kalenji

Zegarek z pulsometrem do biegania Kalenji Hr 500

3,4 (5)

169,99 zł 219,99 zł - 50 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 219,99 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Kolor:

Biały / Czarny
Otrzymaj +169 pkt za zakup tego produktu 

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Opracowany z myślą o biegaczach poszukujących prostego zegarka z pomiarem tętna na nadgarstku i z funkcją licznika kalorii.

Znajdź swój rytm, wyreguluj oddech, spalaj tłuszcz i rób postępy z pomocą pulsometru.

Kod produktu: 8563505

 • Pomiar parametrów

  Pomiar tętna na nadgarstku (w BPM i % HRmax), stoper, spalone kalorie.

 • Coaching

  Automatyczne (komfort, wytrzymałość, odporność) i ręczne strefy tętna.

 • Widoczność

  Ekran czytelny w pełnym słońcu.

 • Czas działania na baterii

  2,5 dnia w trybie pulsometru, 30,5 dnia w trybie zegarka.

 • Wodoszczelność

  Wodoszczelny do 5 ATM. Możesz pływać na powierzchni.

 • Komfort użytkowania

  Pomiar tętna na nadgarstku dla większego komfortu.

 • Łączność

  Tętno może być przesyłane do aplikacji Decathlon Coach.

DLACZEGO WARTO BIEGAĆ Z ZEGARKIEM KARDIO?

Tętno mierzy się w uderzeniach serca na minutę (BPM). Im bardziej intensywny wysiłek, tym szybciej bije serce, a wartość w bpm jest wyższa.
W oparciu o pomiar tętna zegarek HR500 jest w stanie określić aktualny rodzaj wysiłku: rozgrzewka, spalanie tłuszczu, wysiłek aerobowy, anaerobowy, maksymalny. Każdy z tych rodzajów wysiłku inaczej oddziałuje na ciało: pozwala czuć się komfortowo podczas aktywności, tracić na wadze, zwiększać wytrzymałość...

POMIAR TĘTNA NA NADGARSTKU

Pomiar tętna na nadgarstku to duży postęp w kierunku uproszczenia i zwiększenia komfortu użytkowania zegarków z pulsometrem. Od 4 lat pracownicy naszego Działu Badań i Rozwoju testują różne rozwiązania pozwalające mierzyć tętno na nadgarstku.
Wybraliśmy technologię optycznego pomiaru tętna, która zapewnia większy komfort, a jednocześnie dobrą wiarygodność sygnału.

BIEGAJ Z PULSOMETREM, ABY ZNALEŹĆ SWÓJ RYTM ODDECHU

Miewasz zadyszkę pod koniec treningu? Zegarek HR 500 pozwoli Ci na bieżąco dostosowywać tempo, aby uniknąć przeciążenia. W strefie spalania tłuszczu (komfortu) będziesz w stanie rozmawiać podczas biegu. W strefie aerobowej intensywność wysiłku wzrośnie, ale nie będziesz zdyszany. W strefie anaerobowej zadyszka pojawi się po kilku minutach.

BIEGAJ Z PULSOMETREM, ABY SPALAĆ TŁUSZCZ

Biegasz, aby zadbać o linię? Strefa "komfortu" jest szczególnie interesująca, ponieważ pozwala spalić więcej tłuszczu i ograniczyć zadyszkę. W tej strefie ciało nie znajduje się w stanie stresu. Ma czas na spalanie tłuszczów i przekształcanie ich w energię potrzebną mięśniom.

PROGRAMY TRENINGOWE

Podczas treningu tętno może być przesyłane na bieżąco do Decathlon Coach.
Decathlon Coach to bezpłatna aplikacja, która wspiera Cię podczas treningów.

JAK OBLICZA SIĘ STREFY TĘTNA?

Strefy treningu obliczane są automatycznie na podstawie rezerwy tętna (HRR = tętno maksymalne - tętno spoczynkowe). Tętno maksymalne szacowane jest na podstawie wieku i płci. Domyślne tętno spoczynkowe to 70 bpm.
Rozgrzewka: poniżej 60% HRR. Spalanie tłuszczu: 60 - 70% HRR. Trening aerobowy: 70 - 80% HRR.
Trening anaerobowy: 80 - 90% HRR.
Maksymalny wysiłek: 90 - 100% HRR.

POMIAR TĘTNA NA NADGARSTKU: Jak to działa?

Gdy uprawiasz sport, na przykład bieganie, Twoje serce bije szybciej. Zwiększa się przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Zielone światło pod opaską pozwala urządzeniu HR 500 odczytywać przepływ krwi pod skórą, a co za tym idzie - tętno. Technologia ta jest całkowicie zintegrowana z zegarkiem: nie potrzebujesz już pasa napiersiowego!

Czy pulsometr optyczny jest mniej precyzyjny od pasa kardio?

Przeprowadzone przez nas testy wykazały, że precyzja czujnika optycznego wynosi średnio ok. 2 bpm. Pomiar jest również nieco mniej reaktywny podczas treningu interwałowego. Podobnie, jak wielu biegaczy, uważamy, że zalety zegarka mierzącego tętno na nadgarstku (komfort, prostota, waga, itd.) zdecydowanie przeważają nad niedogodnościami.

JAK NOSIĆ ZEGAREK HR 500?

Aby umożliwić optymalny pomiar tętna, zegarek HR 500 należy nosić na nadgarstku za wystającą kostką.
Czujnik musi dotykać skóry, dlatego pasek powinien być dobrze zaciśnięty. Jeśli zegarek jest zapięty zbyt luźno, optyczny pomiar tętna będzie mniej dokładny. Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego znajdującego się u dołu tej strony.

Czy optyczny czujnik tętna w HR 500 działa na każdej skórze?

Technologia czujnika tętna w HR 500 jest odpowiednia dla każdego koloru skóry i każdego rodzaju owłosienia. W przypadku skóry ciemnej lub wytatuowanej ilość ponownie emitowanego przez skórę światła jest mniejsza. Czujnik dostosowuje się, wysyłając więcej światła lub dopasowując wrażliwość czujnika światła. W razie problemów skontaktuj się z naszym zespołem na support.decathlon.fr.

Czy optyczny czujnik tętna w HR 500 jest odpowiedni dla każdego sportu?

Technologia czujnika tętna w HR 500 jest optymalna dla sportów, w których mamy do czynienia z powtarzalnymi ruchami (takich jak bieganie, chodzenie czy ćwiczenie na rowerze eliptycznym).
W przypadku sportów, w których ruchy są zróżnicowane (takich jak fitness, trening siłowy, sporty rakietowe czy gry zespołowe), możesz zauważyć błędy w pomiarze.

RĘCZNE STREFY TĘTNA

Jeśli chcesz trenować w określonej strefie tętna, możesz ustawić ją ręcznie w zegarku (w bpm lub %HRmax). Wskaźnik graficzny na ekranie oraz sygnał dźwiękowy informują o wyjściu z tej strefy. Możesz również samodzielne wprowadzić swoje tętno spoczynkowe i maksymalne, jeśli znasz ich wartości.

PORÓWNAJ SWOJE TRENINGI

Zegarek HR 500 pozwala zobaczyć podsumowanie ostatnich treningów. Sprawdzisz w ten sposób czas biegu, średnie tętno i liczbę kalorii spalonych podczas każdego treningu.

CZAS PRACY / ŁADOWANIE

Zegarek do biegania HR 500 działa przez 2,5 dnia w trybie pulsometru i 30,5 dnia w trybie zegarka. Ładuje się go przez kabel USB (w zestawie).

WYMIARY

Średnica użytkowa ekranu: 25 mm
Grubość: 14 mm
Waga: 34,4 g

Gwarancja i serwis posprzedażowy

Produkty DECATHLON objęte są dwuletnią gwarancją. W razie pytań wejdź na stronę pomocy technicznej: support.decathlon.fr. Znajdziesz tam porady dotyczące użytkowania produktu: instrukcję obsługi, pytania najczęściej zadawane przez naszych użytkowników, filmiki z objaśnieniami. Zespół pomocy technicznej pozostaje do Twojej dyspozycji 24h/24h.

Zastrzeżenia dotyczące użytkowania

Zegarek ten przeznaczony jest do użytkowania w ramach aktywności sportowej i rekreacyjnej. Nie jest to urządzenie do monitorowania parametrów medycznych. Informacje podawane przez zegarek mają charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w ramach monitorowania schorzeń / problemów zdrowotnych. Odradzamy dokonywania pomiaru tętna w wodzie.

Skład

Opaska na nadgarstek 90% Silikon, 10% Stainless Steel Szkielet 70% Akrylonitrylo-butadienowo-styren (ABS), 20% Stainless Steel, 10% Poli(metakrylan metylu) (PMMA) Płyta 70% PCBA, 30% Miedź (Cu)

Testy

Produkty Kalenji testowane są przez panel użytkowników w warunkach, z myślą o których zostały zaprojektowane. Testy prowadzi i kontroluje zespół inżynierów dedykowanych do tego zadania. Wszystkie te testy pozwalają szefom produktów, inżynierom i zespołom projektowym opracowywać techniczne produkty zapewniające satysfakcję użytkowników.

Wgrywanie