Koniec serii
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Koniec serii

Spodenki surfingowe długie męskie Olaian BS 500L Breeze

49,99 zł 79,99 zł - 30 zł

Kolor:

Beżowy / Ziemisty

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół projektantów stworzył spodenki szczególnie dobrze dostosowane do uprawiania surfingu, na treningi trwające poniżej 2 h.

Boardshort o długim kroju ogranicza podrażnienia na udach. Tkanina stretch ułatwia poruszanie się podczas surfowania. Pasek zapewnia ich podtrzymanie. Boczna kieszeń na suwak.

Kod produktu: 8664068

Podobne produkty

Zalety produktu

Stabilny na falach

Płaski pasek zapewnia stabilność produktu w falach podczas zanurzania się.

Ograniczenie podrażnień

Płaskie, przesunięte względem siebie szwy i naszywka na przecięciu 2 szwów.

Swoboda ruchów

Tworzywo stretch ułatwia wykonywanie ruchów o dużej amplitudzie.

Szybkie wysychanie

Impregnacja umożliwia odprowadzanie wody i przyspiesza schnięcie.

Opis produktu

Czym jest boardshort?

Boardshort to szorty kąpielowe, a bardziej ogólnie styl męskich, a ostatnio także damskich spodenek kąpielowych. Zostały one stworzone w latach 50. do uprawiania surfingu.W ostatnich latach stały się popularnym krojem spodenek kąpielowych.Nazwa "boardshort" pochodzi od sportów wodnych uprawianych z wykorzystaniem deski, jak np. surfing.Spodenki te służą przede wszystkim do ograniczenia podrażnień spowodowanych otarciami o deskę.

Jak wybrać spodenki boardshort?

TRENINGI DO 2 GODZIN. Jeśli surfujesz do 2 godzin potrzebne Ci będą spodenki dobrze trzymające się w talii, ale których pasek nie powoduje dyskomfortu... Płaski pasek jest tu bardziej odpowiedni. A dla swobody ruchów lekki, elastyczny materiał nie będzie przeszkadzał w ruchach nóg.

Jak wybrać rozmiar spodenek?

W kwestii wyboru rozmiaru zalecamy zapoznać się z przewodnikiem po rozmiarach dostępnym w opisie spodenek. Boardshorty 500 dostępne są w rozmiarach 38, 40, 42, 44, 46 i 48.Twoja sylwetka również powinna być wzięta pod uwagę przy wyborze. Oto kilka rad, które mogą być pomocne.Jeśli jesteś raczej umięśniony na klatce piersiowej i nogach, wybierz krótkie spodenki, które podkreślą sylwetkę. Jeśli raczej jesteś szczupły i smukły, wybierz dłuższe boardshorty!

Wybór boardshortu zależnie od typu paska

ELASTYCZNY PASEKUłatwia dopasowanie się spodenek do różnych sylwetek.PÓŁ-ELASTYCZNY PASEKZapewnia dobre podtrzymanie, a jednocześnie dopasowuje się do różnych sylwetek.PŁASKI PASEKZapewnia dobrą stabilność boardshortu podczas upadku w fale.

Stabilność w falach

Podczas surfowania, czy to po "dive ducku" czy po "wipe out", niełatwo jest poprawić szorty opadające do połowy pośladków... Wybór paska okazuje się wówczas kluczowy. Aby zapewnić stabilność spodenek wybierz pasek z gumką lub pół-elastyczny z tasiemką ściągającą, albo płaski pasek.

Swoboda ruchów

W surfingu, bodyboardzie i bodysurfingu nogi są bardzo aktywne, więc spodenki nie powinny przeszkadzać ani w ich zginaniu, ani podczas poruszania płetwami.Dwu lub cztero-kierunkowe tworzywo sprzyja swobodzie ruchów.Spodenki boardshort 500 uszyte są z materiału zapewniającego dwu-kierunkową rozciągliwość.

Ograniczenie podrażnień

To niewątpliwie najważniejsze kryterium. Często zdarza się, że otarcia przez spodenki lub ich szwy podrażniają ciało. Nasze spodenki są zaprojektowane zarówno biorąc pod uwagę ich krój, jak i metody łączenia elementów wykroju, tak, by do minimum ograniczyć podrażnienia podczas ruchu.Ponadto spodenki boardshort 500 posiadają centralny pas, który odsuwa szwy od miejsc zwykle narażonych na otarcia, co znacznie ogranicza pojawianie się podrażnień.

Szybkość schnięcia

Poczucie, że piasek przylepia się do spodenek, ponieważ nadal są mokre jest irytujące. Dlatego warto wybrać tworzywo "stretch", które szybciej odprowadza wodę.

Długość

Wybór długości spodenek zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Pamiętaj jednak, że im krótsze spodenki, tym większy jest zakres ruchów. Długość 20 cali odpowiada długości 51 cm w rozmiarze 42.

Pasek

Spodenki boardshort 500 posiadają płaski pasek, który sprawdzi się utrzymując spodenki na swoim miejscu w falach podczas dive ducka pod falą i podczas upadków z deski. Ponadto płaski pasek zapewni większy komfort w pozycji wiosłowania, leżąc na desce.

Kieszenie

Spodenki boardshort 500 posiadają zapinaną na suwak kieszeń z boku (na prawym udzie).

Ochrona przed słońcem: nieodłączny dodatek do spodenek

W ciepłe, letnie dni, chłodna woda sprzyja przedłużaniu przez surferów czasu spędzanego na desce, bez potrzeby dostosowania ubioru. Tym większe jest ryzyko poparzenia słonecznego.Czy wiesz, że? 10 do 15% promieni UV odbija się od wody, podczas gdy od 40 do 95% przenika 25 cm pod wodę. Dlatego spodenki w połączeniu z koszulką chroniącą przed słońcem (top UV) są niezbędnym wyposażeniem do surfowania w ciepłych wodach.Zobacz naszą ofertę koszulek anty-UV!

Czym jest marka OLAIAN?

OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLONZlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką surfingową firmy Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć spodenki, a następnie przetestować je bezpośrednio surfując, aby sprawdzić ich stabilność w falach, komfort i solidność.Znajdziesz nas na stronie https://www.olaian.fr/

Skład

Butelka 100% Poliester

Ograniczenia

Przechowywać z dala od źródeł ciepła.

Testy

Nasze produkty są testowane w realnych warunkach.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 40°C w programie do tkanin delikatnych

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie