subea

Skafander nurkowy dla dzieci Subea SCD 500 z neoprenu 5,5 mm

5,0 (1)

459,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół nurków stworzył ten skafander nurkowy, łatwy do zdejmowania dla dzieci nurkujących w umiarkowanych wodach (16°C do -24°C).

Skafander nurkowy dla dziecka zapewniający dobrą ochronę termiczną, do wygodnego odkrywania nurkowania w umiarkowanych wodach. Wyposażona w dwa suwaki do szybkiego zdjęcia pianki!

Kod produktu: 8651299

 • Izolacja termiczna

  Skafander overall z neoprenu 5 mm. Szczelne szwy i łączenia klejone/szyte GBS.

 • Łatwość zakładania / zdejmowania

  Dwa suwaki z przodu i na plecach, do łatwiejszego zdejmowania kombinezonu.

 • Swoboda ruchów

  Anatomiczny krój uwalnia ruchy ramion. Bez szwów pod pachami.

 • Trwałość

  Nadruki wzmacniające na kolanach, ograniczające zużycie.

Szczegóły dot. izolacji termicznej

Mokra pianka typu overall 5 mm z zapięciem z przodu. Pianka ma grubość 5 mm i jest pokryta po obu stronach tkaniną nylonową.
Szwy szczelne dzięki łączeniom klejonym/szytym typu GBS (GBS Glued & Blind Stitched). Skafander posiada wzmacniające nadruki na kolanach, aby ograniczyć zużycie.

Łączenia ślepe klejone/szyte - GBS

Szwy w kombinezonie i kapturze są szczelne, łączenia typu GBS (Glued and Blind Stitched): neopren jest najpierw klejony, a następnie zszywany, dla uzyskania większej wytrzymałości (igła nie przebija neoprenu, aby uniknąć przemakania).

System dwóch suwaków (Banana) ułatwiający zdejmowanie kombinezonu!

System dwóch suwaków z przodu i z tyłu "Banana" - wyłącznie w Subea (PCT/FR2017/050790). Suwak umieszczony od góry kręgosłupa, aż do głowy, pozwala, kiedy jest rozpięty, na łatwiejsze zdejmowanie pianki. Suwak uwalnia linię ramion i ułatwia tym samym wyjęcie rąk. System doceniony przez wszystkie osoby, które używały go, ze względu na jego prostotę i efektywność!

Swoboda ruchów i zakładanie skafandra

Skafander overall z kapturem z systemem Air Expulse: system umożliwiający odprowadzanie pęcherzyków powietrza uwięzionych w kapturze.
Zakładanie jest ułatwione dzięki suwakowi z przodu umieszczonemu ukośnie na kombinezonie. Dwa suwaki przy kostkach ułatwiają włożenie stóp.
Brak szwów pod pachami ułatwia ruchy ramion.

Klasa skuteczności termicznej

Ten skafander do nurkowania zapewnia ochronę przed zimnem testowaną przez niezależny instytut INPP (Marsylia-Francja), aby zatwierdzić jego zgodność z obowiązującą normą (NF EN 14225-1:2017).

Skafander posiada homologację KLASY C:
A (+7°C/+12°C / +45°F/+54°F)
B (+10°C/+18°C / +50°F/+64°F)
C (+16°C/+24°C / +61°F/+75°F)
D (+22°C/+30°C / +72°F/+86°F).

Czym jest mokra pianka do nurkowania?

Ten typ skafandra nurkowego jest najczęściej spotykany na rynku. Jego celem nie jest zapobieganie przenikaniu wody, ale raczej uwięzienie jej, aby umożliwić organizmowi ogrzanie jej i stworzenie bariery termicznej pomiędzy ciałem i otoczeniem.
Wyprodukowane z neoprenu - polimeru kauczukowego wypełnionego pęcherzykami powietrza - skafandry dostępne są w grubościach od 0,5 do 7 mm.
Dzięki temu są doskonałe do nurkowania, ponieważ są miękkie i modularne.

Sposoby ułatwiające zakładanie skafandra do nurkowania

Wsuń stopę do plastikowego worka, następnie nogę do nogawki. Twoja noga prześlizguje się przez nogawkę bez zaczepiania się.
Aby dopasować piankę, poproś drugą osobę, aby podmuchała do wnętrza rękawa, od strony nadgarstka. Powietrze nadyma lekko wnętrze skafandra neoprenowego i odkleja go od skóry. Możesz wtedy łatwo ułożyć piankę na ciele.

Sposoby na konserwację skafandra do nurkowania

1) Po każdym użyciu skafander opłukać czystą wodą wewnątrz i na zewnątrz.
2) Użyć środka bakteriobójczego do odkażenia pianki.
3) Dobrze wypłukać w czystej wodzie.
4) Suszyć na szerokim wieszaku w miejscu zacienionym i dobrze wentylowanym.
Uwaga, słońce odbarwia tekstylne elementy skafandra, i przyspiesza starzenie się neoprenu. Suwaki mogą być czyszczone za pomocą szczoteczki do zębów i smarowane smarem silikonowym.

Skład

Pianka 100% Rubber - Chloropren (CR) Podszewka 100% Poliamid

Porady dotyczące przechowywania

Przechowuj skafander z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła, na szerokim wieszaku, aby chronić jego kształt i neopren.

Ograniczenia

Nieodpowiedni do pływania i sportów uprawianych na falach.

Testy

Stworzony i przetestowany przez naszą ekipę i partnera technicznego w Hendaye (Francja), aby zatwierdzić izolację termiczną.

Zatwierdzony przez

Nasz partner techniczny: PlanetOcean (5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI) zlokalizowane w Water Sports Center by Decathlon w Hendaye - Francja. Centrum używa sprzętu nurkowego SUBEA przez cały rok. Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów SUBEA: od fazy projektowej z zespołem (szefowie produktu, designerzy i inżynierowie), po długoterminowe testy użytkowania z pomocą nurków z bazy (od początkujących po instruktorów szkolących się przez cały rok).

Porady dotyczące konserwacji

Tylko pranie ręczne

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie