1/5
subea

Wąż do automatu nurkowego Subea MP Hyperflex w oplocie 66 cm

Kod produktu: 8502965

149,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasz zespół stworzył ten wąż w oplocie, umożliwiający dostosowanie lub spersonalizowanie swoich automatów.

Bardzo giętki i wytrzymały wąż do automatu nurkowego. Wąż pasuje do wszystkich automatów pierwszego i drugiego stopnia.

Kup razem z

Podobne produkty

  • Modularność

    Jaskraworóżowy lub czarny wąż średniego ciśnienia długości 66 cm.

  • Trwałość

    Powłoka z plecionki nylonowej (wytrzymałej i miękkiej) + 2 końcówki do węży.

Właściwości techniczne

Długość: 66 cm.

Podłączenie 1. stopnia: gwint męski 3/8 UNF. Dokręcanie płaskim kluczem 9/16" (między europejskim 13 i 14).
Podłączenie 2. stopnia: gwint żeński 9/16 UNF. Dokręcanie płaskim kluczem 11/16" (między europejskim 17 i 18).

Skład węża

Końcówka węża jest z termoplastycznego poliuretanu (TPU) podstawa antybakteryjny polieter.
Zewnętrzna powłoka: plecionka nylonowa, wytrzymała i elastyczna. Wąż dopuszcza mocniejsze skręcenie niż klasyczne węże kauczukowe. Dzięki temu unika się wrażenia, że automat ciągnie za usta.

Do czego służy wąż średniego ciśnienia?

Wąż MP do średniego ciśnienia, który może również być nazywany LP (Low Pressure). Służy do przesyłu powietrza z butli (gdzie jest ono sprężone do wysokiego ciśnienia) rozprężonego przez pierwszy stopień, do drugiego stopnia automatu. Powietrze to jest zwykle pod ciśnieniem od 8 do 10 barów.

Porady montażowe

Zalecamy nie przykręcać za mocno do pierwszego stopnia. Zwykle jest on wykonany z chromowanego mosiądzu, miękkiego stopu, więc zbyt mocne przykręcenie może uszkodzić pierwszy stopień. Elastyczny o-ring zapewnia niezbędną szczelność.
Przy podłączeniu drugiego stopnia znajduje się gwint wyposażony w o-ring zapewniający szczelność. Używaj smaru silikonowego do smarowania uszczelek i przedłużenia ich trwałości.

Zużycie i wymiana węży

Wielokrotne poddawanie ciśnieniu automatu i zewnętrzne pęknięcia osłabiają wąż. Zużycie to, z reguły niewidoczne, ma wpływ na efektywność automatu. W najgorszym razie wąż pęka, najczęściej przy złączce.
Konieczne jest bardzo regularne sprawdzanie stanu węży i ich wymiana, jeśli są popękane.
Wymieniaj węże po maksymalnie 5 latach.

Przegląd automatów

Subea zaleca wykonywanie przeglądu automatów oddechowych co dwa lata, oraz wzrokowej inspekcji ich stanu co najmniej raz do roku. Oba te przeglądy powinny być wykonane przez serwis certyfikowany przez Subea.
Przegląd jest również wskazany po szczególnie intensywnym sezonie (ponad 100 nurkowań) lub po długim okresie nieużywania.
Podczas przeglądu węże zostaną sprawdzone i wymienione, jeśli zajdzie potrzeba.

Konserwacja automatów

Nigdy nie używaj rozpuszczalników lub produktów węglowodorowych do samodzielnego czyszczenia lub smarowania automatu. Nigdy nie używaj sprayów, gdyż znajdujące się w nich gazy propelenty mogą uszkadzać plastik. Używaj smaru silikonowego do smarowania uszczelek i przedłużenia ich trwałości.

Skład

Osłona zabezpieczająca 100% Termoplastyczny poliuretan Rura prowadnicy 100% Mosiądz

Porady dotyczące przechowywania

Ważne jest, aby sprzęt do nurkowania przechowywać z dala od źródeł wytwarzających ozon. Przechowuj sprzęt w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania słońca.

Ograniczenia

Nurkowanie wymaga odpowiednich uprawnień.

Testy

Nasz partner techniczny: PlanetOcean (5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI) zlokalizowane w Water Sports Center by Decathlon w Hendaye - Francja. Centrum używa sprzętu nurkowego SUBEA przez cały rok. Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów SUBEA: od fazy projektowej z zespołem (szefowie produktu, designerzy i inżynierowie), po długoterminowe testy użytkowania z pomocą nurków z bazy (od początkujących po instruktorów szkolących się przez cały rok).

Zatwierdzony przez

Wszystkie automaty nurkowe SUBEA powstały także dzięki praktycznym testom użytkowania (Analiza Statyczna, Dynamiczna i Biomechaniczna) przeprowadzonym przy udziale DAN Europe*, w roli niezależnego specjalisty i konsultanta.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) jest medyczną i badawczą międzynarodową organizacją non-profit, której działalność poświęcona jest bezpieczeństwu i zdrowiu nurków.