oxelo

Rolki dla dzieci Oxelo Play3

4,7 (141)

119,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Granatowy / Niebieski / Czerwony

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Dziecko chce rozpocząć naukę jazdy na rolkach? Te rolki będą doskonałe do bezpiecznego treningu równowagi i motoryki!

Idealne rolki do wprowadzenia dziecka w jazdę na rolkach, jednocześnie kontrolując jego prędkość! Zestaw stabilizujący zamontowany jest w najmniejszych rozmiarach, aby ułatwić naukę.

Kod produktu:

8366197

 • Komfort noszenia

  Dla większego komfortu wewnętrzny but jest piankowy.

 • Jakość ślizgu

  Dostosowane łożyska ograniczające prędkość pierwszych ślizgów na rolkach.

 • Trzymanie stopy

  Kostka trzymana jest przez plastikową skorupę i precyzyjne klamry.

 • Regulowany

  Rozmiar rolki regulowany do 3 rozmiarów wraz ze wzrostem stopy dziecka.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

Radzimy skompletować pełne wyposażenie: kask, nałokietniki, nakolanniki i ochraniacze na nadgarstki. W końcu nigdy nie wiadomo, na którą część ciała się upadnie.

Trochę techniki: koła i łożyska

W przypadku bardziej zaawansowanych rolkarzy, mówimy o łożyskach ABEC od 1 do 7. Tutaj, aby zapewnić stopniowy i bezpieczny ślizg, łożyska zostały dopasowane do początkujących dzieci. Konkretnie, można powiedzieć, że te rolki ślizgają się wolniej. Koła są w rozmiarze 63 mm.

Jak dopasować rozmiar rolek?

Czy widzisz ten mały język na przodzie buta? Wystarczy go przesunąć na odpowiedni numer: "1" rozmiar najmniejszy, "2" rozmiar pośredni i "3" rozmiar największy. Przestrzeń na przodzie buta jest wtedy uwalniana i zyskujemy 2 rozmiary. Sprytne, prawda?

Rolki Play3, 8 lat historii wśród najmłodszych rolkarzy :)

To 8 lat, z których jesteśmy bardzo dumni! Tym bardziej, że dzięki waszym uwagom, regularnie udoskonalamy te rolki. To od użytkowników wyszedł np. pomysł na "zestaw stabilizujący": jest to śrubka pozwalająca ustawić 2 koła w linii na tyle rolki, trochę tak jak w trójkołowym rowerku. Jest to bardzo proste rozwiązanie, które ułatwia niezmiernie pierwsze kroki. Ostatnio udoskonaliliśmy również klamry. Jednym słowem: dziękujemy!

Gumowe czy plastikowe koła i hamulce?

W przeciwieństwie do plastiku, który "drapie", ale nie hamuje, guma w kołach o rozmiarze 63 mm zapewnia dobrą przyczepność: pozwala dziecku uniknąć poślizgnięcia podczas odpychania się oraz skutecznie hamować. Ponadto guma zużywa się wolniej niż plastik. Nasze zespoły Oxelo dbają o bezpieczeństwo na każdym poziomie zaawansowania technicznego dziecka. Wyposażamy więc wszystkie rolki dziecięce w koła i hamulce z gumy, a nie z PCV.

Chcesz naprawić lub zadbać o swoje rolki?

Koła w różnych rozmiarach (również świecące), hamulce czy kompatybilne śruby znajdziesz na naszej stronie internetowej i w dziale z częściami zamiennymi w sklepach Decathlon. Wszystkie części są łatwe w montażu. Obejrzyj nasze porady i samouczki na stronie YouTube Oxelo: https://www.youtube.com/user/oxelo/videos

Jak przedłużyć trwałość kół?

W zależności od miejsca przechowywania rolek, niektóre koła będą zużywać się szybciej od innych. Pamiętaj, aby regularnie zamieniać je miejscami.
Koła należy wymienić, gdy ślady zużycia pojawią się na pierwszym z 7 okręgów widocznych po wewnętrznej stronie koła.

W jaki sposób testuje się rolki?

Wszystkie nasze rolki są testowane w laboratorium. Testy umożliwiają zatwierdzenie zgodności z normami europejskimi oraz przeprowadzenie testów zużycia. Testy laboratoryjne uzupełniane są przez testy w terenie, niektóre z nich mierzone, inne przeprowadzane w oparciu o odczucia testerów. Wynik: produkt przetestowany, wypróbowany i zatwierdzony. Również przez zawodników z naszych partnerskich klubów rolkowych!

Opcjonalny zestaw stabilizujący (ref 8282768)

Zestaw śrub zwany "zestawem stabilizującym" może być zastosowany we wszystkich rozmiarach rolek PLAY3 i PLAY5. Ten "zestaw stabilizujący" pozwala rozpocząć w konfiguracji trójkołowej: dobry sposób na zwiększenie stabilności podczas pierwszych przejażdżek i szybkie nabranie poczucia bezpieczeństwa przez dziecko. Zestaw stabilizujący jest fabrycznie zainstalowany w rolkach PLAY3 rozmiar 26/28.

Skład

Podeszwa zewnętrzna 50% Poliuretan, 50% Polipropylen (PP) Wierzch buta 70% Politereftalan etylenu (PET), 30% Polipropylen (PP) Wnętrze buta 75% Politereftalan etylenu (PET), 25% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Zalecamy przechowywanie rolek w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Nie należy suszyć w pobliżu ognia lub w bezpośrednim kontakcie ze źródłem ciepła.

Ograniczenia

Norma EN13843B (<60 kg) oprócz 26/28 norma zabawki EN71 (<20 kg)

Wgrywanie