decathlon

Organiczny i bezglutenowy baton Aptonia daktylowo-kakaowy

Kod produktu: 8734986

5,0 (1)

24,99 zł 166,60 zł/kg

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Smak:

Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na zniżki 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół pasjonatów sportu opracował ten organiczny i bezglutenowy baton z miazgi daktylowej, do uzupełnienia energii podczas wysiłku powyżej 3 godzin.

Zaprojektowany przez naszych sportowców i dla sportowców kochających wysiłek wytrzymałościowy. Ten organiczny i bezglutenowy baton będzie Ci towarzyszył podczas treningów i wyścigów powyżej 3 godzin.

 • Wartość energetyczna

  1 baton dostarcza 108 kcal.

 • Właściwości przeciwutleniające

  Witamina C pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

 • Łatwość otwierania / zamykania

  Jeszcze łatwiejsze otwieranie i zamykanie, jedną ręką!

 • Skład

  Zawiera 72,5% owoców.

 • Łatwość transportu

  Mały, kieszonkowy format.

ORGANICZNA MASA DAKTYLOWA Z DUŻĄ ILOŚCIĄ OWOCÓW!

Ten baton daktylowy posiada francuski certyfikat ekologiczny Ecocert® na wszystkich etapach produkcji oraz certyfikat Certifood® naszego hiszpańskiego dostawcy. Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć baton składający się w 72,5% z owoców (jagody) lub w 65% z owoców (wersja z kakao).

CZY ORGANICZNY I BEZGLUTENOWY BATON DAKTYLOWY JEST DLA MNIE?

Nasza masa daktylowa jest odpowiednia dla sportowców, którzy preferują żywność organiczną lub chcą jej spróbować, a jednocześnie dla osób z nadwrażliwością lub alergią na gluten.
Łatwe otwieranie i lepsze przeżuwanie dzięki nasionom lnu sprawiają, że ten baton jest idealny podczas wysiłku trwającego ponad 3 godziny. Co więcej, daktyle są owocami naturalnie bogatymi w węglowodany i dobrze przyswajalnymi. Doskonale sprawdzają się w żywieniu sportowców wytrzymałościowych.

A WITAMINY?

Aby nasz baton miał właściwości antyoksydacyjne (czyli chroniące przed stresem oksydacyjnym), początkowo chcieliśmy dodać do niego witaminę C. Jednak ponieważ jest ona uważana za dodatek do żywności, a dodatki są zabronione w produktach organicznych, musieliśmy znaleźć alternatywę, która byłaby równie skuteczna.
Dlatego wybraliśmy acerolę: bogata w witaminę C, pozwala nam zaproponować Ci produkt spełniający Twoje oczekiwania!

KRÓTKI PRZEGLĄD SKŁADNIKÓW

„Aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko, wybraliśmy składniki kierując się logiką. Innymi słowy, klimat musi umożliwiać i sprzyjać produkcji danych składników ”- wyjaśnia Juliette, inżynier produktu. Dlatego godzimy się na to, że nasze daktyle pochodzą z Tunezji, a acerola jest produkowana w Brazylii i przetwarzana w Europie!

KIEDY PRZEŻUWANIE POKARMÓW MA ZNACZENIE

Otóż przeżuwanie aktywuje enzymy trawienne, a tym samym wspomaga samo trawienie... To ważny proces, właśnie czasami zakłócony podczas aktywności fizycznej.
A to nie wszystko! Ponieważ wiemy, że przeżuwanie nie jest proste podczas wysiłku, wzbogaciliśmy naszą pastę daktylową siemieniem lnianym i nasionami słonecznika, aby ułatwić spożywanie… A bonus? Ich wyśmienity smak i chrupkość wspaniale komponują się z daktylami!

Waga

0.15 kg

Skład

Skład: Masa daktylowa* 65%, miazga kakaowa* 13%, ziarno kakaowe* 10%, płatki owsiane* (bezglutenowe), sok z aceroli w proszku* (skoncentrowany sok z aceroli*, maltodekstryna*). *Składniki pochodzące z upraw ekologicznych.

Porady dotyczące przechowywania

Ten ekologiczny i bezglutenowy baton daktylowy należy spożyć szybko po otwarciu i najlepiej przechowywać w suchym miejscu z dala od światła.

Testy

Ten baton został przetestowany przez panel 63 sportowców w rzeczywistych warunkach wysiłku wytrzymałościowego ... i został bardzo doceniony!

Zatwierdzony przez

Ten ekologiczny i bezglutenowy baton daktylowy został jednomyślnie zatwierdzony przez naszych 63 testerów, doświadczonych lub początkujących sportowców: kolarzy szosowych i górskich, triathlonistów, biegaczy, w tym terenowych i innych.

Wgrywanie