domyos

Stanik sportowy Decathlon

Kod produktu: 8739254

0,0 (1041)

79,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Kolor:

Wielokolorowy / Czarny / Ochra

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Modny stanik o średnim poziomie podtrzymania biustu, idealny do treningu cardio, dance fitness, zajęć ze stepem.

  Sport powinien być przyjemnością. Oto stanik zawierający elastan, który zwiększa swobodę ruchów. Dzięki odprowadzającemu wilgoć materiałowi pomoże Ci zachować suchą skórę, mimo że się pocisz.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Podtrzymywanie biustu

   Poziom podtrzymania odpowiedni do sportów o umiarkowanych wstrząsach.

  • Swoboda ruchów

   Elastan w składzie materiału zapewnia swobodę ruchów.

  • Odprowadzanie potu

   Oddychający materiał pomaga zachować suchą skórę, mimo że się pocisz.

  Do jakich form aktywności przeznaczony jest ten stanik?

  Ten sportowy stanik o średnim poziomie podtrzymania pozwala w komfortowych warunkach oddawać się aktywnościom powodującym umiarkowane wstrząsy, takim jak taniec, fitness, trening cardio.

  Stanik pozwalający uzyskać swobodę ruchów

  Przysiady, burpees... Podczas niektórych zajęć sportowych mocno zaangażowane są również ramiona. Należy więc zapewnić im dużą swobodę. Dlatego właśnie w składzie materiałowym tego stanika uwzględniliśmy elastan. Bardziej rozciągliwa bielizna podąża za każdym Twoim ruchem. Plecy w kształcie litery X odsłaniają łopatki, umożliwiając wykonywanie ruchów ramion z jeszcze większą swobodą.

  Stanik odprowadzający wilgoć

  Nie masz nic przeciwko poceniu się podczas ćwiczeń, ale niespecjalnie lubisz towarzyszące temu zjawisku uczucie wilgoci? Z nami jest podobnie. Dlatego właśnie w tym staniku sportowym zastosowaliśmy techniczny materiał, który odprowadza produkowany przez ciało pot i szybko schnie. Efekt? Twoja skóra pozostaje sucha, nawet w trakcie wysiłku.

  Rola piankowych poduszeczek zintegrowanych ze stanikiem

  Piankowe poduszeczki zintegrowane ze stanikiem sportowym spełniają kilka funkcji. Mocniej osłaniając biust, zwiększają komfort i umożliwiają lepsze podtrzymanie. Zapewniają również dodatkową ochronę przed wstrząsami. Mają ponadto walory estetyczne: podkreślają biust, pięknie go modelując.

  Dlaczego podczas uprawiania sportu należy zadbać o ochronę biustu?

  Podczas zajęć sportowych biust (delikatna część ciała podtrzymywana głównie przez skórę) doznaje znacznie mocniejszych wstrząsów niż w codziennym życiu. Bez względu na rozmiar miseczki i wiek narażony jest na ruchy, które mogą powodować obciążenie dochodzące do pięciokrotności jego wagi (w zależności od intensywności ćwiczeń). Stanik sportowy zapewnia niezbędne podtrzymanie, komfort i ochronę. Chroni biust przed wstrząsami, bólem i przedwczesnym opadaniem.

  Wybierz właściwy poziom podtrzymania biustu!

  Podczas zajęć sportowych wykonywane ruchy powodują rozciąganie skóry i więzadeł piersi. Brak odpowiedniego podtrzymania zwiększa ryzyko bólu i przedwczesnego opadania biustu. Zbyt mocne podtrzymywanie również może okazać się niekorzystne. Stanik i właściwy mu poziom podtrzymania muszą więc być dostosowane do wielkości miseczek i do intensywności doznawanych wstrząsów. Celem jest ochrona biustu bez ingerowania w naturalny ruch piersi.

  Jak testowany jest poziom podtrzymania biustu przez staniki sportowe Decathlon?

  Poszczególne modele staników zatwierdzane są w naszych laboratoriach. Przechodzą testy podtrzymywania biustu, w trakcie których mierzy się zmniejszenie przyspieszenia ruchów piersi podczas aktywności sportowej. Klasyfikowane są w ramach następujących kategorii: 1 - lekkie podtrzymanie, 3 - średnie podtrzymanie, 5 - mocne podtrzymanie.

  Jaki poziom podtrzymania do jakiego sportu?

  3 poziomy podtrzymania biustu pozwalają wybrać stanik stosownie do rodzaju uprawianego sportu.
  - Poziom 1: lekkie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności, podczas których ruchy biustu są łagodne (pilates, stretching, trening wzmacniający mięśnie).
  - Poziom 3: średnie podtrzymanie, odpowiednie do aktywności powodujących umiarkowane wstrząsy (taniec, fitness, trening cardio).
  - Poziom 5: mocne podtrzymanie, odpowiednie do aktywności związanych z intensywnymi ruchami (step, bieżnia, trampolina).

  Jak wybrać właściwy rozmiar stanika sportowego?

  Prawidłowo dobrany rozmiar stanika pozwala zapewnić optymalne podtrzymywanie biustu i wysoki poziom komfortu. Aby zmierzyć obwód w biuście:
  - stań przed lustrem;
  - przyłóż metr krawiecki poziomo w dolnej części łopatek, opasując biust w jego najszerszym miejscu;
  - nie napinając miarki zbyt mocno, dokonaj odczytu;
  - skorzystaj z naszego kalkulatora online dla optymalnej precyzji.

  Jak prać stanik sportowy?

  Ten odpowiedni do intensywnej aktywności sportowej stanik nadaje się do częstego prania. Radzimy prać go w temperaturze nieprzekraczającej 30°C, w siatce do prania (sprzedawanej osobno pod kodem 8505236). Używać środków piorących w płynie, nie w proszku. Nie stosować zmiękczaczy. Mogą one wpływać niekorzystnie na oddychalność materiałów. Nie suszyć w suszarce.

  Skład

  Materiał główny 92% Poliester, 8% Elastan Tkanina spodnia 76% Poliester, 24% Elastan Podszewka miseczki 100% Poliester Podszewka 100% Poliamid Taśma elastyczna 72.3% Poliamid, 18.2% Guma lateksowa, 9.5% Poliester

  Testy

  PODTRZYMYWANIE BIUSTU: podtrzymywanie jest testowane i zatwierdzane przez testerki w laboratorium DECATHLON na podstawie pomiaru ruchów biustu. Każdy rozmiar jest testowany indywidualnie.
  ODPROWADZANIE WILGOCI: test odprowadzania wilgoci wykonywany jest w laboratorium na każdym materiale. Celem jest sprawdzenie, czy materiał wchłania i odprowadza wilgoć na zewnątrz.
  PRANIE: testy prania i suszenia gwarantują odpowiednią trwałość fasonu i koloru produktu.

  Zatwierdzony przez

  Ten produkt został sprawdzony przez testerki w laboratorium DECATHLON celem zatwierdzenia podtrzymywania biustu. Następnie panel testerek korzystał z niego podczas treningu siłowego w klubie (test przeprowadzony zgodnie z protokołem), aby potwierdzić swobodę ruchów i komfort podczas uprawiania sportu. Testerki używały później produktu jeszcze przez 6 miesięcy, w ramach testów długoterminowych.

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 30°C

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie