olaian

Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm

Kod produktu: 8648289

879,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół stworzył DZIECIĘCĄ piankę dostosowaną szczególnie do uprawiania surfingu i bodyboardu w bardzo zimnych wodach (10°C do 15°C).

Najcieplejsza i najbardziej techniczna pianka z naszej gamy ze zintegrowanym kapturem, który dodatkowo ogranicza wlewanie się wody do pianki. Ciepło, swoboda ruchu, szybkie schnięcie i trwałość!

 • Swoboda ruchów

  Bardzo elastyczny neopren. Ergonomiczny krój. Suwak na klatce piersiowej.

 • Szczelność

  Neopren 5 i 4 mm klejony/szyty z lamówką. Nosić dopas.

 • Ograniczenie podrażnień

  Wstawki pod pachami. Wzmocnienia na kolanach.

 • Szybkie wysychanie

  Szybkoschnąca okleina wewnętrzna.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Manszety w nadgarstkach i kostkach ułatwiające przełożenie dłoni i stóp.

Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm
Pianka surfing overall dla dzieci Olaian 900 z neoprenu 5/4 mm

Jak wybrać piankę (Część 1)

Pierwszym kryterium wyboru pianki surfingowej jest temperatura wody.
Temperatura wody zmienia się w zależności od miejsca i pory roku.
Zawsze sprawdzaj, czy temperatura wody tam, gdzie zamierzasz surfować, odpowiada zakresowi temperatur zalecanemu dla pianki:
ciepłe wody ponad 20°C; umiarkowane wody od 17 do 22°C; zimne wody od 12 do 17°C; bardzo zimne wody od 10 do 15°C.

Jak wybrać piankę? (część 2)

Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest czas spędzany w wodzie. Jeśli pływasz krócej niż godzinę, modele 100 będą odpowiednie. Do 2 h wybierz model 500, a do 3 h model 900. W stosunku do modeli 100, modele 500 będą cieplejsze (i bardziej szczelne), ograniczają zmęczenie (większa swoboda ruchów) i lepiej ograniczają ryzyko podrażnień. I tak samo mają się modele 900 w stosunku do modeli 500.UWAGA! modele 900 są trudniejsze do założenia.

Jak dobrać rozmiar

Aby w pełni wykorzystać zalety pianki, niezbędne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Pianka surfingowa musi być bardzo dopasowana i nie powinna mieć widocznych marszczeń powierzchni. Na sucho, uczucie zbyt silnego ściśnięcia jest normalne. Dyskomfort ten znika po zmoczeniu pianki. Jeśli wybierzesz za dużą piankę, będą na niej powstawać zagięcia, które powodować będą podrażnienia, a komfort będzie mniejszy (woda wpływa do pianki).

Polityka zwrotów

Masz wątpliwości co do rozmiaru pianki, jaki masz wybrać podczas zamówienia? Zwroty i wymiany są bezpłatne w punkcie obsługi klienta sklepu w ciągu 30 dni, jeśli zakup zarejestrowany zostanie na indywidualnym koncie klienta Decathlon (bezterminowo dla posiadaczy Karty Decathlon). Możesz również zwrócić piankę za pośrednictwem poczty lub kuriera, dołączając wydrukowany formularz zwrotu, pobrany ze strony decathlon.pl, rubryka: Moje zakupy. W tym przypadku koszty zwrotu ponosi klient.

Materiały

Pianki OLAIAN 900 są wykonane w 100% z ultra elastycznego neoprenu zapewniającego komfort termiczny i miękkość. Neopren oklejony jest tkaniną syntetyczną, aby zwiększyć odporność na przetarcia. Grubość neoprenu wynosi 5 mm na tułowiu i 4 mm na rękach i nogach. Miękkość gamy 900 jest zapewniona dzięki bardzo dużej elastyczności pianki i tkaniny.

Kołnierz kaptura

Wykończenie przy szyi zostało pomyślane tak, aby zapobiec podrażnieniom. W zależności od wrażliwości poszczególnych osób możliwe jest założenie pod piankę topu UV, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień. Użycie tłustego kremu (np. wazeliny) w strefach narażonych na otarcia (szyja, kolana) jest także zalecane przy długim noszeniu pianki.

Swoboda ruchów

Zaletą linii pianek 900 marki OLAIAN jest krój i specjalnie dobrane materiały ułatwiające wiosłowanie i zapewniające maksymalną swobodę ruchów. Cała pianka jest z bardzo elastycznego neoprenu. Wszystkie szwy są elastyczne.
Suwak na piersiach całkowicie uwalnia plecy podczas ruchu.

Zapięcie / zintegrowany kaptur

Pianka OLAIAN 900 5/4 mm posiada zintegrowany kaptur. Zaletą takiej budowy jest to, że ogranicza do minimum wlewanie się wody podczas długiego surfowania w bardzo zimnych wodach.
Zapięcie na suwak na klatce piersiowej pozwala uwolnić ruchy, zapewniając jednocześnie lepszą szczelność, niż klasyczne zapięcie na plecach. Suwak jest z inoxu, aby zapobiec utlenianiu w słonej wodzie.

Kieszonka na klucz

Kieszonka na klucze znajduje się z przodu, pod suwakiem.

Szczelne łączenia

Łączenia są sklejane i zszywane, aby zapewnić szczelność i trwałość.
Łączenia takie nazywane są "ślepymi", co oznacza, że nić nie przebija całkowicie neoprenu, dzięki czemu woda nie przedostaje się.
Aby dodatkowo zwiększyć szczelność pianek z gamy 900, łączenia są dodatkowo obrębione od wewnątrz.
Brak nici wewnątrz pozwala także uniknąć podrażnień. Wewnętrzne naklejki wzmacniające i zapewniające wygodę umieszczone są we wrażliwych miejscach.

Ograniczenie przemakania

Zakończenia w kostkach i nadgarstkach posiadają uszczelnienia z silikonu, ograniczające przedostawanie się wody.
Zapewniają także lepszą stabilność w razie używania rękawiczek i wysokich butów.

Szybkie suszenie

Pianka OLAIAN 900 5/4 mm posiada nową okleinę wewnętrzną. Pozwala to jednocześnie piance pochłaniać minimalną ilość wody i bardzo szybko schnąć. Dzięki temu może być noszona kilka razy w ciągu dnia, za każdym razem mając wrażenie kontaktu skóry z suchym materiałem podczas zakładania.

Zachowaj ciepło na dłużej dzięki akcesoriom termicznym! Dla każdego zakresu temperatur odpowiedni zestaw

Będąc w wodzie, połowę ciepła ciała tracimy przez kończyny i głowę. Dlatego polecamy następujące akcesoria:
- w ciepłych i umiarkowanych wodach (> 17°C) => niskie buty neoprenowe,
- w zimnych wodach (12 - 17°C): wysokie buty i rękawiczki,
- w bardzo zimnych wodach (10 - 15°C): wysokie buty, rękawiczki, kaptur i top z kapturem...
(Zobacz całą ofertę naszych akcesoriów na stronie decathlon.pl).

Pianki do różnych sportów wodnych

Nasze pianki są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów.
Nasze wybory dotyczące kroju powodują, że są one również odpowiednie do uprawiania innych sportów wodnych, takich jak kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) lub SUP (stand-up paddle).

Eco-koncepcja

Nasze pianki z gamy 900 uszyte są z materiału Limestone, neoprenu na bazie wapienia. Czarny kolor neoprenu, nazywany Eco carbon black pochodzi z recyklingu zużytych opon. Klej używany do połączenia materiału i neoprenu nazywa się Aquaglue - jest na bazie wody i nie zawiera żadnych rozpuszczalników. Technologia barwienia w masie, Dope-Dye Yarn, dla czarnego koloru, jest bardzo oszczędna pod względem zużycia wody i przyjazna środowisku.

Czym jest marka OLAIAN?

OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLON
Zlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką surfingową firmy Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć piankę surfingową, a następnie przetestować ją bezpośrednio podczas surfowania, aby sprawdzić jej komfort termiczny.

Skład

Pianka 100% Rubber - Chloropren (CR) Materiał główny : warstwa zewnętrzna 83% Poliamid, 17% Elastan Materiał główny: warstwa wewnętrzna 51% Politereftalan etylenu (PET), 43% Poliamid, 6% Elastan

Porady dotyczące przechowywania

W miejscu suchym i przewiewnym. Unikać źródeł ciepła. Nie suszyć na słońcu, aby przedłużyć trwałość pianki. Niezalecane pranie w pralce.

Ograniczenia

Przeznaczona na wody od 10°C do 15°C. Czas treningu do 3 h.

Testy

Stworzona i przetestowana przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie