flow

Wiązania snowboardowe męskie / damskie Flow Nexus

4,0 (1)

919,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Wiązania dla początkujących i średnio zaawansowanych snowboardzistów(-ek) jeżdżących głównie po trasie i poza trasą, szukających szybkiego systemu wpinania.

Wiązania snowboardowe Flow z odchylaną do tyłu łyżką umożliwiają szybkie wpinanie i wypinanie, ułatwiając wszystkie działania przy tylnej stopie podczas całego dnia jazdy.

Kod produktu: 8620878

 • Trzymanie stopy

  Dobre trzymanie stopy przy dużej prędkości (trasy od niebieskiej do czarnej).

 • Amortyzacja

  Pianka EVA przy palcach i pięcie.

 • Szybkość działania

  System szybkiego wpinania: wsuwanie buta od tyłu pozwala zachować ustawienia.

 • Regulowany

  Pasek wewnętrzny i zewnętrzny; linka z tyłu.

 • Dostosowanie do budowy anatomicznej

  Rozmiary wiązań: M: 36 => 41,5 L: 41 => 45 XL: 44,5 => 49,5

 • Stabilność

  Poza tylnym systemem wsuwania buta Nexus posiada klasyczne klamry-pompki.

 • Pojemność

  Para wiązań, 2 płytki, 8 śrub dopasowanych do płytek, 8 podkładek.

 • Kompatybilność

  Do desek o normalnych insertach (4x4, Burton 3D i Chanel Burton).

Opis

NEXUS all-mountain to wiązania nieskomplikowane i bezkompromisowe w kwestii wydajności. Podstawa z odlewanego kompozytu i mocowania PowerStrap ExoFit oferują dobre trzymanie i są bardzo wygodne podczas całodziennej jazdy. UniBack z wyściółką EVA zwiększa poziom komfortu. Dodatkowa szerokość świetnie wpływa na stabilność. Oczywiście największym atutem jest SpeedEntry: system, który docenisz podczas całego dnia spędzanego na stoku.

Podstawa: H & MICRON series

W wiązaniach z serii H & Micron wykorzystuje się bardzo wytrzymały i nieco bardziej wybaczający błędy kompozyt plastikowy POM, a także naszą oscylującą formę. Wiązania te są odpowiednie do jazdy all-mountain. Posiadają stabilną platformę i umożliwiają szybkie wsuwanie i wysuwanie buta.

Łyżka UNIBACK

UNIBACK to bardzo lekka, jednoelementowa łyżka, która odchyla się całkowicie do tyłu, ułatwiając wsuwanie i wysuwanie buta. Posiada również wygodne poduszeczki EVA ograniczające nacisk na nogi.

Paski FUSION EXO-FIT

Pasek FUSION EXO-FIT posiada zewnętrzny szkielet otaczający piankę EVA: całość w wersji 3D, aby umożliwić doskonałe dopasowanie do kształtu stopy. Dzięki temu możesz cieszyć się znakomitym trzymaniem kostki i świetnym transferem energii.

Klamry LSR

Innowacyjne klamry Locking Slap Ratchet (LSR) dają Ci dowolność w sposobie wpinania / wypinania butów z wiązań. We współpracy z systemem SpeedEntry blokują się, gwarantując optymalne napięcie pasków.

Rozstaw wiązań (stance)

Stance to rozstaw między wiązaniami wyrażony w cm. Należy go dostosować do swojej budowy ciała, ale trzeba pamiętać, że wszystkie deski snowboardowe mają zalecaną pozycję (recommanded stance) dla wiązań oznaczoną pomiędzy ich insertami. Jeśli chcesz zmniejszyć lub zwiększyć rozstaw stóp na desce, sprawdź, czy na pewno będziesz się lepiej czuć.

Jak zmienić rozstawienie stóp na desce?

Deski do jazdy po trasie i poza trasą:
w celu zmniejszenia rozstawu stóp wskazane jest cofnięcie przedniego wiązania,
a w celu zwiększenia rozstawu cofnięcie wiązania tylnego. Celem jest uzyskanie lekko cofniętej pozycji umożliwiającej wykonywanie efektownych skrętów na trasie i lepsze noszenie na śnieżnym puchu.
Deski freestylowe (symetryczne):
wskazane jest przesunięcie obu części wiązania, aby zachować wyśrodkowane ustawienie na desce.

Jakie ustawienie kątów wiązań wybrać?

Do jazdy po trasie i do freeridu zalecamy +18° z przodu i 0° z tyłu. Do jazdy wszechstronnej / freestylowej radzimy wybrać odpowiednio +18° i -6°. Otwarcie z tyłu umożliwia jazdę switchem. Jeśli uprawiasz czysty freestyle, wybierz całkowicie symetryczne ustawienie kątów, na przykład +15° i -15°. Ustawienie kątów wiązań do sprawa bardzo indywidualna. Przyjrzyj się temu, co robią inni, i wypróbuj różne rozwiązania. Możesz być mile zaskoczony(-a).

Pamiętaj o wyśrodkowaniu buta na desce!

Wiązania z talerzykami i 4 śrubami mogą poruszać się po jednej osi i zazwyczaj mają 5 możliwych pozycji. Używamy tej regulacji do ustawienia stopy pośrodku snowboardu, aby but nie wystawał za bardzo. But powinien wystawać o tyle samo po obu stronach deski. Można również obrócić płytkę o 90°, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozstaw stóp. W tym przypadku tracimy możliwość wyśrodkowania bokiem.

Porady dotyczące przechowywania

Należy regularnie dokręcać wszystkie śruby w wiązaniach. Przechowywanie latem: wiązania można zostawić na desce snowboardowej.

Wgrywanie