YONEX

Rakieta do badmintona Yonex Nanoflare 001 Feel

199,99 zł

Paypo logo Kup teraz, zapłać później
Ref. : 8815425

Dla okazjonalnych graczy potrzebujących tolerancyjnej rakiety, którą łatwo się manewruje.

Ta rakieta z wyważeniem na rączkę jest przeznaczona dla defensywnych graczy. Waga 78 g zapewnia komfort i szybkość gry. Jej bardzo elastyczny trzonek ułatwia dalekie odbicia.

Dostawa do domu

Odbiór w sklepie

  Nasze usługi:

  • Darmowy zwrot lub wymiana

  Pomoc specjalisty

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Manewrowość

   Waga 78 g i wyważenie na rączkę dla większej prędkości rakiety.

  • Tolerancja

   Giętki trzonek i rama ISOMETRIC pozwalają odbijać lotkę na większą odległość nawet przy uderzeniu poza strefą sweetspotu.

  • Komfort użytkowania

   SOLID FEEL CORE dla zmniejszenia wibracji podczas odbicia.

  Opis serii NANOFLARE

  Rakieta nastawiona na szybkość z NANOFLARE (zamiennik serii NANORAY), aby spełnić wymagania gry defensywnej lub deblowej. Modele z tej gamy posiadają balans raczej na rączkę, aby zaakcentować prędkość swingu i manewrowość, co zapewnia większe przyspieszenie lotki.

  Waga

  78 g - 5U (75 - 79 g). Masa rakiety (czyli jej waga) jest mierzona w gramach. Waga rakiety waha się od 60 gramów do ponad 100 gramów i jest klasyfikowana w przedziałach wagowych "U". Im lżejsza rakieta, tym jest bardziej zwrotna, wygodna i mniej urazowa dla ramienia. Pozwala na szybszy ruch ramienia, ale brakuje jej mocy. I odwrotnie - im cięższa rakieta, tym większą ma moc, ale jest mniej wygodna.

  Giętkość

  Elastyczna
  Elastyczność definiowana jest jako zdolność shaftu do odkształcania się pod wpływem uderzenia. Sztywność rakiety waha się od miękkiej do twardej. Im bardziej giętki jest trzonek, tym rakieta jest bardziej tolerancyjna i dalej odbija lotki. Prędkość gry jest jednak mniejsza. I odwrotnie - im sztywniejsza rakieta, tym dalej może posłać lotkę, ale wymaga dobrej szybkości ramienia i nie jest zbyt tolerancyjna na błędy centrowania.

  Balans

  Na rączkę;
  Balans to rozłożenie ciężaru rakiety. Podaje się go w milimetrach i mierzy od dołu uchwytu do punktu równowagi. Im bardziej balans jest na rączkę, tym łatwiej manewruje się rakietą i osiąga lepszą reaktywność. Jest to idealne rozwiązanie dla gracza defensywnego lub deblowego. I odwrotnie, im bardziej balans jest na główkę, tym lepiej z jej mocy skorzystają ofensywni gracze. Jednak rakieta wydaje się wtedy cięższa i trudniejsza w manewrowaniu.

  Skład

  Włókno grafitowe.
  Skład rakiety do badmintona wpływa na jej cenę. Stalowe i/lub aluminiowe rakiety są wytrzymałe, ciężkie i odpowiednie do użytku rekreacyjnego. Rakiety grafitowo-aluminiowe oraz w pełni grafitowe są lżejsze i popularne wśród trochę bardziej zaawansowanych graczy. Wreszcie, rakiety wykonane z High-Modulus Graphite lub z innych technicznych tworzyw, takich jak wolfram, są skierowane do najbardziej wymagających.

  Długość

  675 mm 10 mm dłuższa.
  Długość rakiety dla dorosłych jest mierzona w milimetrach. Waha się ona od 660 mm do 680 mm. W rzeczywistości to trzonek rakiety bywa dłuższy lub krótszy. Im jest krótszy, tym jest łatwiejszy do opanowania i lepszy w czuciu. Im jest dłuższy, tym większą ma inercję i zwiększa moc uderzenia.

  Rozmiar rączki

  G4 = medium (85-89 mm).
  Rozmiar uchwytu jest wyrażany w milimetrach.Rozmiar rączki rakiety oscyluje od 75 do ponad 90 milimetrów i klasyfikowany jest w przedziałach rozmiarowych wyrażonych w "G". Im grubszy uchwyt, tym łatwiej go uchwycić, ale tym trudniej zmienić chwyt. Im cieńsza rączka, tym zręczniej się nią posługuje. Zwiększa to również siłę palców i pozwala nadać rakiecie większą prędkość.

  Naciąg rakiety

  Rakiety są oryginalnie naciągnięte niedostępnym w sprzedaży naciągiem Yonex 0,70 mm. Tylko bardzo wysokiej klasy rakiety produkowane w Japonii są naciągane struną BG 65 o grubości 0,70 mm.

  Naciągnięcie pierwotne i zalecane

  Oryginalne napięcie 8-10 kg.
  Zalecane przez markę napięcie 8-12 kg.
  Pierwotnie struny są naciągnięte od 8 do 10 kg w zależności od utraty napięcia podczas transportu. Poza tym, każda marka wymienia zalecane napięcie, zwykle między 8 a 12 kg. Ma to na celu uniknięcie pęknięcia ramy podczas naciągania strun lub w przypadku uderzenia lub zerwania naciągu. Wreszcie, niektóre rakiety ze wzmocnioną ramą wytrzymują naprężenie do 16 kg.

  Wzór naciągu: pionowe * poziome, Instrukcja naciągania przy 72 przelotkach B = dół, H = góra

  22*22.
  Instrukcja naciągania z 4 węzłami
  Struny pionowe: zacznij od górnego środka i naciągaj aż do B9. Przejdź przez B12 ku H11, a następnie z powrotem do H10, aby zejść do B10 i zakończyć, wiążąc węzeł na przelotce B8. (tak samo po przeciwnej stronie)
  Struny poziome: Zawiąż węzeł na przelotce B6 i rozpocznij naciąganie strun poziomych od B9. Kontynuuj naciąganie strun poziomych do H7 i zakończ, wiążąc węzeł na przelotce H5.

  ISOMETRIC

  Technologia ISOMETRIC zwiększa strefę odbicia o 7%*. W porównaniu ze standardową, okrągłą ramą, rakieta ISOMETRIC w kształcie kwadratu oferuje większy sweetspot poprzez optymalizację skrzyżowania strun głównych i poprzecznych.

  SOLID FEEL CORE

  Specjalny materiał wewnątrz rakiety redukujący drgania trzonka dla poprawy komfortu uderzenia.

  CONTROL SUPPORT CAP

  Powierzchnia top capu jest o 88% szersza i bardziej płaska niż w przypadku zwykłej rakiety, co poprawia chwyt i kontrolę.

  SONIC FLARE SYSTEM

  Nowy, ultra cienki i płaski profil ramy, która odkształca się przy uderzeniu dla większej prędkości odbicia.

  SLIM SHAFT

  Cieńszy trzonek rakiety pozwala na szybsze przecinanie powietrza, generując mocne i szybkie odbicie.

  Kod artykułu i kolor

  NF-001F zielona

  Kod producenta

  231-NF001F-003

  Kraj pochodzenia

  Chiny

  Gwarancja

  Rama posiada roczną gwarancję przy normalnym użytkowaniu, naciąg nie jest objęty gwarancją.

  Skład

  RAMA: Grafit, Trzonek: Włókno grafitowe.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur.
  Przechowywać w pokrowcu, szczególnie przy niskich temperaturach.