Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Ecodesign
quechua

Rękawiczki turystyczne dla dzieci Quechua SH 100 X-Warm polarowe

5,0 (3)

24,99 zł

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół zaprojektował te polarowe rękawiczki z myślą o ochronie dziecięcych dłoni przed zimnem podczas wędrówek.

Polar to idealny materiał ze względu na lekkość i szybkie schnięcie. Dotykowe, oddychające rękawiczki ze wzmocnieniami na spodzie dłoni.

Kod produktu: 8585145

 • Ciepło

  Temperatura komfortu od 0 do 5°C. Polar o gęstości 240 g/m².

 • Precyzja

  Wypustki silikonowe i wzmocnienia na spodzie i palcach.

 • Oddziaływanie na zmysł dotyku

  Kciuk i palec wskazujący odpowiednie do ekranów dotykowych.

 • Odprowadzanie wilgoci

  Poliester zapewnia odprowadzanie potu.

 • Szybkie wysychanie

  Dzięki polarowi szybko schną.

 • Ecodesign

  Mniejszy wpływ na środowisko dzięki barwieniu w masie.

Właściwości termiczne

Przeprowadzamy testy termiczne bazujące na pomiarach temperatury palca i zbieramy odczucia komfortu termicznego w zależności od noszonych rękawiczek i temperatury na dworze. Zakres temperatur jest obliczany na podstawie przyjemnych odczuć 70% użytkowników.

Jak polary chronią przed zimnem?

Polary izolują dzięki powietrzu uwięzionemu w strukturze materiału. Powietrze to zapewnia ciepło dzięki naturalnym właściwościom izolacyjnym. To drapane włókno umożliwia uwięzienie powietrza w strukturze materiału.

Jak skutecznie chronić dłonie przed zimnem?

Tak jak nosisz wiele warstw odzieży na wyprawę trekkingową, tak też możesz nosić wewnętrzne rękawiczki pod rękawicami. Będą one działać jak bielizna termiczna. Taki system tworzy warstwę powietrza wokół dłoni, skutecznie izolując je przed zimnem! Pamiętaj, aby rękawiczki nie były zbyt ciasne. Ucisk spowalnia krążenie krwi w palcach.

Jak utrzymać dłonie w cieple dzięki odpowiedniej odzieży?

Ciało podczas aktywności wytwarza ciepło. Jest ono zatrzymywane dzięki izolacji termicznej odzieży, którą mamy na sobie. Nieodpowiednia odzież powoduje, że ciało się wychładza, a krążenie krwi w najbardziej oddalonych częściach (w tym dłoniach) zmniejsza. Pozwala to organizmowi utrzymać w cieple tułów. Właściwa odzież może więc odgrywać rolę w utrzymaniu dłoni w cieple.
Jeśli masz wątpliwości, zawsze lepiej wybrać rękawiczki turystyczne w większym rozmiarze niż za małe.

Jeśli Twoje rękawiczki zamokły na deszczu

Wysusz je w suchym miejscu, ale nie kładź ich na źródle ciepła. Zniszczyłoby to włókno materiału, a rękawiczki uległyby deformacji!

Dodatkowe informacje o trwałym rozwoju

Barwienie tkanin wymaga zużycia dużej ilości wody, energii oraz produktów chemicznych. A jednak lubimy kolorowe ubranie. Aby ograniczyć ten wpływ na środowisko, stosujemy metodę "Dope Dyed", która polega na wprowadzeniu pigmentu koloru w formie proszku już podczas produkcji włókna (a nie przez namaczanie w kąpieli farbiarskiej, jak to zwykle ma miejsce). Pozwala to ograniczyć zużycie wody i produkcję ścieków.

Skład

Materiał główny 100% Politereftalan etylenu (PET) Cuff do rolek 48% Bawełna, 38% Politereftalan etylenu (PET), 14% Elastan Klin 100% Poliamid Powłoka 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i czystym miejscu.

Testy

Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc we francuskim departamencie Górnej Sabaudii, gdzie przez cały rok pracuje nad stworzeniem estetycznych i prostych produktów technicznych, które następnie poddajemy surowym testom praktycznym, gdyż wychodzimy z założenia, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie