fritschi

Wiązania skiturowe Fritschi Tecton II 13 L100

Kod produktu: 8825394

2699,00 zł

269,90 zł x 10 rat

Oblicz ratę

Rozmiar: 100 mm

Jak wybrać rozmiar?

Otrzymaj +2650 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Zaprojektowane z myślą o wydajnym i bezpiecznym freetouringu. Odpowiednie do nart o szerokości pod butem do 100 mm.

Alpejska wydajność w każdym terenie. Miks technologii zastosowanych w wiązaniach Tecton II 13 (w przedniej części z pinami oraz w części tylnej) zapewnia bezkompromisowe przenoszenie sił. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia!

  • Waga

    Wystarczająco lekkie, by zachęcić Cię do założenia fok. 630 g.

  • Kontrola trajektorii

    Bardzo stabilne i precyzyjne dzięki tylnej części typu alpejskiego.

  • Łatwe użytkowanie

    Pomoc w wypinaniu butów, obsługa zapiętków kijkiem, blokada skistoperów.

Opis

Bezpieczny freetouring na pełnej mocy.
Kontrola każdego terenu. Piętka jak w nartach zjazdowych, jedyna w swoim rodzaju, zapewnia całkowite przeniesienie siły z buta na nartę. Z tyłu, gdzie działają główne siły, model Tecton jest równie stabilny i precyzyjny jak wiązania do nart zjazdowych. W połączeniu z nieobrotową piętką (jak w wiązaniach alpejskich) system trzymania i Power Rail przenoszą siłę między butem i nartą bezpośrednio i bez strat.

Kompatybilność i normy

Kompatybilne z butami wyposażonymi w inserty low tech.
Wiązania te są niekompatybilne z butami Dynafit TLT 7 / TLT 5 / TLT 6, Salomon X-Alp Explore, S/LAB X-Alp, Arc'terix Procline, Scarpa F1 (wersja sprzed sezonu 2018/2019), Alien RS (wersja sprzed sezonu 2017/2018).

Wydajność i bezpieczeństwo

Wiązania Tecton zapewniają nie tylko wydajność, ale także bezpieczeństwo właściwe wiązaniom do nart zjazdowych. Dzięki dużej elastyczności zapobiegają niepożądanemu wypięciu. Wypinają się natomiast niezwłocznie po osiągnięciu ustawionych sił. Łatwe wpinanie butów i intuicyjna obsługa pozwalają na duże bezpieczeństwo jazdy, szczególnie w trudnym terenie.

Swiss made

99% części produkowane jest w Szwajcarii i składane w Reichenbach, co pozwala uzyskać wysokiej jakości produkt.

Waga wiązań

Wiązanie: 630 g, para: 1260 g.
W zestawieniu z nartą Patrol wiązania TEXTON 13 dają zestaw o 453 g lżejszy niż Tyrolia Attack² 11 AT DEMO (zestaw o 936 g lżejszy dla pary nart).
W zestawieniu z nartą Slash wiązania TEXTON 12 dają zestaw o 563 g lżejszy niż Look NX 12 Konnect (zestaw o 1186 g lżejszy dla pary nart).
W zestawieniu z nartą Pow Chaser wiązania TEXTON 12 dają zestaw o 673 g lżejszy niż Look NX 12 Konnect (zestaw o 1376 g lżejszy dla pary nart).

Wartość DIN

5-13

Zakres regulacji (mm)

Regulacja 30 mm na tylnej części wiązania.

Wgrywanie