ROSSIGNOL

Tolerancja błędów i nośność

Snowboard all mountain Gala

Przeznaczenie: dla początkującej snowboardzistki, która poszukuje deski na trasę i poza trasę do czynienia postępów. Deska z dużą tolerancją błędów ogranicza ilość upadków (mała sztywność poprzeczna między butami). Dobra nośność na puchu dzięki dużemu rockerowi z przodu i z tyłu.

Niestety, zapas tego produktu wyczerpał się

Kod produktu : 8372393
INFORMACJE TECHNICZNE
Program / Teren jazdy Gala to wszechstronna i przystępna deska do jazdy all-mountain. Na trasie jej mały, klasyczny camber pod butami zapewnia odpowiednią przyczepność a jego podwójny Rocker przód/tył zapewnia jej nośność na puchu oraz ułatwia wykonywanie obrotów na trasie. Bardzo duża prędkość ogranicza jej właściwości.
KIERUNKOWY snowboard Kształt deski (lub "shape") jest kierunkowy, co oznacza, że deska posiada przód oraz tył. Nie jest symetryczna:
- tył deski jest lekko węższy niż przód,
- wiązania, jak i punkty kontaktu deski na śniegu (setback) są lekko przesunięte do tyłu.
Kierunkowy shape gwarantuje lepszą przyczepność podczas wykonywania zakrętów, lepszą kontrolę trajektorii oraz większą prędkość podczas wychodzenia z zakrętów.
CAMBER amptek auto-turn (Rossignol) Camber Rossignol Amptek Auto-Turn to połączenie odwróconego camberu oraz małego klasycznego camberu między wiązaniami, który zwiększa przyczepność: 20% Camber klasyczny i 80% Rocker.
Ten camber jest odpowiedni dla poziomu początkującego i zaawansowanego. Bardzo dobra przyczepność na twardym śniegu. Odwrócony camber (lub podwójny rocker) zapewnia nośność na puchu i łatwość obracania się oraz manewrowości.
Miękki i tolerancyjny flex Flex (sztywność deski między dziobem i nosem) Boogey wynosi około 2/5 - deska jest miękka i tolerancyjna.
Ten rodzaj flexu jest jednolity od przodu deski (nosa) do tyłu deski (ogona). Pozwala on przewidzieć zachowanie deski podczas wykonywania skrętów.
Oczywiście przy dużej prędkości lub na mocno zamarzniętym śniegu deska nie będzie w stanie wykonać ładnego ściętego zakrętu, przekręci się, przez co Ty się zatrzymasz.
Mała i tolerancyjna sztywność poprzeczna Sztywność poprzeczna (sztywność wykrzywionej deski między butami) wynosi około 2/5. Dzięki temu deska jest poręczna, ale także łatwo wykonuje obroty i toleruje błędy krawędzi.
Mała sztywność zapewnia pewną swobodę między butami (przednia stopa powinna nachylać się pięta/palce a tylna palce/pięta). Jest to ważne w przypadku osób rozpoczynających naukę, ponieważ pozwala wybaczyć błędy krawędzi. Mała sztywność jest także odpowiednia podczas jazdy freestyle/jib.
Setback 10 mm Setback - niesymetryczne ustawienie punktów nacisku na desce względem środka deski; przesunięcie wstawek do tyłu. Wiązania są przesunięte do tyłu w takiej samej odległości.
Setback 10 mm => klasyczne cofnięcie deski kierunkowej.
Zapewnia lepsze trzymanie się podczas skrętu oraz nośność, ponieważ ciężar deski przeniesiony jest na jej tył - w konsekwencji przód się unosi.
Informacje techniczne Szerokość Przód 281 mm / Środek 234 mm / Tył 281 mm (Rozmiar 146 cm)
Promień skrętu 7,1 m
Efektywna krawędź 1110 mm
Ilość wstawek: 8 + 8 (3 możliwe ustawienia dla każdego wiązania / 40 mm między nimi)
Zalecany stance: 480 mm
Wytłaczany ślizg / Jakość jazdy Tłoczony ślizg (proces tworzenia, w przeciwieństwie do spiekanych ślizgów)
Zapewnia normalną jakość jazdy i dobrą wytrzymałość w czasie.
Wymaga regularnej konserwacji: najlepiej smarować co 5 wyjść, minimum 1 raz w roku:
-można na początku sezonu, by rozpocząć z bardzo dobrą jakością jazdy
-można na końcu sezonu, by głęboko odżywić ślizg (pozwól ślizgowi wchłaniać smar przez całe lato - najlepiej wiązania ustawić w dół).
Sprzedawana w zestawie z wiązaniami Gala Odkryj wiązania Rossignol All-Mountain, najbardziej podstawowy model w gamie przeznaczony dla początkujących.

Snowboard 146 cm = wiązania rozmiar M = odpowiednie dla rozmiarów buta 36 do 41,5
Snowboard 150 cm = wiązania rozmiar M = odpowiednie dla rozmiarów buta 36 do 41,5
Jaka długość Gala jest odpowiednia dla mnie? Generalnie do jazdy all-mountain powinno wybierać się -15 do - 20 cm. (na przykład, dziewczyna o wzroście 166 cm może wybrać deskę o długości od 151 do 146cm).
_ Krótsza ułatwia jazdę. Jest to także zalecane do osób lekkich (w porównaniu z ich wzrostem).
_ Dłuższa zwiększa stabilność przy dużej prędkości.

146 cm (40 - 70 kg) => od 161 cm do 170 cm
150 cm (50 - 85 kg) => od 165 cm do 175 cm
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Gwarancja 2 lat
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON