OXELO
koniec serii mobile

Wygoda i wysoka jakość ślizgu,idealne na wycieczki

Kod produktu : 8303154
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany

Rolki damskie FIT 5

4.5/5
Przeznaczenie: dla dorosłych, którzy umieją jeździć na rolkach i planują wycieczki na dystansie od 10 do 20 km. Ruszanie, jazda, hamowanie, skręcanie... Masz to wszystko w małym palcu? Czas więc przejść na wyższy poziom dzięki dobrej jakości ślizgu, idealnej na wycieczki.
Ocen użytkowników
Decathlon
do 249.99 -20%

od

199.99*
w tym podatek / cena obniżona od

Od 04/11/2017 do

* Cena od 04/11/2017 i do wyczerpania zapasów!
249.99 %
Było0.00obecna cena249.99**
w tym podatek / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.

MOCNE STRONY

Komfort noszenia But semi-soft z siatką mesh 3D, nowe pianki dla komfortu i amortyzacji na pięcie
Jakość jazdy Koła 80 mm, twardość 80 A / łożyska ABEC 5, łączące komfort i jakość toczenia.
Trzymanie stopy Sztywny i wysoki mankiet, sznurowadło, klamra mikrometryczna i rzep na podbiciu.
Manewrowość Płoza z aluminium zapewniająca dobre odzyskiwanie energii.

INFORMACJE TECHNICZNE

Jak zadbać o wygodę i odpowiednie utrzymanie?

Pół-miękki but z siatką mesh 3D zapewnia duży komfort ograniczając wilgoć wewnątrz rolek. Nowe, wygodne pianki i amortyzacja pięty umożliwiają przyjemną jazdę.
Tzw. "cuff" - mankiet (wysoka część buta) jest sztywny i wysoki, aby dobrze trzymać nogę w kostce. W połączeniu z potrójnym zapięciem (sznurowanie, klamra mikro-metryczna i pasek) ten system gwarantuje, że kostka jest bardzo stabilna.

Czy trzeba wybierać pomiędzy jakością ślizgu a zwrotnością?

Nie w przypadku Oxelo. Rolki Fit 5 zapewniają bardzo dobrą jakość ślizgu, dzięki aluminiowej płozie (aluminiowa płoza zapewnia dobre odzyskiwanie energii), łożyskom ABEC 5 i nowym kółkom z gumy w rozmiarze 80 mm (twardość 80 A).
Połączenie płóz z aluminium oraz kół z gumy w rozm. 80 mm zapewnia kompromis pomiędzy siłą odepchnięcia a jakością ślizgu.
Na płozie można również zamontować kółka w rozm. 84 mm.

Jak konserwować/naprawiać rolki?

Można wymienić poszczególne elementy lub naprawić rolki, dzięki częściom zamiennym dostępnym w sklepie, w internecie lub w Serwisie sklepu Decathlon.
Części, które można wymienić: koła 80 mm 80 A lub 80 mm 84 A, łożyska ABEC 5 lub ABEC 7. Trzpienie hamulca, montowane na prawej lub lewej rolce.

Jak przedłużyć trwałość rolek?

Aby przedłużyć trwałość rolek, po jeździe w wodzie, kurzu lub piasku można zdemontować koła oraz osuszyć i odtłuścić łożyska suchą szmatką.
Zobacz nasze porady i samouczki na YouTube: https://www.youtube.com/user/oxelo/videos

Jak przedłużyć trwałość kółek?

Często zdarza się, że zamieniamy miejscami kółka rolek, ponieważ nie zużywają się one jednolicie, a pod skosem. Dlaczego? Często jeździ się nachylając rolki do wewnątrz, aby odepchnąć się, skręcić czy ruszyć.
Aby zapobiec zużywaniu gum w rolkach, należy regularnie zamieniać koła miejscami (pamiętając o zamienianiu ich parami).

Jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie dla damskich rolek Oxelo?

Te damskie rolki są zgodne z normą EN 13843 kl. A (norma dla rolek dla dorosłych). Norma ta dotyczy "Sprzętu sportowego rolkowego -- Łyżworolek" przeznaczonych dla obciążenia od 20 do 100 kg (masy ciała).
Ta norma europejska określa wymogi bezpieczeństwa i specyfikacje dotyczące metod testowych, oznakowania i informacji dostarczanych przez producenta, aby zmniejszyć ryzyko zranienia, na jakie mógłby być narażony użytkownik

Ile ważą damskie rolki FiT 5 Oxelo?

2,7 kg para w rozmiarze 39.

W jaki sposób testujemy nasze produkty?

Wszystkie nasze rolki są testowane w laboratorium. Testy umożliwiają zatwierdzenie zgodności z normami europejskimi dotyczącymi korzystania z rolek dla dorosłych, ale wykonywane są również testy zużycia.
Testy laboratoryjne uzupełniane są przez testy w terenie, niektóre z nich mierzone, inne przeprowadzane w oparciu o odczucia testerów, którzy poddają produkty najcięższym wyzwaniom. Wynik: produkt przetestowany, wypróbowany.

Rozwiń Zwiń

SKŁAD / PORADY

Skład
Kółka do rolek
50.00% Poliwęglan (PC), 50.00% Poliuretan
But do rolek
100.00% Polipropylen (PP)
Cuff do rolek
100.00% Polietylen wysokiej gęstości (HDPE)
Klamry
50.00% Poliuretan termoplastyczny (TPU), 50.00% Poliamid 6 (PA6)
Zalecenia dot. konserwacji Po jeździe w wodzie: zdemontuj koła, wysusz i odtłuść łożyska. Dzięki temu łożyska nie będą się zacinać. Nie wahaj się wymienić hamulca, gdy jest on zużyty. A dla kółek zalecamy zamienić je miejscami, aby zapewnić równomierne zużycie. Aby poprawić ślizg, można wymienić łożyska na ABEC 7 lub 9. Możesz znaleźć nasze porady dotyczące konserwacji na stronie youtube oxelo.
Informacje dotyczące przechowywania Zalecamy przechowywanie rolek w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Nie należy suszyć w pobliżu ognia lub w bezpośrednim kontakcie ze źródłem ciepła.
Ograniczenia w użytkowaniu Nieodpowiednie do hokeja ani do jazdy agresywnej.

OPINIE KLIENTÓW

OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON

PYTANIA I ODPOWIEDZI