Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bluzy dla bramkarzy

8 artykuł artykułów

Sortuj

 

Bluzy bramkarskie, czyli podstawowy strój bramkarza

Bramkarz wyróżnia się na boisku strojem, jest ubrany inaczej, niż jego koledzy z drużyny. Rozpoznamy go po innym kolorze bluzy i spodni, a także po rękawicach piłkarskich, który jako jedyny ma on na dłoniach. Bluza piłkarska jest podstawowym elementem jego stroju. Tradycyjnie ma ona długi rękaw, jednak w szczególnie upalne dni zawodnik może zdecydować się na koszulkę piłkarską.

Długi rękaw nie tylko stanowi ochronę przed chłodem, ale przede wszystkim zabezpiecza ręce bramkarza podczas obrony piłki, która kierowana jest w jego stronę często z bardzo dużą siłą i porusza się z imponującą prędkością. Bluzy dostępne w Decathlon zostały wybrane pod kątem materiału oraz dodatkowych elementów ochronnych, które maja zapewnić bramkarzowi komfort i bezpieczeństwo gry.

Bluzy bramkarskie – komfort, ochrona i bezpieczeństwo

Podobnie jak przy wyborze każdego elementu stroju piłkarskiego powinniśmy kierować się materiałem, z jakiego bluza bramkarska została wykonana. Tak jak w przypadku koszulek musi być to element stroju o właściwościach chroniących przed wilgocią i skutecznie odprowadzającym ją na zewnątrz. Idealnie sprawdza się w tej roli poliester. Aby bluza dobrze dopasowywała się do sylwetki, musi być także elastyczna. Domieszka elastyny nie tylko nadaje bluzie tę cechę, ale dodatkowo zapewnia swobodę ruchu.

Bluza bramkarska musi ponadto chronić przed uderzeniami. Na łokciach i ramionach powinna być wyposażona z wstawki amortyzujące kontakt z podłożem i piłką. Strefa ochronna musi wyróżniać się również właściwościami zabezpieczającymi przed przetarciami i rozerwaniem materiału.

Decathlon wie, czego potrzebuje współczesny bramkarz, dlatego w naszym sklepie znajdziesz bluzy piłkarskie spełniające wszystkie wymienione kryteria. Jesteśmy przekonani, że obrona w takim stroju będzie nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna dla samego zawodnika.