Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10

Zestaw automat nurkowy + manometr + octopus + pokrowiec Subea SCD 500 DIN 300 barów

1599 zł

159,90 zł x 10 rat
Oblicz ratę

Kolor:

Czarny / Jasnoszary

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Nasi inżynierowie stworzyli ten kompletny odciążony zestaw, aby umożliwić nurkowanie bez zmian wysiłku oddechowego w strefie 40 metrów.

Zestaw automatów do nurkowania z doskonałym, anatomicznym ustnikiem, stworzonym we współpracy z ortodontami. Ergonomiczne dysze wydechu kanalizują strumień powietrza przy policzkach.

Kod produktu: 8399225

Podobne produkty

Zalety produktu

  • Łatwość oddychania

    1. st. tłokowy, nieodciążony, chłodne wody (<+10°C). Dekiel zapobiega wzbudzeniu.

  • Komfortowy ustnik

    Ustnik dwuskładnikowy + obrotowa głowica, aby zmniejszyć napięcie na szczękach.

  • Wszechstronność

    Pierwszy stopień tłokowy odciążony do używania w wodach +10°C.

Zestaw automat nurkowy + manometr + octopus + pokrowiec Subea SCD 500 DIN 300 barów
Zestaw automat nurkowy + manometr + octopus + pokrowiec Subea SCD 500 DIN 300 barów
Zestaw automat nurkowy + manometr + octopus + pokrowiec Subea SCD 500 DIN 300 barów

Opis produktu

Zawartość zestawu

Zestaw zawiera:

1 automat tłokowy odciążony DIN Subea SCD 500 (wąż 75 cm),
1 octopus Subea SCD 500(wąż 100 cm),
1 manometr Subea SCD.

Pierwszy stopień odciążony, swobodniejsze oddychanie

Pierwszy stopień tłokowy odciążony automatu SUBEA 500 jest wykonany z chromowanego mosiądzu. Ciśnienie międzystopniowe podawane na drugi stopnień jest stałe, co pozwala na utrzymanie wydajności automatu przez całe nurkowanie. Automat SCD 500 jest wyposażony w obrotową głowicę ułatwiającą ułożenie węży wokół głowy.
Wyposażony jest w 2 wyjścia wysokiego ciśnienia (HP - 7/16") oraz 4 wyjścia średniego ciśnienia (LP - 3/8).

Drugi stopień i łatwiejszy wdech

Drugi stopień automatu ma za zadanie przełożyć naturalne oddychanie na konstrukcję mechaniczną. Drugi stopień dobrej jakości może w znaczący sposób ograniczyć poziom stresu, czym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa nurka, dostarczając powietrze w łatwiejszy sposób i w odpowiedniej ilości, nie wywołując przy tym większego wysiłku oddechowego. Wdech jest swobodny, dzięki hydrodynamicznym otworom w deklu. Wyjątkowa budowa dekla zapobiega ciągłemu wyciekowi powietrza z automatu.

Wydech: lepsza widoczność i mniejszy hałas

Podczas wydechu ergonomiczna dysza wydechu kieruje pęcherzyki powietrza na wysokości policzków, aby hałas nie przeszkadzał nurkowi i aby bąbelki powietrza nie zasłaniały widoku. Mniejszy dyskomfort podczas nurkowania i więcej przyjemności!

Automaty SUBEA: wyjątkowy anatomiczny ustnik!

Ten ustnik został tak zaprojektowany, aby zapewnić komfort trzymania, dzięki anatomicznemu kształtowi opracowanemu we współpracy z ortodontami. Wyjątkowy kształt tego ustnika ułatwia trzymanie go, dzięki skrzydełkom na podniebieniu, podparciu dla języka, oraz różnicy grubości i gęstości materiału (mono lub bi-density), która uwzględnia kąt zamykania szczęk.

Octopus nurkowy Subea jest drugim stopniem membranowym, z dużą membraną i by-passem

Jego prosta i solidna budowa zapewnia trwałą niezawodność i czyni Octopus SCD drugim stopniem idealnym dla początkujących nurków, oraz jest doskonałym automatem zapewniającym bezpieczeństwo nurkowania, dzięki żółtemu wężowi metrowej długości, ułatwiającemu podawanie powietrza innemu nurkowi.

Manometr SUBEA: manometr nurkowy, do ciśnienia w butli do 300 barów

Manometr 300 barów z jednoczęściową, nierdzewną, obudową z chromowanego mosiądzu - odporną na ciśnienie i uderzenia. Czuły element spiralny z miedzi berylowej.

Wąż o przekroju zewnętrznym 55 mm.
Gwint męski. 7/16'' HP.Strefa czerwona od 50 barów do 0 barów, dla lepszej czytelności i większego bezpieczeństwa. Dodatkowy d-ring z boku do zamocowania manometru i trzymania go pod ręką dzięki zabezpieczającemu paskowi.

Atestowanie automatów

Ten automat jest certyfikowany zgodnie z normą EN250:2014. Testy przeprowadzone przez RINA, Genova-Włochy (organizacja certyfikowana nr0474). Testy są wykonywane na sztucznym płucu, które symuluje oddychanie przez nurka. Testy są wykonywane pod ciśnieniem odpowiadającym głębokości 50 m z amplitudą oddechową 2,5 litra (wdech/wydech), wydatkiem oddechowym 62,5 litra/minutę czyli 25 cykli na minutę w temperaturze 10°C lub 4°C dla wody zimnej.

Certyfikacja i pomiary wysiłku oddechowego

Automaty oddechowe SUBEA SCD 500 z pierwszym stopniem odciążonym są dopuszczone do użytkowania w cieplejszych wodach (temperatura powyżej +10 °C). Automat DIN posiada atest do 300 barów.
Wyniki testów certyfikacyjnych wysiłku oddechowego (symulacja ciśnienia na gł. 50 m i wody o temp. 8°C)
- ciśnienie w butli 50 200 barów: 1,4 J/L.
Praca oddechowa jest miarą energii (w dżulach) włożoną w celu uzyskania wentylacji 1 litra.

Waga i długość węży

Waga pierwszego stopnia: 750 g.
Waga drugiego stopnia z wężem (75 cm): 350 g.
Waga octopusa z wężem (100 cm): 365 g.

Waga manometru: 260 g.Długość węża: 75 cm.

Konserwacja

Nigdy nie używaj rozpuszczalników lub produktów węglowodorowych do samodzielnego czyszczenia lub smarowania automatu. Nigdy nie używaj sprayów, gdyż znajdujące się w nich gazy propelenty mogą uszkadzać plastik.

Przegląd automatów

Subea zaleca wykonywanie przeglądu automatów oddechowych co dwa lata, oraz wzrokowej inspekcji ich stanu co najmniej raz do roku. Oba te przeglądy powinny być wykonane przez serwis certyfikowany przez Subea.
Przegląd jest również wskazany po szczególnie intensywnym sezonie (ponad 100 nurkowań) lub po długim okresie nieużywania.
https://www.decathlon.pl/p/przeglad-automatu-subea/_/R-p-X8396178

Skład

Oprawa 75% Poliamid 12 (PA12), 15% Mosiądz, 5% Silikon, 5% Stal Klin 100% Mosiądz Kieszeń 100% Poliester

Porady dotyczące przechowywania

Ważne jest, aby sprzęt do nurkowania przechowywać z dala od źródeł wytwarzających ozon. Przechowuj sprzęt w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania słońca.

Testy

Nasz partner techniczny: PlanetOcean (5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI) zlokalizowane w Water Sports Center by Decathlon w Hendaye - Francja. Centrum używa sprzętu nurkowego SUBEA przez cały rok.
Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów SUBEA: od fazy projektowej z zespołem (szefowie produktu, designerzy i inżynierowie), po długoterminowe testy użytkowania z pomocą nurków z bazy (od początkujących po instruktorów szkolących się przez cały rok).

Zatwierdzony przez

Wszystkie automaty nurkowe SUBEA powstały także dzięki praktycznym testom użytkowania (Analiza Statyczna, Dynamiczna i Biomechaniczna) przeprowadzonym przy udziale DAN Europe*, w roli niezależnego specjalisty i konsultanta.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) jest medyczną i badawczą międzynarodową organizacją non-profit, której działalność poświęcona jest bezpieczeństwu i zdrowiu nurków.

Porady dotyczące konserwacji

Po użyciu wypłukać w czystej wodzie. Zostawić do wyschnięcia w miejscu suchym i przewiewnym.

Instrukcja

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego produktu, sprawdź instrukcja

Opinie

Wgrywanie