WED'ZE

Całkowita ochrona w niepogodę

Spodnie narciarskie FREE 700

Przeznaczenie: dla narciarza / snowboardzisty do regularnej jazdy all-mountain w każdych warunkach. Spodnie FREE 700 to techniczne spodnie, które łączą szczelność i oddychalność, cechy niezbędne podczas freeridu. Są one jednoczenie ciepłe, wytrzymałe i przewiewne - idealne do freeridu!

Kolor : Jasnoczerwony

Niestety, zapas tego produktu wyczerpał się

Kod produktu : 8371513
INFORMACJE TECHNICZNE
Czy moje spodnie dobrze ochronią mnie w niepogodę? Spodnie FREE 700 zostały wykonane z materiału oraz połączeń materiałów blokujących wodę. Dzięki temu są odpowiednie na niepogodę (deszcz, śnieg, wiatr). W celu sprawdzenia nieprzemakalności spodni umieściliśmy je pod specjalnym prysznicem, który odtwarzał warunki, jakie narciarz może napotkać podczas jazdy.
Do czego służy hydrofobowość w moich spodniach? Hydrofobowy materiał nie wchłania wody, która zamiast tego spływa po jego powierzchni. Spodnie Wed'ze wyposażone są w hydrofobowy materiał, który wydłuża wytrzymałość ubrania podczas niepogody oraz ogranicza wsiąkanie wody w materiał. Jest to dodatkowe rozwiązanie techniczne, dzięki któremu narciarz najdłużej jak to tylko możliwe pozostaje suchy podczas dnia spędzonego na nartach. Tę powłokę należy regularnie odnawiać za pomocą odpowiednich produktów sprzedawanych w naszych sklepach.
Często mówi się o spodniach z "powłoką". Jakie są zalety tej powłoki? Powłoka to "materiał" o wodoodpornych właściwościach, który jest rozciągnięty od zewnętrznej strony materiału. Zapobiega ona wsiąkaniu wody w ubranie, ale umożliwia odprowadzanie pary wodnej wyprodukowanej przez ciało podczas aktywności fizycznej. Dzięki temu zachowasz suchą skórę. Zapewni to Tobie komfort podczas uprawiania sportu
Woda często przesiąka przez szwy. Czy te spodnie posiadają uszczelniane szwy? Szczelność materiału osiągamy nie tylko dzięki jego wodoodporności - w spodniach Free 700 zwiększyliśmy ją dzięki uszczelnieniu szwów. Są to przylegające i nieprzemakalne paski nałożone na szwy od wewnętrznej strony ubrania. Zapewniają one doskonałą szczelność na wodę. Uszczelnione zostały szwy w strefach najbardziej narażonych na kontakt ze śniegiem.
Czym jest membrana i do czego służy? MEMBRANA to bardzo cienki materiał umieszczony od wewnętrznej strony materiału zewnętrznego. Dzięki właściwościom wodoodpornym blokuje wodę od zewnątrz, ale odprowadza wyprodukowaną przez ciało wilgoć od wewnętrznej strony. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twoja skóra pozostała ciepła i sucha, membrana jest niezastąpionym rozwiązaniem.
Jak te spodnie zapewnią mi ciepło? Do utrzymania ciepła używamy izolacji z watoliny. To materiał syntetyczny na bazie poliestru. W zależności od rozmiaru włókien przechowuje on większą lub mniejszą ilość powietrza. Dostępna jest watolina standardowa, techniczna i silikonowa - każda posiada inną zaletę (ciepło, lekkość, elastyczność).
Co oznacza określenie "oddychające spodnie"? Oddychalność tkaniny odpowiada jej zdolności do uwalniania pary wodnej powstałej podczas pocenia, czego celem jest zachowanie suchej skóry. Aby sprawdzić oddychalność materiału, mierzy się jego współczynnik oporu parowania RET (test oparty na normie ISO 11092). Im mniejsza jest wartość RET, tym materiał jest bardziej oddychający. Wedze używa materiałów i rozwiązań technicznych (suwaki, wentylacja, siateczka), które ograniczają kondensację pary od spodu ubrania.
Jak mam się ubrać, aby nie odczuwać zimna na trasie? W celu zachowania ciepłej i suchej skóry zalecamy zakładanie 2 warstw: bielizny narciarskiej i spodni. Spodnie narciarskie chronią przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Wszystkie te warstwy muszą być oddychające, by odprowadzać wilgoć.
Jak uniknąć wpadającego śniegu podczas przewrotki? Doczep pas przeciwśnieżny od kurtki do spodni. Spodnie często posiadają małe otwory dookoła pasa, które pozwalają doczepić pas przeciwśnieżny od kurtki do spodni. Zapobiega on wpadaniu śniegu lub zimnego powietrza podczas jazdy na śniegu oraz w trakcie upadku.
Co zapewnia wytrzymałość tych spodni? Wiemy, ile energii jest pożytkowanej podczas dnia spędzonego na nartach lub desce snowboardowej. Z tego właśnie powodu, z wysoką dbałością dobieramy wszystkie elementy tworzące nasze produkty. Pragniemy zagwarantować przez to ich najwyższą wytrzymałość.
Czy mogę porównać wpływ na środowisko różnych produktów? "Wpływ produktu na środowisko mierzony jest na całej długości jego cyklu życia za pomocą różnych wskaźników. Ogólna ocena ABCDE ma pomóc konsumentowi łatwo wyłonić produkty o najlepszych parametrach, jeśli chodzi o ochronę środowiska, i porównać je do innych produktów z tej samej kategorii (koszulki, plecaki itp.). Decathlon dobrowolnie udostępnia dane o wpływie produktu na środowisko.
Więcej informacji znajduje się na filmie: https://youtu.be/8t63KkRwn_8
sustainability.decathlon.com"
NASZE ZOBOWIĄZANIA
12 klientów Decathlon, którzy przetestowali produkt w Tignes podczas końcowej fazy opracowywania naszego produktu. Chcesz być częścią naszej grupy testerów? Skontaktuj się z nami na wedze.com!
Test Produktu Wszystkie ubrania od Wed'ze są projektowane i opracowywane w dolinie leżącej u stóp Mont-Blanc. Następnie są testowane w warunkach identycznych, jak te, w których znajdujesz się podczas uprawiania sportu (na śniegu, w niskiej temperaturze, przy padającym śniegu…) Zespoły projektowe zapewniają, że program, dla którego dany produkt został opracowany, w pełni odpowiada jego użyciu w terenie.
Gwarancja 2 lat
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON