TRIBORD koniec serii mobile

Funkcjonalne, wzmocnione i z kieszeniami

Żeglarstwo

Spodnie żeglarskie Offshoroa damskie TRIBORD

TRIBORD
Przeznaczenie: do uprawiania żeglarstwa w trudnych warunkach atmosferycznych. Nieprzemakalne i oddychające spodnie do sztormiaka, stworzone do ochrony żeglarza. Zapinane na suwak kieszenie podszyte polarem są prawdziwym schronieniem dla rąk.
Rozmiar
Ocen użytkowników
Decathlon
do 399.99 -25%

od

299.99*
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice / cena obniżona od

Od 21/12/2016 do

* Cena od 21/12/2016 i do wyczerpania zapasów!
399.99 %
Było0.00obecna cena399.99**
DecathlonDeeeTaxMentionAfterPrice / cena obniżona od

* Od do

* WYPRZEDAŻE od do i do wyczerpania zapasów!
Sprawdź dostępność w Twoim sklepie.
Dodaj do listy życzeń
Produkt jest już dodany
Kod produktu : 8319497
SKŁAD / PORADY
Skład
Materiał główny
100.00% Poliamid
Podszewka główna
100.00% Poliester
Druga podszewka
100.00% Poliamid
Klin
100.00% Poliester
Zalecenia dot. konserwacji Przy pierwszym praniu prać osobno.
Instrukcje prania
Prać w temperaturze maks. 30°C
Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.
Nie suszyć w suszarce bębnowej
Nie prasować
Nie czyścić chemicznie
Informacje dotyczące przechowywania Przechowywać w suchym miejscu, unikając umieszczania odzieży oznakowanej Novadry® na źródle ciepła typu grzejnik, co mogłoby uszkodzić membranę lub powłokę oddychającą.
INFORMACJE TECHNICZNE
Nieprzemakalność

Tworzywo Beaufort 2L+, wyłącznie od Novadry, zapewnia pozostanie suchym, nawet w ulewnym deszczu. Dzięki tworzywu, ale także krojowi i jakości wykonania, podczas testu w symulatorze deszczu, spodnie Offshore pozostały przez 4 h poddane warunkom odpowiadającym deszczowi 300 L/h/m², i nie przeciekła przez nie ani jedna kropla wody. Nieprzemakalność tworzywa jest gwarantowana na poziomie ciśnienia wyższym niż 10000 mm słupa wody. Wszystkie szwy są w 100% szczelne.

Czym jest test nieprzemakalności zwany testem natryskowym?

Protokołowany test, podczas którego ubranie umieszcza się pod natryskiem odtwarzającym różne warunki pogodowe. Wszystkie nasze produkty są w 100% nieprzemakalne po przejściu testu trwającego ponad 4h, symulującego deszcz o intensywności od 300 L/H/m² do 450 L/H/m², zależnie od przeznaczenia produktu. Aby zdać sobie sprawę ze znaczenia tych wielkości, światowy rekord opadów wynosi 174 L/h/m² przez 4h30, w USA i nie został pobity od 1942r., a w Paryżu spada średnio 2 L/h/m².

Zapięcie spodni

Centralne zapięcie na suwak z wtryskiwanego plastiku jest odporne na utlenianie powodowane przez sól, dzięki specyficznej budowie ząbków. Posiada również wewnętrzną klapę sztormową, aby zagwarantować doskonałą wodoszczelność.

Wzmocnienia

Wzmocnienia na kolanach, pośladkach i piętach wykonane są z tworzywa odpornego na przetarcia i zużycie, zwiększającego nieprzemakalność w tych strefach, narażonych na większy nacisk.

Pasek spodni

Talia spodni Offshore posiada regulację za pomocą pół-elastycznych pasków z rzepami.

Przechowywanie

Duża kieszeń „cargo” na prawym udzie posiada szerokie zapięcie i tasiemkę „sztormową”, do zabezpieczenia przenoszonych rzeczy.

Szczelność na zakończeniach

Regulacja w kostkach za pomocą pasków z rzepami, aby ograniczyć możliwość wlewania się wody.

Kieszenie do ogrzania rąk

Dwie duże kieszenie na piersiach, zapięte na wtryskiwane suwaki, z podszewką z polaru 240 g, aby zapewnić ciepło i ochronę dłoniom.

Widzialność

Szeroka naszywka odblaskowa 3M umieszczona na plecach intensyfikuje słabe źródła światła. Tę samą właściwość mają logo Tribord, które także są odblaskowe.

Impregnacja materiału

Impregnację materiału spodni Offshore uzyskuje się poprzez nałożenie powłoki na ich powierzchnię. Ta powłoka powoduje ześlizgiwanie się wody z powierzchni materiału, bez jej wchłaniania. Tym sposobem materiał nie nasiąka wodą i pozostaje lekki, oddychający i ciepły. Ta powłoka powinna być odnawiana podczas użytkowania ubrania. W naszej gamie dostępne są produkty służące do tego celu, a wśród naszych porad dotyczących konserwacji znajdują się sposoby na odnowienie impregnacji spodni.

Dlaczego wiatroszczelność produktu jest istotna?

Ważne jest, aby zabezpieczyć się przed wiatrem, zarówno podczas ruchu, jak i w spoczynku, ponieważ wiatr bardzo wychładza ciało. Zgodnie z modelem „Windchill”, który pozwala na pomiar temperatury odczuwanej pod wpływem wiatru i zimna: przy temp. 5°C, połączonej z wiatrem 30 km/h, temp. odczuwalna wynosi 0°C. Jeśli temp. powietrza wynosi 0°C, a prędkość wiatru 40 km/h, temp. odczuwalna wynosi -7°C. Spodnie Offshore pozwalają zapobiec takiemu działaniu wiatru.

Czym jest membrana HYDROFILOWA, nieprzemakalna i oddychająca?

Membrana działa etapami, odprowadzając pot. Po pierwsze, tkanina nasiąka parą wodną, aż do saturacji, następnie odprowadza wilgoć na zewnątrz dzięki różnicy ciśnień pomiędzy wewn. i zewn. stroną kurtki. Największą zaletą membrany hydrofilowej jest to, że nie jest porowata, nie trzeba więc jej obficie spłukiwać, aby pozbyć się kryształków pochodzących ze słonej wody. Poziom oddychalności jest dzięki temu stały.

MOCNE STRONY
Wodoodporność >10000 mm. Test. w ulewie 300 L/h/m² przez 4 h. 100% uszczelniona.
Oddychalność Powłoka Novadry zapewnia oddychalność tkaniny na poziomie RET 12.
Widoczność Odblaski na plecach i logo Tribord intensyfikują słabe źródła światła.
Wytrzymałość na ścieranie Wzmocnienia na pośladkach, kolanach i piętach zapobiegają zużyciu.
Izolacja termiczna Dopasowanie w kostkach, wysoki krój, zapewniający dobrą ochronę kl. piersiowej.
Łatwe użytkowanie Dwie kieszenie do ogrania rąk z podszewką z polaru i kieszeń cargo na udzie.
Hydrofobowość Materiał ze specjalną powłoką umożliwia ześlizgiwanie się z niego wody.
Solidność Wodoodporne i wytrzymałe szwy i materiał. Wzmocn. końce szwów. Gwarancja 2 lata.
NASZE ZOBOWIĄZANIA
Test Produktu Novadry odtwarza warunki deszczowe w swoim symulatorze warunków meteorologicznych. Po 4 godz. w deszczu o natężeniu 300 L/h/m² nasza odzież pozostaje wodoodporna i oddychająca, dzięki czemu skóra cały czas jest sucha. Aby zdać sobie sprawę ze znaczenia tych wielkości, światowy rekord opadów wynosi 174 L/h/ m² przez 4h30, w USA i nie został pobity od 1942r. (National oceanic and atmospheric administration, USDC) a w Paryżu spada średnio 2 L/h/m² (www.Paris.fr).
Gwarancja 2 lat
INTERNAUCI OGLĄDALI RÓWNIEŻ...
OPINIE KLIENTÓW
OPINIE PRACOWNIKÓW DECATHLON
ZDJĘCIA NASZYCH KLIENTÓW