Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
quechua

Rękawiczki wewnętrzne turystyczne dla dzieci Quechua SH500 dotykowe

4,6 (14)

39,99 zł

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół zaprojektował te rękawiczki wewnętrzne z myślą o dodatkowej ochronie dziecięcych dłoni przed zimnem podczas wędrówek. Rękawiczki są dotykowe.

Noszone pod rękawiczki pozwalają zyskać średnio 3°c temperatury. Jedwab jest delikatny, zalecamy używanie tych rękawiczek tylko jako rękawiczek wewnętrznych.

Kod produktu: 8396266

 • Ciepło

  Temperatura komfortu: 5 - 10°C. Ciepłe nawet po zmoczeniu.

 • Oddziaływanie na zmysł dotyku

  Przewodzące włókno na palcu wskazującym i kciuku.

 • Odprowadzanie wilgoci

  Jedwab zapewnia odprowadzanie pary wodnej. Dłonie pozostają suche.

 • Zręczność

  Elastyczne i cienkie.

 • Łatwe użytkowanie

  Jedwab jest śliski, umożliwia więc założenie drugiej rękawiczki (zewnętrznej).

Właściwości termiczne

Przeprowadzamy testy termiczne oparte na pomiarach temperatury skóry na palcu i zbieramy odczucie komfortu cieplnego dziecka na podstawie noszonej rękawiczki i temperatury zewnętrznej.Zakres temperatur jest obliczany na podstawie przyjemnych odczuć 70% użytkowników.

Jak skutecznie chronić dłonie przed zimnem?

Zasada ubierania się warstwami pozwala zwiększyć izolację dłoni. Jeśli założymy dodatkowe rękawiczki pod zwykłe rękawice, wokół dłoni powstaną warstwy chroniące przed zimnem. W tej sytuacji należy założyć rękawice wystarczająco obszerne, które nie będą uciskały palców. Kompresja spowalnia krążenie krwi w palcach.

Jak utrzymać dłonie w cieple dzięki odpowiedniej odzieży?

Ciało podczas aktywności wytwarza ciepło. Jest ono zatrzymywane dzięki izolacji termicznej odzieży, którą mamy na sobie. Nieodpowiednia odzież powoduje, że ciało się wychładza, a krążenie krwi w najbardziej oddalonych częściach (w tym dłoniach) zmniejsza. Pozwala to organizmowi utrzymać w cieple tułów. Właściwa odzież może więc odgrywać rolę w utrzymaniu dłoni w cieple.
Jeśli masz wątpliwości, zawsze lepiej wybrać rękawiczki turystyczne w większym rozmiarze niż za małe.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Jedwab jest włóknem naturalnym, które ma wiele zalet. Dlatego polecamy te rękawiczki jako rękawiczki wewnętrzne. Unikaj noszenia rękawiczek samych (jako zewnętrznych), aby zapobiec ich wcześniejszemu zużyciu. W szczególności podczas uprawiania sportów wymagających intensywnego użycia kijków, jak np. narciarstwo zjazdowe czy chód sportowy.

Jeśli Twoje rękawiczki zamokły na deszczu

Wysusz je w suchym miejscu, ale nie kładź ich na źródle ciepła. Zniszczyłoby to włókno wełny, a rękawiczki uległyby deformacji!

Skład

Materiał główny 100% Jedwab Opaska na nadgarstek 98% Poliamid, 2% Elastodien Klin 48% Polietylen wysokiej gęstości (HDPE), 45% Politereftalan etylenu (PET), 7% Elastan

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w suchym i czystym miejscu.

Testy

Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc we francuskim departamencie Górnej Sabaudii, gdzie przez cały rok pracuje nad stworzeniem estetycznych i prostych produktów technicznych, które następnie poddajemy surowym testom praktycznym. Kierujemy się przekonaniem, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie