yonex

Rakieta do badmintona Yonex Nanoflare 001

199,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Otrzymaj +150 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Dla regularnych i okazjonalnych graczy potrzebujących tolerancyjnej rakiety, którą łatwo się manewruje.

Ta rakieta z wyważeniem na rączkę jest przeznaczona dla defensywnych graczy. Waga 78 g zapewnia komfort i szybkość gry. Jej bardzo elastyczny trzonek ułatwia dalekie odbicia.

Kod produktu:

8815424

  • Manewrowość

    Waga 78 g i wyważenie na rączkę dla większej prędkości rakiety.

  • Tolerancja

    Giętki trzonek i rama ISOMETRIC pozwalają odbijać lotkę na większą odległość nawet przy uderzeniu poza strefą sweetspotu.

  • Moc

    Rama AERO FRAME generuje szybsze uderzenie.

Opis serii NANOFLARE

Rakieta nastawiona na szybkość z NANOFLARE (zamiennik serii NANORAY), aby spełnić wymagania gry defensywnej lub deblowej. Modele z tej gamy posiadają balans raczej na rączkę, aby zaakcentować prędkość swingu i manewrowość, co zapewnia większe przyspieszenie lotki.

Waga

78 g - 5U (75 - 79 g). Masa rakiety (czyli jej waga) jest mierzona w gramach. Waga rakiety waha się od 60 gramów do ponad 100 gramów i jest klasyfikowana w przedziałach wagowych "U". Im lżejsza rakieta, tym jest bardziej zwrotna, wygodna i mniej urazowa dla ramienia. Pozwala na szybszy ruch ramienia, ale brakuje jej mocy. I odwrotnie - im cięższa rakieta, tym większą ma moc, ale jest mniej wygodna.

Giętkość

Elastyczna;
Elastyczność definiowana jest jako zdolność shaftu do odkształcania się pod wpływem uderzenia. Sztywność rakiety waha się od miękkiej do twardej. Im bardziej giętki jest trzonek, tym rakieta jest bardziej tolerancyjna i dalej odbija lotki. Prędkość gry jest jednak mniejsza. I odwrotnie - im sztywniejsza rakieta, tym dalej może posłać lotkę, ale wymaga dobrej szybkości ramienia i nie jest zbyt tolerancyjna na błędy centrowania.

Balans

Na rączkę;
Balans to rozłożenie ciężaru rakiety. Podaje się go w milimetrach i mierzy od dołu uchwytu do punktu równowagi. Im bardziej balans jest na rączkę, tym łatwiej manewruje się rakietą i osiąga lepszą reaktywność. Jest to idealne rozwiązanie dla gracza defensywnego lub deblowego. I odwrotnie, im bardziej balans jest na główkę, tym lepiej z jej mocy skorzystają ofensywni gracze. Jednak rakieta wydaje się wtedy cięższa i trudniejsza w manewrowaniu.

Skład

Włókno grafitowe.
Skład rakiety do badmintona wpływa na jej cenę. Stalowe i/lub aluminiowe rakiety są wytrzymałe, ciężkie i odpowiednie do użytku rekreacyjnego. Rakiety grafitowo-aluminiowe oraz w pełni grafitowe są lżejsze i popularne wśród trochę bardziej zaawansowanych graczy. Wreszcie, rakiety wykonane z High-Modulus Graphite lub z innych technicznych tworzyw, takich jak wolfram, są skierowane do najbardziej wymagających.

Długość

675 mm 10 mm dłuższa.
Długość rakiety dla dorosłych jest mierzona w milimetrach. Waha się ona od 660 mm do 680 mm. W rzeczywistości to trzonek rakiety bywa dłuższy lub krótszy. Im jest krótszy, tym jest łatwiejszy do opanowania i lepszy w czuciu. Im jest dłuższy, tym większą ma inercję i zwiększa moc uderzenia.

Rozmiar rączki

G4 = medium (85-89 mm).
Rozmiar uchwytu jest wyrażany w milimetrach.Rozmiar rączki rakietki oscyluje od 75 do ponad 90 milimetrów i klasyfikowany jest w przedziałach rozmiarowych wyrażonych w "G". Im grubszy uchwyt, tym łatwiej go uchwycić, ale tym trudniej zmienić chwyt. Im cieńsza rączka, tym zręczniej się nią posługuje. Zwiększa to również siłę palców i pozwala nadać rakiecie większą prędkość.

Naciąg rakiety

Rakiety są oryginalnie naciągnięte niedostępnym w sprzedaży naciągiem Yonex 0,70 mm. Tylko bardzo wysokiej klasy rakiety produkowane w Japonii są naciągane struną BG 65 o grubości 0,70 mm.

Naciągnięcie pierwotne i zalecane

Oryginalne napięcie 8-10 kg.
Zalecane przez markę napięcie 8-12 kg.
Pierwotnie struny są naciągnięte od 8 do 10 kg w zależności od utraty napięcia podczas transportu. Poza tym, każda marka wymienia zalecane napięcie, zwykle między 8 a 12 kg. Ma to na celu uniknięcie pęknięcia ramy podczas naciągania strun lub w przypadku uderzenia lub zerwania naciągu. Wreszcie, niektóre rakiety ze wzmocnioną ramą wytrzymują naprężenie do 16 kg.

Wzór naciągu: pionowe * poziome, Instrukcja naciągania przy 72 przelotkach B = dół, H = góra

22*22.
Instrukcja naciągania z 4 węzłami.
Struny pionowe: zacznij od górnego środka i naciągaj aż do B9. Przejdź przez B12 ku H11, a następnie z powrotem do H10, aby zejść do B10 i zakończyć, wiążąc węzeł na przelotce B8. (tak samo po przeciwnej stronie)
Struny poziome: Zawiąż węzeł na przelotce B6 i rozpocznij naciąganie strun poziomych od B9. Kontynuuj naciąganie strun poziomych do H7 i zakończ, wiążąc węzeł na przelotce H5.

ISOMETRIC

Technologia ISOMETRIC zwiększa strefę odbicia o 7%*. W porównaniu ze standardową, okrągłą ramą, rakieta ISOMETRIC w kształcie kwadratu oferuje większy sweetspot poprzez optymalizację skrzyżowania strun głównych i poprzecznych.

Control Support Cap

Powierzchnia top capu jest o 88% szersza i bardziej płaska niż w przypadku zwykłej rakiety, co poprawia chwyt i kontrolę.

Aero Frame

Aerodynamiczny profil ramy na całej powierzchni główki rakiety, aby zmniejszyć opór powietrza dla szybszego uderzenia.

SONIC FLARE SYSTEM

Nowy, ultra cienki i płaski profil ramy, która odkształca się przy uderzeniu dla większej prędkości odbicia.

Slim Shaft

Cieńszy trzonek rakiety pozwala na szybsze przecinanie powietrza, generując mocne i szybkie odbicie.

Kod artykułu i kolor

NF-001C Cyan

Kod producenta

231-NF001C-470

Kraj pochodzenia

Chiny

Skład

Rama: Grafit, Trzonek: Włókno grafitowe.

Porady dotyczące przechowywania

Chronić przed dużymi zmianami temperatur.
Przechowywać w pokrowcu, szczególnie przy niskich temperaturach.

Wgrywanie