fouganza

Popręg dla kuca Fouganza 100

4,5 (2)

79,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Nasi projektanci opracowali go specjalnie dla młodych jeźdźców. Pasuje do siodła typu gapa.

Sprzączka z elementem obrotowym ułatwia zapinanie. Idealny dla młodych jeźdźców. Łatwe w czyszczeniu tworzywo, wystarczy przetrzeć jednym pociągnięciem gąbki.

Kod produktu: 8375143

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Sprzączka z elementem obrotowym ułatwia zapinanie.

 • Komfort użytkowania

  Piankowa podszewka = lepsze rozłożenie nacisku.

 • Łatwość konserwacji

  Wystarczy umyć letnią i czystą wodą!

 • Trwałość

  Syntetyczny, odporny na rozciąganie popręg.

Możliwości zestawienia

Popręg model 100 idealnie pasuje do gapy model 100. Może być też używany do siodeł, do których używa się krótkich popręgów (jak np. siodła Escape).

Konserwacja

Czyszczenie popręgu wykonanego z materiału syntetycznego jest bardzo proste. Radzimy regularnie czyścić popręg gąbką zmoczoną w letniej wodzie. Praktycznym rozwiązaniem jest też wyszczotkowanie popręgu po jeździe. Należy starannie czyścić popręg i sprawdzać, czy nie ma na nim nierówności, pęknięć i zabrudzeń, które mogą prowadzić do skaleczenia kucyka.

Regulacja

Po zakupie radzimy sprawdzić, czy kształt popręgu odpowiada Twojemu kucykowi. Można to sprawdzić w kilku prostych krokach. Przede wszystkim siodło powinno znajdować się w odpowiednim miejscu. Jest to też niezbędne do prawidłowej regulacji popręgu. Siodło zakładamy tak, by leżało za łopatkami kucyka. Po prawidłowym założeniu siodła sprawdzamy, czy nic nie krępuje swobody ruchów przednich kończyn kucyka. Pomiędzy łokciami a popręgiem powinno być miejsca na szerokość dłoni.

Skład

Podszewka 50% Poliamid, 50% Poliuretan Materiał główny 67% Poliuretan, 20% Poliamid, 13% Politereftalan etylenu (PET) Klamry 100% Stainless Steel

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie