Ecodesign
Media 0
Media 1
Media 2
Ecodesign

Rękawiczki wewnętrzne trekkingowe dla dorosłych polarowe Forclaz MT100

14,99 zł

Kolor:

Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane przez pasjonatów trekkingu rękawiczki wykonane z poliestru z recyklingu zapewniają ciepło i wytrzymałość podczas marszu w chłodne dni.

Polar zapewnia wytrzymałość i ciepło. Idealne na okres przejściowy. Rozmiary opracowane tak, by zapewnić jak najlepsze dopasowanie.

Kod produktu: 8655817

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Ciepło

  Polar o gęstości 160 g/m2. Poziom ciepła 1/5.

 • Oddychalność

  Poliester zapewnia odprowadzanie potu.

 • Zręczność

  Wygodna manipulacja przedmiotami. Uwaga: nie są dotykowe.

 • Szybkie wysychanie

  Dzięki polarowi szybko schną.

 • Ecodesign

  Mniejszy wpływ na środowisko dzięki barwieniu w masie.

Opis produktu

Jak są mierzone temperatury użytkowania?

Nasze rękawiczki są testowane w laboratorium na termicznej dłoni. Minimalne temperatury użytkowania (zalecane i graniczne) zostają ustalone na podstawie badania przeprowadzonego na grupie 23 osób testujących podczas marszu w temperaturach od 5°C do -20°C przy wietrze wiejącym z prędkością 10 km/godz. Temperatury te obowiązują jedynie podczas marszu. Właściwości ocieplające rękawiczek zostały ocenione na 1/5.Zalecana temperatura: 8°C.
Temperatura graniczna: 3°C.

Jak skutecznie chronić dłonie przed zimnem?

Stosując zasadę ubierania się warstwami, można zwiększyć izolację dłoni. Jeśli założymy dodatkowe rękawiczki spodnie pod zwykłe rękawice, wokół dłoni powstanie wiele warstw chroniącego przed zimnem powietrza. W tej sytuacji należy założyć rękawice wystarczająco obszerne, które nie będą uciskały palców. Ucisk spowalnia krążenie krwi w palcach, co uniemożliwia utrzymanie ich w cieple.

Jak utrzymać dłonie w cieple dzięki odpowiedniej odzieży?

Ciało podczas aktywności wytwarza ciepło. Jest ono zatrzymywane dzięki izolacji termicznej odzieży, którą mamy na sobie. Nieodpowiednia odzież powoduje, że ciało się wychładza, a krążenie krwi w najbardziej oddalonych częściach (w tym dłoniach) zmniejsza. Pozwala to organizmowi utrzymać w cieple tułów. Właściwa odzież może więc odgrywać rolę w utrzymaniu dłoni w cieple.

Możliwość manipulowania przedmiotami

Poręczność rękawiczek to możliwość operowania w nich rozmaitymi przedmiotami. Nasze rękawiczki zostały ocenione w laboratorium w skali od 1 do 5. Im wyższa ocena, tym łatwość operowania przedmiotami bliższa operowaniu bez rękawiczek.
Manipulacja w tych rękawiczkach została oceniona 5/5.
Sprawdzono przede wszystkim łatwość rozpinania i zapinania kurtki w rękawiczkach wewnętrznych.

Dodatkowe informacje o trwałym rozwoju

Barwienie tkanin wymaga zużycia dużej ilości wody oraz produkuje dużo ścieków. Aby ograniczyć wpływ na środowisko, wybraliśmy barwienie w masie (Dope Dye), wprowadzając pigmenty koloru już podczas produkcji włókna.

Skład

Materiał główny 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i czystym miejscu.

Testy

Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc we francuskim departamencie Górnej Sabaudii, gdzie przez cały rok pracuje nad stworzeniem estetycznych i prostych produktów technicznych, które następnie poddajemy surowym testom praktycznym, gdyż wychodzimy z założenia, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie