WED'ZE koniec serii mobile

Przyczepność, nośność i mocny nacisk

Narty i snowboard

Zestaw snowboardowy Dreamscape 700 Powder WED'ZE

WED'ZE
Przeznaczenie: dla wyczynowego snowboardzisty, który poszukuje mocnej i dynamicznej deski na trasę i nośnej na puchu. Klasyczny camber i duża sztywność zapewniają mocną przyczepność przy dużej prędkości. Długi dziób, rocker i setback 35mm gwarantują nośność na puchu. Non wide zwiększa dynamikę podczas krawędziowania.
Rozmiar
Decathlon
do 1 199.00 -17%

od

999.99*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice / cena obniżona od

Od 11/01/2017 do

* Cena od 11/01/2017 i do wyczerpania zapasów!
1 199.00 %
Było0.00obecna cena1 199.00**
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kod produktu : 8344835
ZDJĘCIA NASZYCH KLIENTÓW
INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ...
MOCNE STRONY
Wszechstronność 50 % trasa, 50 % poza trasą, 0 % snowpark.
Manewrowość Sztywność poprzeczna: bez kompromisu, maksymalna przyczepność w długich skrętach
Wyporność Długi rocker, setback 35 mm: bardzo duża nośność w puchu.
Przyczepność Klasyczny camber, średnia sztywność: doskonała przyczepność w pełnej prędkości.
Dopasowanie 160 cm: 1,69 do 1,77 m. 166 cm: 1,75 do 1,85 m.
Sztywność Sztywny flex, drewniany rdzeń, non wide: b. zwrotna, tnąca przy krawędziowaniu.
Tolerancja Duża sztywność, mało tolerancyjna na błędy krawędzi.
Jakość jazdy Ślizg ze spiekanego PEHD (sintered base): bardzo wysoka jakość jazdy.
INFORMACJE TECHNICZNE
Kilka słów od szefa produktu

Deska Dreamscape to broń na trasę oraz poza trasą. Musisz ją docenić! Jest mocna i odpowiednio techniczna. Pamiętaj o tym w momencie dokonywania zakupu i ciesz się bardzo szybką jazdą przy zachowaniu pełni kontroli.

Program / Teren jazdy

Dreamscape jest przeznaczona do dwóch rodzajów terenu. Trasa i duże, ścinane wiraże: dzięki jej promieniowi skrętu, kierunkowemu shape'owi, sztywnemu flexowi i przede wszystkim dużej sztywności poprzecznej zapewnia doskonałą przyczepność. Poza trasą: duży rocker z przodu oraz znaczący setback (35 mm) - wszystko, by unosić się w puchu.

KIERUNKOWY snowboard

Kształt deski (lub "shape") jest kierunkowy, co oznacza, że deska posiada przód oraz tył. Nie jest symetryczna. Tył deski jest lekko węższy niż przód. Wiązania, jak i punkty kontaktu deski na śniegu (setback) są lekko przesunięte do tyłu.
Kierunkowy shape gwarantuje lepszą przyczepność podczas wykonywania zakrętów, lepszą kontrolę trajektorii oraz większą prędkość podczas wychodzenia z zakrętów.

Klasyczny camber + Rocker

Zachowujemy zalety klasycznego cambera (dzięki elastyczności deski klasyczny camber działa jak sprężyna zapewniają przyczepność na każdym śniegu, dynamikę podczas krawędziowania i wybicie podczas wyjścia z wirażu) oraz zalety rockera (gdy potrzeba, punkty kontaktu deski na śniegu się zbliżają, co zwiększa sterowność deski). Rocker wydłuża i unosi nose, dzięki czemu deska lepiej sunie w puchu.

Średni i uniwersalny flex

Flex (sztywność deski między tyłem i nosem) wynosi około 3/5 - deska jest trochę mniej sztywna niż jej sztywność poprzeczna. Jest to niezbędne, jeśli chcemy, aby deska zapewniała niewielką tolerancję przy wychodzeniu z zakrętów. Możesz przez to (trochę) spóźnić się z wejściem w następny zakręt.

Duża i mocna sztywność poprzeczna

Sztywność poprzeczna (sztywność wykrzywionej deski między butami) Dreamscape wynosi około 4/5. Dzięki temu deska jest sztywna i mocna. Zapewnia bardzo dużą przyczepność i kontrolę w zakręcie nawet na twardym śniegu. Z drugiej strony Dreamscape to deska wymagająca użycia siły nóg do jej prowadzenia, szczególnie jeśli spędzamy cały dzień na stoku.

Setback 35 mm

Setback - niesymetryczne ustawienie punktów nacisku na desce względem środka deski: przesunięcie wstawek do tyłu. Wiązania są przesunięte do tyłu w takiej samej odległości.
35 mm: bardzo znaczące cofnięcie deski kierunkowej Freeride. Ułatwia to jazdę, ponieważ ciężar przesunięty jest na tył deski. Oczywiście przód się unosi i puch wpada pod deskę. Przynosi to także ulgę nodze z tyłu.

Informacje techniczne

Szerokość: przód 297 mm, środek 251 mm, tył 289 mm (rozmiar 160 cm). Promień skrętu: 10,0 m (160 cm). Krawędź efektywna: 1 170 mm. Liczba wstawek: 10 + 10 (3 możliwe ustawienia dla każdego wiązania / 20 mm między nimi).
Zalecany stance: 560 mm.

Spiekany ślizg / Maksymalna jakość jazdy!

Wytłaczany ślizg (inny sposób wytwarzania ślizgu niż przy spiekanym):
zapewnia normalny ześlizg i dobrą wytrzymałość w czasie. Wymaga regularnej konserwacji. Smar najlepiej nakładać co 5 wyjść, przynajmniej raz w roku. Można na początku sezonu, by rozpocząć z bardzo dobrą jakością jazdy. Można też posmarować deskę na koniec sezonu, by głęboko odżywić ślizg. Pozwól ślizgowi wchłaniać smar przez całe lato.

Jaka długość Dreamscape jest odpowiednia dla mnie?

Generalnie do Freeridu powinno wybierać się dosyć długą deskę: około -10 do -15 cm. (np. osoba o wzroście 174 cm może wybrać deskę o długości od 164 do 159cm). Krótsza ułatwia jazdę. Dłuższa zwiększa stabilność przy dużej prędkości. UWAGA: z uwagi na rocker deska 160 cm odpowiada desce 157 cm, a deska 166 cm odpowiada desce 163 cm. 160 cm (60 - 90 kg) - od 169 do 177 cm. 166 cm (75 - 110 kg) - od 175 do 185 cm.

SKŁAD / PORADY
Skład
Deska
30.00% Włókno szklane, 10.00% Polietylen wysokiej gęstości (HDPE), 40.00% Epoxy, 20.00% Drewno
Zalecenia dot. konserwacji Dobry ślizg wymaga regularnego smarowania, najlepiej co 2-3 zjazdy. Aby zapewnić odpowiednią ochronę ślizgu poza sezonem, po jego zakończeniu należy pokryć deskę warstwą smaru, lecz nie cyklinować. Pozwoli to odpowiednio odżywić ślizg, ponieważ smar wejdzie głębiej w konstrukcję z polietylenu. Nie należy uderzać ogonem czy dziobem deski o ziemię, żeby usunąć z niej śnieg. Grozi to uszkodzeniem konstrukcji
Informacje dotyczące przechowywania Krawędzie odpowiednio wytrzeć po zakończonym dniu jazdy, by nie pokryła ich rdza. Regularnie nakładać smar, najlepiej co 5 wyjść. Przechowywać z dala od promieni słonecznych.
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Gwarancja 2 lat
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON