kipsta

Piłka do piłki nożnej Kipsta Ligue 1 Uber Eats Officiel Match Ball 2022

5,0 (1)

369,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Otrzymaj +369 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasze zespoły projektantów, inżynierów i designerów zaprojektowały tę piłkę z certyfikatem FIFA QUALITY PRO tak, aby spełniała wymagania profesjonalnej piłki nożnej.

Przeżyj piłkarskie emocje dzięki tej piłce, którą grają na co dzień piłkarze w Ligue 1 UBER EATS oraz Ligue 2 BKT. Tą piłką grają Twoi idole na meczach i treningach.

Kod produktu: 8750136

 • Stabilność trajektorii

  Projekt marki Kipsta z 12 rowkowanych paneli z mikrofibry PU.

 • Kontakt z piłką

  Piłka ze spienionego tworzywa z gripem ułatwiającym jej prowadzenie i kontrolę.

 • Jakość odbicia

  Odskok spełniający międzynarodowe standardy piłkarskie.

 • Trwałość

  Termoklejona konstrukcja z laminowaną dętką dla optymalnej wytrzymałości.

 • Utrzymywanie ciśnienia

  Dętka z laminowanego kauczuku dobrze utrzymuje ciśnienie.

KIPSTA, OFICJALNY DOSTAWCA PIŁEK DLA UBER EATS LEAGUE 1 I BKT LEAGUE 2 W LATACH 2022-2027

Po konsultacjach rozpoczętych w marcu 2021 roku, Zarząd LFP wyznaczył Kipstę, markę piłkarską Grupy Decathlon, na nowego oficjalnego dostawcę LFP.
Piłki premium marki Kipsta są produkowane we Francji. Posiadają znak FIFA QUALITY PRO i są testowane pod względem jakości na różnych etapach produkcji.
Dzięki oficjalnym piłkom dla League 1 Uber Eats i dla League 2 BKT, Kipsta pragnie pokazać swoje know-how na najwyższym poziomie rozgrywek.

Dlaczego ta piłka?

Technologia zastosowana w tej piłce to zgrzewanie na gorąco.
Tą piłką grają profesjonalni piłkarze. Wyraża nasze kompetencje i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających graczy (zawodników i bramkarzy).
Oferuje duże wrażenia z gry dzięki teksturowanemu komponentowi z mikrofibry oraz piance i rowkom.
To zupełnie unikalna technologia marki Kipsta

CO WIĘCEJ?

Zaprojektowaliśmy niezawodną piłkę o dużej stabilności trajektorii.
W tym kierunku od początku zmierzał nasz projekt.
„Najważniejszą rzeczą w piłce jest możliwość posłania jej tam, gdzie chcesz i to za każdym razem. Regularność ponad wszystko” Harry Kane.

ZAPROJEKTOWANA WE FRANCJI?

Ta piłka, podobnie jak cała nasza oferta, została w 100% zaprojektowana we Francji i przeszła rygorystyczne testy laboratoryjne oraz praktyczne, na boisku. Dzięki temu spełnia najsurowsze oficjalne normy i wymagania, a także z sukcesem przeszła cały panel dodatkowych testów, opracowanych specjalnie przez Decathlon.
Oprócz testów normatywnych przeprowadzamy dodatkowe testy za pośrednictwem Komórki Certyfikującej Kipsta, co pozwala nam projektować, ale także obiektywnie porównywać produkty.

MADE IN ...?

Nasze piłki są produkowane przez naszych partnerów przemysłowych w Azji (w przypadku tej piłki w Pakistanie i Chinach).
Pakistan jest uznawany za światową stolicę piłki nożnej.
Rzemieślnicze know-how o historycznej jakości od ponad 50 lat, któremu towarzyszą wspólne zobowiązania (z DECATHLON), dotyczące głównie 2 punktów: szacunek dla pracowników i szacunek dla środowiska.
I na koniec, pracujemy aktualnie nad zidentyfikowaniem przyszłych francuskich lub europejskich partnerów przemysłowych.

CZYM JEST KOMÓRKA CERTYFIKUJĄCA MARKI KIPSTA?

Komórka Certyfikująca Kipsty to zespół składający się z wykwalifikowanych inżynierów badań praktycznych, którzy posiadają wysokie kompetencje pozwalające im na: Wdrożenie określonych protokołów i testów związanych z użytkowaniem produktów.
Rekrutację wykwalifikowanych testerów mających odpowiedni poziom zaawansowania do oceny funkcji poszczególnych produktów.
Obiektywną analizę wyników z wykorzystaniem narzędzi statystycznych.
Testy te obejmują ogólne aspekty, takie jak trwałość, długotrwałe utrzymywanie ciśnienia oraz techniczne walory piłki.

KIPSTADIUM W TOURCOING, MIEŚCIE NA PÓŁNOCY FRANCJI

Do projektowania naszych piłek mamy specjalny zespół, a także laboratorium z siedzibą we Francji. Nasz zespół specjalizujący się w piłce nożnej we Francji składa się z inżynierów produktu, inżynierów komponentów i inżynierów testowych, co pozwala nam kontrolować cały łańcuch powstawania piłek, począwszy od komponentów piłek do ich technicznego zatwierdzenia.

NASZE LABORATORIUM PIŁEK

Od ponad 15 lat testujemy w Decathlonie piłki, aby zatwierdzić nasze produkty już w fazie projektowania, a następnie na etapie produkcji i postprodukcji. Laboratorium w 100% poświęcone testom piłek powstało w 2018 roku w naszej siedzibie Kipstadium (FRANCJA).
Nasze piłki przechodzą w nim ponad dziesięć różnych testów. Są to testy wymagane przez FIFA, jak również testy dodatkowe, stworzone przez naszych inżynierów w laboratorium.

DECATHLON - PROJEKTANT

Od 40 lat, Decathlon jako projektant opiera rozwój swoich produktów na atrakcyjności i dostępności dla wszystkich, konsekwentnie implikując ideę uniwersalności w swoich projektach (wiek, płeć i narodowość).
Estetyczna linia grupy, w tym również marki Kipsta, oparta jest na równowadze pomiędzy naszymi przekonaniami (produkty proste, techniczne i pomysłowe) a uniwersalnym i nowoczesnym kierunkiem artystycznym.

PROJEKTANCI, INŻYNIEROWIE, ALE TAKŻE DESIGNERZY

DNA, które posłużyło do stworzenia tej piłki (czyli podstawa formalna, na którą nakładają się projekty graficzne) łączy w sobie techniczność i równowagę.
Ruch w przestrzeni i efekty wizualne związane z piłką podczas jej lotu są tak pomyślane, aby nie powodować żadnego dyskomfortu wizualnego dla graczy.

NASI PARTNERZY PRZEMYSŁOWI

Możemy liczyć na kompetencje i szybkość reakcji naszych partnerów przemysłowych.
Mamy silne zobowiązania wobec naszych dostawców i naszych zakładów produkcyjnych, aby móc produkować w poczuciu obopólnego zaufania. Te zobowiązania, podzielane przez Decathlon i naszych bezpośrednich dostawców, dotyczą głównie dwóch punktów: szacunek dla pracowników i szacunek dla środowiska.
Nasze działy przemysłowe dostarczają nam skuteczne i niezawodne komponenty oraz rozwiązania produkcyjne.

TWOJA PIŁKA ZOSTAŁA SPRAWDZONA TUŻ PRZED WYSYŁKĄ

Aby zapewnić optymalną jakość naszych regulaminowych piłek, są one sprawdzane pojedynczo (100% produkcji) na końcu linii produkcyjnej, co gwarantuje ich jakość tuż przed wysyłką.
Ta kontrola jakości na końcu łańcucha produkcyjnego polega na sprawdzeniu zgodności ze specyfikacjami technicznymi danej piłki.
Ponadto regularnie pobierane są próbki produkcyjne w celu przeprowadzenia dodatkowych badań niszczących.

UNIKALNY PROJEKT MARKI KIPSTA

Wiemy, że podczas meczów liczy się każdy szczegół. Pracując nad tym modelem, chcieliśmy osiągnąć wysoką niezawodność piłki. Zwróciliśmy szczególną uwagę na stabilność trajektorii i wrażenia z gry. W tym celu przetestowaliśmy różne komponenty i wybraliśmy te, które uzyskały najlepsze wyniki. Tylko Kipsta proponuje taką piłkę z 12 panelami oraz z rowkowanymi liniami.

Piłka plażowa?

Wiemy, że stabilność trajektorii lotu jest bardzo ważna, szczególnie w przypadku długich podań lub odbierania strzałów przez bramkarza. Ten model zaprojektowaliśmy z 12 identycznymi panelami, podczas gdy tradycyjna piłka posiada 32 łaty. Oprócz 12 termoklejonych paneli piłka posiada żłobienia i pokryta jest materiałem z mikrofibry. Poprawia to jej stabilność w powietrzu, co przekłada się na lepszą grę.

FIFA QUALITY PRO?

Aby sprostać precyzyjnym wymaganiom profesjonalnego futbolu, poddaliśmy tę piłkę licznym testom laboratoryjnym. Każdy z testów opisany jest poniżej.

Jest za lekka? Za ciężka? Jej waga jest zgodna z normą...

Piłka waży 420 - 445 g (rozmiar 5) i spełnia oficjalne normy FIFA.
Homologacja FIFA QUALITY PRO.

Jaki rozmiar, jaki obwód?

Ta piłka ma obwód od 68,5 do 69,5 cm (rozmiar 5) i spełnia oficjalne normy FIFA.
Homologacja FIFA QUALITY PRO.

Idealnie okrągła piłka, to możliwe?

Test kulistości:
Odchylenie od średniego pomiaru: maksymalnie 1,5% (homologacja FIFA QUALITY PRO).
Kulistość piłki mierzymy w 4500 różnych punktach i obserwujemy ewentualne rozbieżności.
Powyżej 1,5% różnicy (Norma FIFA Quality PRO), nasi inżynierowie mają za zadanie udoskonalenie kulistości piłki, aby zapewnić jednolity odskok.

Test maksymalnej utraty ciśnienia: Kilka przydatnych informacji...

Test utraty ciśnienia: Piłkę pompujemy zgodnie z zalecanym ciśnieniem (czyli 0,8 bara).
72 godziny później piłka nie powinna stracić więcej niż 15% początkowego ciśnienia, czyli około 0,1 bara (homologacja FIFA QUALITY PRO). A zatem po upływie 72 godzin ciśnienie w piłce powinno wynosić około 0,7 bara.
Oznacza to również, że jest całkowicie normalne, gdy piłka traci ciśnienie po kilku dniach. Zalecane ciśnienie przy pompowaniu tej piłki wynosi 0,8 bara (maks. 1,0 bar; minimalnie 0,7 bara).

Przetestowaliśmy również wchłanianie wody przez piłkę...

Test pochłaniania wody:
W laboratorium odtwarzamy rzeczywiste warunki gry w deszczu, mocząc piłkę w 2 cm wody i wykonując 250 uciśnięć przy zachowaniu piłki w stałym obrocie.
Pod koniec testu, piłka nie powinna stracić więcej niż 10% swojej wagi (homologacja FIFA QUALITY PRO).
Jedną z zalet termoklejenia jest ograniczona wchłanianie wody w porównaniu do innych technologii łączenia elementów (np. szycia maszynowego).

Dobry odskok piłki to dobra gra

Test odskoku:
Piłka jest zrzucana 10 razy na stalową powierzchnię z wysokości 2 metrów.
Różnice w wysokości odskoku muszą wynosić od 135 do 155 cm z maksymalną różnicą 10 cm pomiędzy najwyższym i najniższym odskokiem piłki.

Wszystko w normie!

Najbardziej wymagającym testem, jest test wytrzymałości na powtarzające się odbicia wykonywany przez specjalną maszynę.
Piłka wytrzymuje 2500 uderzeń o pochyłą, betonową powierzchnię z prędkością 50 km/h i z wysokości 2,5 metra.
Podczas tego testu sprawdzamy:
- ogólny stan piłki: szwy powinny wytrzymać test;
- obwód: nie powinien się zwiększyć o więcej niż 1,0 cm;
- kulistość: różnice nie powinny przekraczać 1,5 cm;
- ciśnienie: piłka nie powinna stracić więcej niż 10,0 bara.

Podzielisz się z nami swoimi uwagami?

Twoje opinie są niezbędne i pozwalają nam stale ulepszać nasze produkty. Z góry dziękujemy za podzielenie się z nami własnymi doświadczeniami i opiniami.

Skład

Zewnętrzna powłoka 100% Poliuretan Dętka 70% Kauczuk butadienowo-styrenowy, 30% Politereftalan etylenu (PET) Część wewnętrzna - materiał główny 100% Politereftalan etylenu (PET)

Porady dotyczące przechowywania

Nie spuszczać z całkowicie powietrza z piłki, aby nie uszkodzić klejeń łączących panele, co zmniejszyłoby trwałość piłki.
Przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu.

Ograniczenia

Nie spuszczać całkowicie powietrza i nie zgniatać.

Testy

Piłka zgodna z najsurowszymi wymogami międzynarodowych federacji.Homologowana i zatwierdzona: FIFA QUALITY PRO.

Zatwierdzony przez

Spełnia normy jakości FIFA QUALITY PRO, najbardziej wymagającej z norm dla piłek do piłki nożnej.

Porady dotyczące konserwacji

Nie prać

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie