SEA WOLF

Suchy skafander z trójlaminatu Nomex.

  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
  • Nurkowanie Nurkowanie, Snorkeling - Sea Wolf Lite SEA WOLF - Nurkowanie
Nurkowanie

Sea Wolf Lite SEA WOLF

SEA WOLF
Przeznaczenie: do regularnego nurkowania w chłodnych wodach.
Przetestuj ten skafander:
Zgłoś się do testu
Suchy skafander z trójlaminatu Nomex. Miejsca szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, zostały z zewnątrz dodatkowo osłonięte poliamidową tkaniną - CORDURA 500.
Decathlon
do 3 690.00 -%

od

3 690.00*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice / cena obniżona od

Od do

* Cena od i do wyczerpania zapasów!
3 690.00 %
Było0.00obecna cena3 690.00**
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kod produktu : 8336802
SKŁAD / PORADY
Skład Podstawową tkanina z jakiej wykonany jest skafander jest pomarańczowy trójlaminat Nomex. Jedynie skarpety wykonane są z trójlaminatu, w którym Nomex został zastąpiony nylonową tkaniną Taslan. Miejsca szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, zostały z zewnątrz dodatkowo osłonięte poliamidową tkaniną - CORDURA 500. Z niej są też wykonane kieszenie cargo. Całość po zszyciu jest zaklejona taśmą w temperaturze powyżej 400C i testowana pod ciśnieniem 0,5 Bara. Dostępne rozmiary XS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL, 4XL, 5XL i 6XL. Waga skafandra wahca się w zależności od rozmiaru od 1,5kg do 2,2kg.
Zalecenia dot. konserwacji Skafander może być użytkowany tylko przez osobę przeszkoloną w zakresie eksploatacji, użytkowania i konserwacji suchego skafandra do nurkowania. Szkolenie powinno być przeprowadzone poprzez uprawnionego instruktora nurkowania.
Informacje dotyczące przechowywania Skafander należy przechowywać wyłącznie czysty i luźno złożony bądź powieszony na specjalnym wieszaku lub pętlach na plecach. Miejsce powinno być suche, wentylowane, z dala od źródeł ciepła.
Ograniczenia w użytkowaniu NIE UŻYWAĆ BEZ PRZESZKOLENIA.
INFORMACJE TECHNICZNE
1. SUWAK TIZIP

SUWAK TIZIP, kryty patką z odsłoniętymi końcami co ułatwia zamykanie, otwieranie i pełną kontrolę nad suwakiem. Suwak jest lekki, miękki i "bezpieczny" przy składaniu skafandra i podczas jego transportowania. Suwak jest poprowadzony z prawego ramienia na lewo biodro. Takie ułożenie suwaka daje większą swobodę prawej "sprawniejszej" dłoni podczas jego zasuwania i odpinania.

2. MANSZETY NADGARSTKOWE:
2.1 SI-TECH ANTARES OVAL DRY GLOVES SYSTEM

System owalnych pierścieni umożliwiających zainstalowanie silikonowych bądź lateksowych manszet. Jednocześnie w zestawie znajduje się dodatkowy komplet pierścieni do montażu suchych rękawic, które po dopięciu do pierścieni od manszet, tworzą kompletny i uniwersalne rozwiązanie. System umożliwia samodzielną i szybką wymianę w warunkach polowych uszkodzonych manszet i rękawic, bez konieczności czasochłonnych i kosztownych napraw serwisowych.

2.1 SI-TECH ANTARES OVAL DRY GLOVES SYSTEM

Po założeniu skafandra z manszetami można łatwo dopiąć pierścienie z suchymi rękawicami. Owalny kształt pierścieni jest dopasowany tak by przełożyć przez nie dłoń, a po założeniu w stopniu minimalnym utrudnia operowanie ręką. Jako standard proponujemy rewelacyjne silikonowe manszety, są one dostępne w rozmiarach standardowym i małym, w kolorach pomarańczowy. Lateksowe manszety dostępne są w rozmiarach S, M, L, XL i XXL.

2.2 SI-TECH QUICK GLOV

w przypadku bardzo dużych dłoni lub skafandrów używanych w ekstremalnych warunkach, w rękawy skafandra wklejamy pierścienie Quick Glove. Pierścienie te umożliwiają samodzielny montaż i wymianę manszety silikonowej lub lateksowej. Całość stanowi wytrzymały w eksploatacji i obsłudze system.

2.3 LATEKSOWE LUB NEOPRENOWE MANSZETY

dla tych co nie potrzebują samodzielnie wymieniać manszet, wklejamy je do rękawów tak jak to czyni większość konkurencyjnych producentów. Ze względu na wiele rodzajów i rozmiarów manszet lateksowych wymaga to wcześniejszych uzgodnień. Manszety neoprenowe należy samodzielnie zamówić korzystając z linku: http://www.seawolf.com.pl/zamawianie/zamawianie-kryzy-neoprenowej.htm

3.1 SI TECH NEC TITE SYSTEM

system szybkiego montażu szyjnych kryz silikonowych lub lateksowych, umożliwia w 2-3 minuty samodzielną ich wymianę. Kryzy silikonowe dostępne są w dwóch rozmiarach: standardowym i małym, w kolorze pomarańczowy. Lateksowe kryzy dostępne są w rozmiarach S, M, L, XL i XXL. System z powodzeniem można stosować wzroście od około 170 cm, przy osobach niższych konieczne jest przeprowadzenie praktycznego testu. Ze względu na dużą wygodę i łatwość wymiany kryzy system ten wybiera ponad 80% klientów.

3.2 KRYZY LATEKSOWE I NEOPRENOWE

proponujemy też wklejanie kryzy lateksowej lub neoprenowej na stałe. Kryza lateksowa występuje w wielu rozmiarach i kształtach wymagających uzgodnienia. Kryzę neoprenową ze względu na konieczność osobistego przymierzenia poprawności rozmiaru, proponujemy zamówić samodzielnie i dostarczyć ją do nas. W takiej sytuacji kryzę wkleimy bezpłatnie zaś gotowy kombinezon dostarczymy w cenie pomniejszonej o około 140,- złotych.

4. DOPASOWANIE SKAFANDRA

skafandry są zaprojektowane jak najbardziej ergonomicznie, ale w przypadku szczupłych sylwetek lub kobiecych kształtów, istnieje możliwość, dopasowania skafandra. Poza skracaniem nogawek i rękawów istnieje możliwość wytaliowania skafandra z rozmiaru podstawowego o 8cm lub 16 cm.

5. KIESZENIE CARGO

uniwersalne kieszenie sprzętowe o ponad przeciętnej pakowności. Każda kieszeń wyposażona jest w 3 wewnętrzne zaczepy sprzętowe, jeden zewnętrzny nad patką kieszeni oraz jeden na dole patki służący za uchwyt otwierający w przypadku używania grubych rękawic. W obu kieszeniach jest też przegroda na wet notes lub folię nrc. Pozbyciu się wody z kieszeni służą specjalne siatkowe naroża odprowadzające jej nadmiar podczas wychodznie z wody..............

5. KIESZENIE CARGO

.... Dodatkowo patka kieszeni jest usztywniona na dole, co ułatwia jej łatwe odpinanie i proste zamykanie pod wodą nawet w grubych suchych rękawicach. Kieszenie mogą być zamontowane w dwóch pozycjach: (S) bocznym - na boku nogi, (F) frontowym- na przodzie uda. Najczęstszym wyborem jest lewa kieszeń w bocznym położeniu, a prawa kieszeń we frontowym i takie też są kieszenie we wszystkich naszych testowych skafandrach.

6. SI TECH VALVES

standardowo montujemy modele Skeleton i Gaude jednak do wyboru jest kilka modeli zaworów upustowych i inflacyjnych. Pozycja zaworów upustowych znajduje się na łokciu lewej ręki, co powoduje natychmiastowe działanie zaworu przy uniesieniu samego łokcia. Nie musimy podnosić ramienia lub skręcać tułowia by aktywować zawór oraz nie ma problemu z wypuszczeniem powietrza z lewego przedramienia. Tak położony zawór poza lepszą kontrolą wzrokową podczas nurkowaniania......

6. SI TECH VALVES

nie komplikuje zakładania ekwipunku oraz zapewnia bezproblemowy dostęp ręką. Standardowo zawór inflacyjny znajduje się na prawej piersi pod linią suwaka, wężyk inflacyjny można poprowadzić pod prawą szelką bez konieczności krzyżowania węży na froncie skafandra. W przypadku Pań, zawór standardowo umieszczamy pod suwakiem na środek przodu. Takie umiejscowienie zaworów nie koliduje z konfiguracjami sprzętowymi i zapewnia zawsze prosty dostęp lewą i prawą ręką.

7.1 SOFT SOCKS

miękkie skarpety umożliwiają stosowania prawie dowolnego rodzaju obuwia wierzchniego. Najlepsze wydają się zwykłe piankowe buty z suwakiem i takie buty ze sztywną zelówka polecamy. Po założeniu ciepłej suchej skarpety wewnętrznej i opcjonalnie mokrej neoprenowej skarpety zewnętrznej oraz piankowych butów, komfort cieplny stóp jest wyraźnie poprawiony, zaś kontrola nad płetwą jest większa niż ma to miejsce w przypadku kaloszy czy rock-butów.

7.2 SOFT SHOE

miękkie neoprenowe buty z gumową podeszwą, wzmocnieniami i ostrogą na pięcie są alternatywą dla miękkich skarpet, nie można ich jednak przewrócić na lewą stronę w celu wysuszenia bądź naprawy oraz wymagają dodatkowego wytrymowania ze względu na powietrze, ktore może się do nich dostać. Dodatkowa opłata wynosi 350,- złotych.

8. HANG ON SYSTEM

trzy mocne pętelki na plecach umożliwiają proste rozwieszenie kombinezonu w czasie jego suszenia w każdych warunkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności używania wieszaków. Zalecamy używanie gumek ekspanderów do zawieszania kombinezonu. W przypadku zawieszania na pojedynczym haku prosimy wieszać zawsze i wyłącznie za trzy pętle jednocześnie.

9. TORBA

torba transportowa umożliwa swobodne przewożenie złożonego skafandra. Ustawiona w pionie jest praktycznie nieprzemakalna poza suwakiem. W bocznych kieszeniach można przewozić zamienne manszety, taśmę samonaprawczą, silikon do suwaka i smar do pierścieni.

9. SZELKI

kombinezon nie jest standardowo wyposażony w szelki. Zalecamy stosowanie pasa krocznego lub w przypadku jacketów domontowanie gumy bungee spełniającej rolę pasa krocznego. Koszt montażu szelek wraz z szelkami wynosi 150,- złotych.

10. ZAKŁADANIE SKAFANDRA

kombinezon bez problemu zakłada się samodzielnie, jednak należy postępować WYŁĄCZNIE według naszych zaleceń. Instruujemy jak należy go zakładać po to by nierozważne sposoby jego zakładanie nie nadwyrężyły suwaka. Każdy inny sposób zakładania utrudnia samodzielne ubranie się i może spowodować uszkodzenie wodoszczelnego suwaka. Zdejmowanie kombinezonu odbywa się w odwrotnej kolejności.

MOCNE STRONY
Izolacja termiczna Skafander wykonany jest z trójlaminatu Nomex
Swoboda ruchów Niezwykle lekki i miękki materiał skafandra zapewnia komfort i swobodę ruchów.
Wytrzymałość na ścieranie Miejsca narażone na uszkodzenia wzmocnione materiałem CORDURA 500
Łatwość zakładania / zdejmowania Suwak poprowadzony z prawego ramienia na lewe biodro.
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Gwarancja 2 lat
INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ...
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON
ZDJĘCIA NASZYCH KLIENTÓW