Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7

Top UV surfingowy męski Olaian z neoprenu/lycry długi rękaw

89,99 zł

Kolor:

Ciemny modry / Czarny

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół stworzył tę koszulkę anty-UV z neoprenu zapewniającą komfort termiczny, na treningi trwające powyżej 2 h.

Koszulka anty-UV z neoprenem, do ochrony przed słońcem nawet w wodzie. Ta koszulka zapewnia ciepło i ogranicza podrażnienia. Skutecznie chroni przed słońcem dzięki długim rękawom.

Kod produktu: 8664130

Podobne produkty

Zalety produktu

 • Ochrona przeciwsłoneczna

  Materiał UPF50+. Chroni, nawet na mokro. Zatrzymuje co najmniej 95% UV.

 • Ciepło

  Wiatroodporna, neoprenowa wstawka na korpusie (przód i tył).

 • Ograniczenie podrażnień

  Obcisły krój i wstawki bez szwów pod pachami. Do + 2 h treningu.

 • Stabilny na falach

  Pętelka do przywiązania szortów i tasiemka ściągająca u dołu koszulki.

Opis produktu

Jak wybrać T-shirt anty-UV? (część 1)

Wszystkie nasze T-shirty anty-UV są UPF50+, czyli zapewniają maksymalny stopień ochrony przed słońcem. Wybór polega więc na dobraniu długości rękawów, a następnie zależy od potrzeb wynikających z uprawianego sportu. Podczas surfowania wymagania te są największe, więc zdecydowaliśmy się zbudować naszą gamę przede wszystkim w oparciu o ten sport. Dla surfingu wybór zależeć będzie od czasu trwania treningów: 1, 2 lub 3 godziny.

Jak wybrać T-shirt anty-UV? (część 2: zależnie od czasu trwania treningu)

1 godzina: Surfowanie okazjonalne. Możesz wybrać pomiędzy luźnym krojem (stawiając na łatwość zakładania i komfort na sucho) lub dopasowanym (stawiając na komfort na mokro). Pętelka do przywiązania szortów zapewnia stabilność koszulki.
2 godziny: Regularne surfowanie. Komfort na mokro jest większy dzięki bezszwowym wstawkom pod pachami i tasiemką ściągającą, która jeszcze poprawia stabilność.
3 godziny: Surfowanie intensywne. Dodatkowa ochrona termiczna, aby dłużej pozostawać w wodzie.

Właściwości termiczne i wiatr

Minimalna temperatura wody zalecana dla tej koszulki anty-UV noszonej osobno wynosi 22°C. Maksymalny czas treningów: 3 godziny.
Top wykonano z neoprenu z przodu i na plecach, aby zapewnić ciepło nawet na wietrze.
Ten top można także nosić pod piankę.

Skład

Neoprenowy top termiczny wykonany jest z tworzywa Lycra na ramionach i neoprenu na korpusie, aby zapewnić większy komfort podczas uprawiania sportu.
Neopren oklejony jest tkaniną syntetyczną, aby zwiększyć odporność na przetarcia.
Grubość neoprenu: 1,5 mm.
Testujemy i gwarantujemy jakość naszych materiałów neoprenowych.

Chroni przed UV, nawet na mokro

Tkanina, z której wykonana jest odzież anty-UV OLAIAN, pozwala zablokować minimum 98% promieni UVB i 95% promieni UVA (UPF 50+). Jest ono gwarancją skutecznej ochrony przed słońcem. Może być używana do uprawiania sportów wodnych w wodzie i na brzegu. Filtrowanie promieniowania UV uzyskuje się poprzez zagęszczenie włókien tkaniny; taka ochrona jest trwała, nawet po praniu. Wstawki polarowe zawierają elastan, który może ulec uszkodzeniu w chlorowanej wodzie.

Co oznacza UPF 50+?

UPF to wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (Ultra Violet Protection Factor), będący standardem na całym świecie. Definiuje on poziom ochrony zapewniony przez tkaninę, a dokładniej mówiąc procent przenikania promieniowania UV.
Aby zapewnić zgodność z normami, materiał musi zatrzymywać co najmniej 95% UV. UPF 50+ oznacza, że tkanina zatrzymuje co najmniej 95% UVA i 98% UVB.

T-shirt anty-UV do różnych sportów wodnych

Ten neoprenowy top termiczny ogranicza otarcia i podrażnienia powodowane kontaktem z deską surfingową lub bodyboardem. Może również być noszony pod piankę, aby ograniczyć podrażnienia, szczególnie przy szyi i pod pachami. Zaprojektowaliśmy ten produkt, wykorzystując elementy materiału bez szwów pod pachami, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień związanych z ruchem wiosłowania ramionami. Nasze testy wykazały, że podczas treningów nieprzekraczających 3 h ryzyko podrażnień jest realnie ograniczone.

Zachowania chroniące przed słońcem

Pomimo że t-shirt pozwala chronić się przed słońcem, zjawiska takie jak odbicie słońca (od wody, piasku...), upał, pora dnia, etc. muszą być brane pod uwagę. Noszenie tego t-shirtu nie zwalania z odpowiednich zachowań: noszenia okularów przeciwsłonecznych, kapelusza lub czapki z daszkiem, regularnego nakładania odpowiednich kremów z filtrem, regularnego picia wody, etc.

Ochrona przeciwsłoneczna podczas surfingu

https://blog.decathlon.pl/sport/katesurfing/bez-ryzyka-dla-skory-sprawdz-odziez-anty-uv/ oraz https://blog.decathlon.pl/sport/dla-rodzicow/filtry-przeciwsloneczne-jak-zadbac-o-siebie-oraz-dziecko/

Czym jest marka OLAIAN?

OLAIAN, SURFINGOWA MARKA DECATHLONUZlokalizowana w Hendaye, na północnym zachodzie Francji, OLAIAN jest marką surfingową firmy Decathlon. W naszych biurach tuż nad wodą możemy, w ciągu jednego dnia, stworzyć produkt przeznaczony do uprawiania surfingu, a następnie przetestować go bezpośrednio w realnych warunkach użytkowania.
Wszystkie nasze produkty znajdziesz na stronie https://www.olaian.fr/

Skład

Materiał główny 90% Rubber - Chloropren (CR), 10% Poliester Materiał na rękawach 80% Poliamid, 20% Elastan

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Nie suszyć w suszarce bębnowej

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie