quechua

Śpiwór turystyczny Arpenaz 20° bawełna

Kod produktu: 8595945

4,7 (10)

189,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Otrzymaj +150 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasi projektanci, którzy sami obozują na kempingach, stworzyli bawełniany śpiwór do spania w temperaturach ok. 20°C.

20°C. Nasz cel? Stworzyć wygodny śpiwór z bardzo przyjemnej w dotyku bawełny bio. 2 m długości, można przekształcić w kołdrę. 5 lat gwarancji!

 • Temperatura użytkowania

  Temperatura komfortu 20°C | Temperatura graniczna 10°c.

 • Jakość snu

  Wymiary 200 x 80 cm | Dwustronny suwak na całej długości | Bawełna bio

 • Łatwość transportu

  Waga: 1400 g | Objętość 11 l | Pokrowiec transportowy

 • Kompatybilność

  Można połączyć 2 śpiwory. Łączenie możliwe z identycznym modelem.

 • Łatwość konserwacji

  Można prać w pralce, przestrzegać zaleceń dotyczących użytkowania.

Śpiwór turystyczny Arpenaz 20° bawełna
Śpiwór turystyczny Arpenaz 20° bawełna
Śpiwór turystyczny Arpenaz 20° bawełna
Śpiwór turystyczny Arpenaz 20° bawełna

Temperatura użytkowania

Na wszystkich naszych śpiworach podajemy "temperatury komfortu" przetestowane w niezależnych laboratoriach (AITEX) zgodnie z normą europejską NF ISO 23537 z 21.01.2017 r. "Temperatura komfortu" to najniższa temperatura, w jakiej użytkownik w rozluźnionej pozycji odczuwa zasadniczo równowagę termiczną, tj. nie jest mu zimno ani ciepło (określa się ją dla przeciętnej kobiety w normalnych warunkach użytkowania). WYBIERZ ŚPIWÓR W ZALEŻNOŚCI OD TEMPERATURY KOMFORTU.

Jaka jest graniczna temperatura komfortu?

"Temperatura graniczna komfortu" to temperatura, w której skulony użytkownik śpiwora pozostaje w równowadze termicznej, nie odczuwa ani ciepła, ani zimna (wytyczne dla statystycznego mężczyzny w normalnych warunkach użytkowania).

Skład

Materiał wewnętrzny: 100 % bawełny bio | Materiał zewnętrzny: 35% bawełny bio i 65% poliestru/bawełny bio | Wypełnienie: 100 % watoliny poliestrowej 100 g/m².

Co należy wiedzieć na temat temperatur?

Śpiwór nie wytwarza ciepła, a jedynie zatrzymuje ciepło produkowane przez ciało. Jeżeli wyczerpana i wyziębiona osoba wejdzie do wilgotnego i lodowatego śpiwora, będzie jej zimno niezależnie od jego właściwości!
Temperatury zależą więc od wytrzymałości osoby na zimno (budowa ciała, zmęczenie itp.), jej wyposażenia (izolacja materaca od podłoża itp.), ubrania (np. nago, w bieliźnie) i od warunków klimatycznych (np. wilgoć, wiatr).

Zanim wejdziesz do śpiwora

Ubierz się lekko (wystarczy jedna warstwa odzieży). Rozgrzej kończyny: czapki, rękawiczki, skarpetki, ogrzewacze, maści rozgrzewające… Pojemnik z ciepłą wodą może służyć jako termofor (jeśli nie ma ryzyka nieumyślnego wylania!) Napnij mięśnie (70% zużytej energii przekształca się w ciepło), nie ruszając się przy tym, aby nie wytwarzać zimnego strumienia powietrza. Aby rzadziej prać śpiwór, użyj specjalnego prześcieradła.

Pranie śpiwora

Zalecamy pranie w pralce o minimalnej pojemności 7 kg. Przed włożeniem śpiwora do pralki należy zapiąć suwaki.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Mamy świadomość tego, że trzeba działać, aby chronić środowisko naturalne. Do produkcji tego śpiwora użyliśmy bawełny bio. Pracujemy nad tym, aby cały produkt był eko.

Skład

Tkanina spodnia 100% Bawełna 100% Politereftalan etylenu (PET) Materiał główny 65% Politereftalan etylenu (PET), 35% Bawełna Pokrowiec 88.41% Politereftalan etylenu (PET), 11.59% Bawełna

Porady dotyczące przechowywania

By szybko złożyć śpiwór, schować go do pokrowca, zaczynając od dolnej części. By zachować puszystość, a tym samym właściwości termiczne śpiwora, wyjąć go z pokrowca i przechowywać w suchym miejscu.

Ograniczenia

Rozmiar i wzrost: 1,90 m maksimum.

Testy

Nasze centrum koncepcyjne Quechua znajduje się w Passy, u stóp Mont-Blanc, w Górnej Sabaudii.
Dzięki takiej lokalizacji, jest to doskonałe miejsce spotkań naszych zespołów (designerów, szefów produktów, inżynierów...) z turystami oraz projektowania produktów do turystyki górskiej i ich testowania.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Wgrywanie