podszewką ze skóry cielęcej. Wysoka trwałość.

  • Ograniczenie podrażnień

    Piankowe wzmocnienia na nagłówku, nachrapniku, pod sprzączkami.

Wygląd i koncepcja

Ogłowie zostało zaprojektowane z myślą o wymogach anatomicznych. Jednocześnie ma oddawać dynamikę konia w ruchach i działaniu. Linie ogłowia są eleganckie i wysmuklone, podkreślone białym, kontrastowym stębnowaniem. Pierwsza wersja ogłowia model 900 jest z jasnobrązowej skóry z granatową podszewką oraz z ciemnobrązowej skóry z podszewką w tym samym kolorze.

Anatomiczny nagłówek z łącznikiem

Kark konia to miejsce, na które nacisk wywiera nagłówek ogłowia, ale także - poprzez paski policzkowe - ręka jeźdźca. Dlatego też zaprojektowaliśmy nagłówek, który odsłania okolice potylicy oraz kręgi szyjne. Składa się on z dwóch miękkich, wyściełanych pianką paneli połączonych u góry łącznikiem.

Anatomiczny nagłówek i naczółek

Dolna część nagłówka jest wyprofilowana tak, by odsłaniał tylną część uszu. Ponieważ jest to bardzo unerwiona część ciała konia, jest też kluczowa dla rozluźnienia pyska. Z tego samego powodu naczółek łączy się z nagłówkiem w taki sposób, by uniknąć nacisku na zakończenia nerwowe powyżej kulistej części kości skroniowej oraz skroni.

Anatomiczne paski policzkowe

Podwójne paski policzkowe łączy specjalna przelotka, która pozwala rozłożyć nacisk pochodzący od ręki jeźdźca pomiędzy wędzidło, kark i nachrapnik, a nie jak poprzednio tylko pomiędzy wędzidło i kark.

Anatomiczny nachrapnik

Dolna część nachrapnika posiada łączniki w kształcie litery D, dzięki czemu szeroka, piankowa podkładka może ułożyć się zgodnie z indywidualnym kształtem łba. W zależności od potrzeby skośnik można łatwo całkowicie odpiąć.

Zapięcie pod gardłem

Zamiast zwykłego paska podgardlanego zaproponowaliśmy pasek przebiegający pod gardłem, który pozwala dopasować ustawienie pasków policzkowych i nachrapnika do głowy konia. Pasek wymaga lekkiego dociągnięcia. Pomaga odsunąć paski policzkowe od oczu konia.

Ograniczenie podrażnień

Strefy, w których kontakt jest najmocniejszy, zostały z myślą o wygodzie konia podszyte miękką pianką. Podszewka znajduje się na nagłówku (szczególną uwagę zwróciliśmy na podszewkę na karku), naczółku i nachrapniku. Wszystkie sprzączki, które służą dociąganiu, również zostały wyposażone w podkładki. Dzięki temu koń jest jak najlepiej chroniony przed podrażnieniami wywołanymi tarciem sprzączek.

Ogłowie / wodze

Ogłowie zaprojektowane jako komplet z wodzami 900 z antypoślizgowymi wypustkami. Wodze mają te same motywy dekoracyjne, wykończenia i oczywiście ten sam kolor.

Rozmiar

Ogłowie model 900 jest dostępne w 2 rozmiarach: CS i FS. Rozmiar CS jest odpowiedni dla koni o małym łbie oraz kuców z grupy D o raczej szerokim i długim łbie. Rozmiar FS jest odpowiedni dla większości koni wierzchowych. Ogłowie ma szerokie możliwości regulacji i można je dopasować do koni średniego i dużego wzrostu.

Jak prawidłowo wyregulować ogłowie?

Kilka prostych czynności pozwala sprawdzić, czy ogłowie jest prawidłowo wyregulowane. Pod naczółkiem powinien być luz pozwalający na włożenie 1 palca. Ogłowie nie uciska wtedy unerwionych miejsc na łbie konia. Pomiędzy nagłówkiem a tylną częścią uszu powinna być odległość na szerokość 1 palca. Podczas pierwszych jazd należy sprawdzić, czy na łbie konia nie pojawiają się podrażnienia.

Dobrze wyregulowany nachrapnik

Regulacja nachrapnika wpływa mocno na rozluźnienie pyska konia. Zalecamy, by między nachrapnik a wierzchnią częścią pyska można było włożyć palec, natomiast 2 palce między nachrapnik a grzebień twarzowy. Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze dopasowałeś nachrapnik, poproś o sprawdzenie instruktora. Użycie skośnika nie zawsze jest konieczne, zależy bowiem od potrzeb konia. Skośnik w ogłowiu model 900 można łatwo odpiąć. Po odpięciu szlufka nie jest widoczna.

Konserwacja

Radzimy regularnie czyścić ogłowie mydłem glicerynowym nałożonym na gąbkę zwilżoną letnią wodą. Następnie można nawilżyć skórę odpowiednim tłuszczem przy pomocy szmatki. Jeśli masz wrażenie, że skóra ogłowia staje się szorstka i sucha, można dodatkowo nałożyć mleczko nawilżające, które głęboko odżywi skórę.

Skład

Materiał główny 100% Skóra bydlęca Podszewka 100% Skóra bydlęca

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie