Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bluzy narciarskie

5 artykuł artykułów

Sortuj

 

Odzież narciarska druga warstwa. Co założyć pod kurtkę?

Dobrze zorganizowane stroje narciarskie mają 3 warstwy – bielizna termoaktywna, docieplenie i warstwa zewnętrzna. Zazwyczaj najwięcej uwagi poświęcamy kurtce narciarskiej, sądząc, że tylko ona ma wpływ na nasz komfort i wygodę. Okazuje się, że to, co jest pod nią, warunkuje skuteczność izolacji termicznej – czy będzie Ci ciepło czy też będziesz uciekać ze stoku przez zimnem.

Drugą warstwą może być bluza, sweter bądź kurtka wewnętrzna. Wszystkie 3 propozycje świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach, kiedy temperatura osiąga bardzo niskie wartości. Najczęściej wybieramy grube wełniane swetry, co nie jest najlepszą opcją dla aktywnego spędzania czasu wolnego. Chcąc czuć się dobrze na stoku, warto rozważnie dobrać wszystkie warstwy odzieży narciarskiej.

Niekoniecznie wodoodporna, ale obowiązkowo oddychająca

Dlaczego wełniany sweter powinieneś zostawić w szafie? Z tego powodu że jest on wykonany z materiału, który nie oddycha i nie odprowadza wilgoci na zewnątrz. To powoduje, że nawet obecność bielizny termoaktywnej i kurtki narciarskiej z membrany nie zapewni Ci komfortu podczas jazdy. Bluza narciarska powinna być wykonana z lekkiej tkaniny, najlepiej z domieszką elastyny, dzięki czemu będzie dobrze dopasowywała się do sylwetki i jednocześnie zapewni swobodę ruchu. W strefach większej potliwości stosuje się system wentylacji, często są to kieszenie z możliwością rozpinania i zapinania w zależności od warunków panujących na zewnątrz.

Odzież narciarska zawsze musi być dobrana z uwzględnieniem indywidualnych preferencji, to zapewni Ci wygodę podczas długich godzin jazdy. Możesz wybrać bluzy i swetry na suwak, zapinane tylko pod szyją lub golfy. Przy mankietach mogą mieć ściągacze, a dodatkowo bluza może posiadać kaptur z możliwością rozdzielenia go i utworzenia maski. Pozostałe części odzieży, takie jak bielizna i spodnie narciarskie, również muszą być dopasowane do nas.

Kurtka narciarska wewnętrzna – sprytny sposób na ciepło

Jest lekka i jednocześnie ciepła, w związku z czym możesz na nią założyć właściwą kurtkę narciarską chroniącą przed wilgocią. Wykonana jest z rozciągliwego i elastycznego materiału, często uzupełniona o puch, który zapewnia komfort termiczny. W ofercie Decathlon znajdziesz kurtki narciarskie wewnętrzne z wypełnieniem z puchu z domieszką pierza o sprężystości na poziomie 600 CUIN. Dzięki temu bardzo dobrze izoluje, „zbierając” większą ilość powietrza.